Startliste for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2017 - Langbane |
|
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (15) |
Gruppe 4: |
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 |
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 |
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 |
|
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
642 |
2 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
726 |
3 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
|
712 |
4 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
682 |
1 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
56.99 |
826 |
2 |
Isabel Valsted Bavnbæk |
2003 |
0334AZ |
VORDINGB |
|
50m |
55.55 |
694 |
3 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
50m |
54.34 |
686 |
4 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
50m |
54.59 |
727 |
5 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
50m |
55.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
1 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
53.26 |
464 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
52.43 |
533 |
3 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
50.82 |
693 |
4 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
51.01 |
558 |
5 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
52.52 |
730 |
6 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
50m |
53.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
551 |
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
50.62 |
571 |
2 |
Anna Østerby |
2005 |
0554AJ |
GSK |
|
50m |
48.33 |
673 |
3 |
Freja Arentsen |
2005 |
0582AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
48.04 |
584 |
4 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
48.23 |
781 |
5 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
50m |
48.57 |
580 |
6 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
50.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
688 |
1 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
47.90 |
589 |
2 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
50m |
47.15 |
499 |
3 |
Emma S. Kristensen |
2005 |
0526AO |
GENTOFTE |
|
50m |
46.82 |
845 |
4 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526aa |
GENTOFTE |
|
50m |
46.99 |
683 |
5 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
47.81 |
695 |
6 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
47.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
655 |
1 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
46.55 |
622 |
2 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
45.79 |
824 |
3 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
VAT CPH |
|
50m |
45.16 |
706 |
4 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
50m |
45.31 |
835 |
5 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
50m |
46.47 |
772 |
6 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
50m |
46.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
606 |
1 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
50m |
43.68 |
822 |
2 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VAT CPH |
|
50m |
43.33 |
679 |
3 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
50m |
42.27 |
668 |
4 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
42.93 |
797 |
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
43.58 |
733 |
6 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
50m |
44.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
575 |
1 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
50m |
41.91 |
674 |
2 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
50m |
41.48 |
783 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
41.21 |
433 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
41.46 |
541 |
5 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
41.52 |
842 |
6 |
Louise Dahl |
2003 |
0362an |
A6 |
|
50m |
42.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
616 |
1 |
Astrid Katrine Andersen |
2002 |
0278AX |
HOLBÆK |
|
50m |
40.89 |
434 |
2 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
40.44 |
817 |
3 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
VAT CPH |
|
50m |
40.29 |
626 |
4 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
40.43 |
798 |
5 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
40.58 |
550 |
6 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
40.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
670 |
1 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
40.15 |
833 |
2 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
50m |
39.96 |
690 |
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
38.98 |
816 |
4 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VAT CPH |
|
50m |
39.13 |
556 |
5 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
GLADSAXE |
|
50m |
39.97 |
779 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
40.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
38.48 |
555 |
2 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
37.11 |
624 |
3 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
36.07 |
793 |
4 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
37.09 |
465 |
5 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
37.58 |
539 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
38.50 |
|
|
Heat 12 (15) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
707 |
1 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
50m |
44.11 |
421 |
2 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6 |
|
50m |
43.71 |
437 |
3 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
A6 |
|
50m |
39.73 |
567 |
4 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
50m |
41.90 |
498 |
5 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
50m |
43.98 |
484 |
6 |
Rebecca Chur Fischer |
2005 |
0522AP |
GENTOFTE |
|
50m |
45.24 |
|
|
Heat 13 (15) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
667 |
1 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
40.08 |
481 |
2 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
39.49 |
666 |
3 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
37.23 |
654 |
4 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
38.38 |
818 |
5 |
Anna Maria Madsen |
2004 |
0444AJ |
VAT CPH |
|
50m |
39.95 |
753 |
6 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
40.16 |
|
|
Heat 14 (15) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
662 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
36.43 |
773 |
2 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
36.13 |
427 |
3 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
50m |
34.72 |
426 |
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
35.53 |
524 |
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
36.17 |
523 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
36.62 |
|
|
Heat 15 (15) (Årg. 1918-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
799 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
35.32 |
652 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.93 |
762 |
3 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
33.05 |
788 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
33.15 |
604 |
5 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
35.07 |
431 |
6 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
50m |
35.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|