Startliste for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 |
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 760 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 4:17.23 | |
2 | 784 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:21.31 | |
3 | 789 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 4:29.26 | |
4 | 436 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6 | 9996AG | 50 m | 4:29.44 | |
5 | 792 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 4:29.51 | |
6 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 4:30.64 | |
7 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 4:33.26 | |
8 | 766 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 4:35.47 | |
9 | 555 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 4:36.78 | |
10 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 4:36.97 | |
11 | 762 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 4:37.99 | |
12 | 629 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 4:38.09 | |
13 | 518 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 4:38.43 | |
14 | 754 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 4:39.44 | |
15 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 4:40.70 | |
16 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 4:41.03 | |
17 | 559 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 4:41.65 | |
18 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 4:45.40 | |
19 | 774 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 4:47.37 | |
20 | 757 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 4:47.46 | |
21 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 4:47.51 | |
22 | 764 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 4:51.99 | |
23 | 780 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 4:52.16 | |
24 | 719 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 50 m | 4:52.64 | |
25 | 551 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 4:54.39 | |
26 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 4:55.00 | |
27 | 609 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 4:56.26 | |
28 | 737 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 4:57.58 | |
29 | 742 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 4:58.58 | |
30 | 611 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 4:58.71 | |
31 | 511 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 5:00.00 | |
32 | 803 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 5:00.27 | |
33 | 735 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 5:00.52 | |
34 | 741 | Wismann Cathrine | 2002 | RINGSTED | 0264AS | 50 m | 5:01.72 | |
35 | 769 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 5:02.90 | |
36 | 452 | Wennicke Ida Lykke | 2001 | FR.SUND | 0118AU | 50 m | 5:11.38 | |
37 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 5:13.80 | |
38 | 733 | Schmidt Astrid Nørret | 2002 | RINGSTED | 0232BC | 50 m | 6:14.38 | |
39 | 653 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 |
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 807 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 3:59.55 | |
2 | 768 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 4:01.76 | |
3 | 801 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 4:02.47 | |
4 | 752 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 4:06.61 | |
5 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 4:09.00 | |
6 | 761 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 4:13.53 | |
7 | 561 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:14.28 | |
8 | 734 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 4:17.17 | |
9 | 544 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 4:18.63 | |
10 | 644 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 4:18.93 | |
11 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 4:19.08 | |
12 | 759 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 4:20.92 | |
13 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 4:22.26 | |
14 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 4:23.37 | |
15 | 619 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 4:25.45 | |
16 | 632 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 4:25.45 | |
17 | 554 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 4:26.17 | |
18 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 4:27.92 | |
19 | 755 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 4:28.95 | |
20 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 4:31.96 | |
21 | 802 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 4:35.32 | |
22 | 621 | Kristiansen William | 2001 | HOLBÆK | 0129AC | 50 m | 4:38.64 | |
23 | 805 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 4:44.09 | |
24 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 4:44.19 | |
25 | 770 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 4:49.15 | |
26 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 4:50.40 | |
27 | 778 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 5:08.93 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Gruppe 4: |
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 |
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 |
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 762 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 33.05 | |
2 | 788 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 33.15 | |
3 | 427 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | A6 | 0306AA | 50 m | 34.72 | |
4 | 652 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 34.93 | |
5 | 604 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 35.07 | |
6 | 799 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 35.32 | |
7 | 426 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 50 m | 35.53 | |
8 | 431 | Mass Isabel | 1998 | A6 | 9848AA | 50 m | 35.83 | |
9 | 624 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 36.07 | |
10 | 773 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 36.13 | |
11 | 524 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 36.17 | |
12 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 36.43 | |
13 | 523 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 36.62 | |
14 | 793 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 37.09 | |
15 | 555 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 37.11 | |
16 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 37.23 | |
17 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 37.58 | |
18 | 819 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VAT CPH | 0598AB | 50 m | 37.88 | |
19 | 654 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 38.38 | |
20 | 423 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 38.48 | |
21 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 38.50 | |
22 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 38.98 | |
23 | 816 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 39.13 | |
24 | 481 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 39.49 | |
25 | 437 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 39.73 | |
26 | 818 | Madsen Anna Maria | 2004 | VAT CPH | 0444AJ | 50 m | 39.95 | |
27 | 833 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 39.96 | |
28 | 556 | Hørlykke Emilie | 1998 | GLADSAXE | 9886BD | 50 m | 39.97 | |
29 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 40.08 | |
30 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 40.15 | |
31 | 753 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 40.16 | |
32 | 779 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 40.27 | |
33 | 817 | Hørning Laura L. | 2004 | VAT CPH | 0456AC | 50 m | 40.29 | |
34 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 40.43 | |
35 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 40.44 | |
36 | 798 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 40.58 | |
37 | 616 | Andersen Astrid Katrine | 2002 | HOLBÆK | 0278AX | 50 m | 40.89 | |
38 | 550 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 40.92 | |
39 | 783 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 41.21 | |
40 | 433 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 41.46 | |
41 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 41.48 | |
42 | 541 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 41.52 | |
43 | 567 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 41.90 | |
44 | 575 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 41.91 | |
45 | 842 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362an | 50 m | 42.25 | |
46 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 42.27 | |
47 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 42.93 | |
48 | 822 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 43.33 | |
49 | 797 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 43.58 | |
50 | 606 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 43.68 | |
51 | 421 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 43.71 | |
52 | 498 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 43.98 | |
53 | 707 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 44.11 | |
54 | 733 | Schmidt Astrid Nørret | 2002 | RINGSTED | 0232BC | 50 m | 44.47 | |
55 | 824 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 45.16 | |
56 | 484 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 45.24 | |
57 | 706 | Andersen Emma M. | 2003 | RINGSTED | 0392AJ | 50 m | 45.31 | |
58 | 622 | Larsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0008BA | 50 m | 45.79 | |
59 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 46.47 | |
60 | 655 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 46.55 | |
61 | 772 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 46.76 | |
62 | 499 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 46.82 | |
63 | 845 | Petersen Patricia | 2005 | GENTOFTE | 0526aa | 50 m | 46.99 | |
64 | 589 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 50 m | 47.15 | |
65 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 47.81 | |
66 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 47.90 | |
67 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 47.95 | |
68 | 673 | Arentsen Freja | 2005 | NÆSTVED | 0582AJ | 50 m | 48.04 | |
69 | 584 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 48.23 | |
70 | 571 | Østerby Anna | 2005 | GSK | 0554AJ | 50 m | 48.33 | |
71 | 781 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 48.57 | |
72 | 569 | Vestergaard Safira | 2005 | GSK | 0516AJ | 50 m | 49.26 | |
73 | 551 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 50.62 | |
74 | 580 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 50.79 | |
75 | 533 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 50.82 | |
76 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 51.01 | |
77 | 464 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 52.43 | |
78 | 558 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 52.52 | |
79 | 505 | Lundsby Christine Stubbe | 2006 | GENTOFTE | 0698AJ | 50 m | 53.26 | |
80 | 730 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 53.91 | |
81 | 496 | Jacobsen Vilja Meinert | 2005 | GENTOFTE | 0546AQ | 50 m | 54.03 | |
82 | 694 | Maar Dicte | 2006 | NÆSTVED | 0672AK | 50 m | 54.34 | |
83 | 686 | Holmgaard Merle | 2005 | NÆSTVED | 0538AO | 50 m | 54.59 | |
84 | 826 | Bavnbæk Isabel Valsted | 2003 | VORDINGB | 0334AZ | 50 m | 55.55 | |
85 | 727 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 55.95 | |
86 | 682 | Franck Leonora | 2006 | NÆSTVED | 0658AH | 50 m | 56.99 | |
87 | 642 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | ||
88 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | ||
89 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 |
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 |
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 |
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 562 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 31.13 | |
2 | 791 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 31.16 | |
3 | 552 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 31.41 | |
4 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 31.87 | |
5 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 32.01 | |
6 | 631 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 32.05 | |
7 | 507 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 32.67 | |
8 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 32.68 | |
9 | 809 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 32.99 | |
10 | 440 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 33.62 | |
11 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 33.95 | |
12 | 603 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 34.01 | |
13 | 763 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 34.53 | |
14 | 470 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 50 m | 34.58 | |
15 | 598 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 34.73 | |
16 | 602 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 35.64 | |
17 | 681 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 35.74 | |
18 | 577 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 35.80 | |
19 | 557 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 35.83 | |
20 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 36.02 | |
21 | 651 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 36.39 | |
22 | 529 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 36.40 | |
23 | 467 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 36.41 | |
24 | 796 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 36.78 | |
25 | 811 | Johansen Asger | 2003 | VAT CPH | 0395AE | 50 m | 36.85 | |
26 | 808 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 37.19 | |
27 | 627 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 37.21 | |
28 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 37.43 | |
29 | 671 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 37.70 | |
30 | 794 | Holm Mathias | 2001 | BIRKERØD | 0165AF | 50 m | 37.93 | |
31 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 38.10 | |
32 | 795 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 38.75 | |
33 | 469 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 38.99 | |
34 | 522 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 39.41 | |
35 | 600 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 39.66 | |
36 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 39.71 | |
37 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 39.73 | |
38 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 40.11 | |
39 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 40.15 | |
40 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 40.25 | |
41 | 664 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 40.55 | |
42 | 776 | Svane Nicholas | 2002 | ALLERØD | 0213AF | 50 m | 41.32 | |
43 | 804 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 41.64 | |
44 | 564 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 42.50 | |
45 | 812 | Hjalholt Malte | 2003 | VAT CPH | 0355AG | 50 m | 43.12 | |
46 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 43.46 | |
47 | 828 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 43.62 | |
48 | 425 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 43.66 | |
49 | 536 | Taul August | 2006 | GENTOFTE | 0681AA | 50 m | 45.29 | |
50 | 722 | Mølbak Andreas | 2006 | RINGSTED | 0631AI | 50 m | 46.64 | |
51 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 46.89 | |
52 | 838 | Sønderby Mads Frost | 2004 | FR.SUND | 0413AK | 50 m | 47.30 | |
53 | 581 | Elmedyb Elias | 2006 | HERLEV | 0601AC | 50 m | 47.49 | |
54 | 680 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 48.10 | |
55 | 473 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 48.35 | |
56 | 711 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 49.09 | |
57 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 49.31 | |
58 | 506 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 49.60 | |
59 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 50.83 | |
60 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 51.21 | |
61 | 449 | Mikkelsen Bertram H. | 2004 | FR.SUND | 0441AN | 50 m | 52.91 | |
62 | 442 | Cruse Victor Enemark | 2004 | FR.SUND | 50 m | 54.27 | ||
63 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | 55.73 | |
64 | 699 | Sibbern-Larsen James | 2005 | NÆSTVED | 0503AM | 50 m | 57.21 | |
65 | 587 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 1:00.34 | |
66 | 444 | Hartmann Christian | 2003 | FR.SUND | 0399AP | 50 m | ||
67 | 617 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | ||
68 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | ||
69 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | ||
70 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | ||
71 | 736 | Stærmose Jakob | 2005 | RINGSTED | 0583AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer |
Gruppe 4: |
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 |
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 |
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 551 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 29.17 | |
2 | 472 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 31.59 | |
3 | 639 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 31.95 | |
4 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 32.01 | |
5 | 550 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 32.13 | |
6 | 604 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 32.52 | |
7 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 32.85 | |
8 | 433 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 33.03 | |
9 | 553 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 33.05 | |
10 | 608 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 33.06 | |
11 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 33.54 | |
12 | 511 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 33.75 | |
13 | 819 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VAT CPH | 0598AB | 50 m | 33.97 | |
14 | 595 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 34.54 | |
15 | 480 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 34.57 | |
16 | 758 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 34.67 | |
17 | 474 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 34.68 | |
18 | 844 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314ab | 50 m | 35.03 | |
19 | 625 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 35.08 | |
20 | 424 | Husum Clara Sass | 2004 | A6 | 0474AM | 50 m | 35.09 | |
21 | 607 | Pedersen Emilie Trolle | 1999 | HILLERØD | 9972AV | 50 m | 35.20 | |
22 | 584 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 35.24 | |
23 | 735 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 35.43 | |
24 | 832 | Nykjær Maya | 2001 | VORDINGB | 0144AW | 50 m | 35.48 | |
25 | 519 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 35.49 | |
26 | 451 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 36.10 | |
27 | 428 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 36.15 | |
28 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 36.25 | |
29 | 610 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 36.29 | |
30 | 787 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 36.32 | |
31 | 771 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 36.34 | |
32 | 426 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 50 m | 36.38 | |
33 | 641 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 36.53 | |
34 | 820 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 36.92 | |
35 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 37.02 | |
36 | 575 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 37.36 | |
37 | 538 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 37.37 | |
38 | 612 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 37.42 | |
39 | 650 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 38.11 | |
40 | 775 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 38.41 | |
41 | 592 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 39.00 | |
42 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 39.28 | |
43 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 39.39 | |
44 | 638 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 39.63 | |
45 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 39.70 | |
46 | 429 | Larsen Isabella | 2005 | A6 | 0592AK | 50 m | 39.82 | |
47 | 517 | Nimb Sara Emilie | 2002 | GENTOFTE | 0272AZ | 50 m | 39.82 | |
48 | 531 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 39.91 | |
49 | 822 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 39.93 | |
50 | 588 | Jensen Laura Thorlund | 2004 | HERLEV | 0436AJ | 50 m | 40.08 | |
51 | 707 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 40.11 | |
52 | 800 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 40.50 | |
53 | 570 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 40.74 | |
54 | 509 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 40.75 | |
55 | 593 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 50 m | 41.07 | |
56 | 803 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 41.11 | |
57 | 590 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 50 m | 41.13 | |
58 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 41.39 | |
59 | 823 | Dahl Julie | 2004 | VAT CPH | 0418AN | 50 m | 41.47 | |
60 | 513 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 41.48 | |
61 | 419 | Andreasen Lucca | 2004 | A6 | 0422AN | 50 m | 41.72 | |
62 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 41.84 | |
63 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 41.89 | |
64 | 589 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 50 m | 41.98 | |
65 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 42.24 | |
66 | 566 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 42.39 | |
67 | 740 | Thielsen Helene | 2004 | RINGSTED | 0474AB | 50 m | 42.44 | |
68 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 42.60 | |
69 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 42.65 | |
70 | 730 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 42.65 | |
71 | 503 | Lindberg Emilia Clara | 2005 | GENTOFTE | 0574AO | 50 m | 42.77 | |
72 | 496 | Jacobsen Vilja Meinert | 2005 | GENTOFTE | 0546AQ | 50 m | 44.33 | |
73 | 485 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 45.20 | |
74 | 727 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 45.26 | |
75 | 694 | Maar Dicte | 2006 | NÆSTVED | 0672AK | 50 m | 46.23 | |
76 | 445 | Jørgensen Tilde Rytz | 2007 | FR.SUND | 0724AE | 50 m | 46.63 | |
77 | 492 | Hummelmose Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0628AK | 50 m | 46.69 | |
78 | 468 | Balle Anna E.e. | 2006 | GENTOFTE | 0628AL | 50 m | 46.90 | |
79 | 568 | Pedersen Line | 2005 | GSK | 0562AO | 50 m | 47.46 | |
80 | 818 | Madsen Anna Maria | 2004 | VAT CPH | 0444AJ | 50 m | 50.62 | |
81 | 686 | Holmgaard Merle | 2005 | NÆSTVED | 0538AO | 50 m | 52.55 | |
82 | 452 | Wennicke Ida Lykke | 2001 | FR.SUND | 0118AU | 50 m | ||
83 | 706 | Andersen Emma M. | 2003 | RINGSTED | 0392AJ | 50 m | ||
84 | 731 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 |
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 |
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 |
Senior: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 557 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 28.25 | |
2 | 561 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 28.56 | |
3 | 620 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 28.62 | |
4 | 630 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 28.91 | |
5 | 713 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 29.02 | |
6 | 554 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 29.62 | |
7 | 470 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 50 m | 29.92 | |
8 | 542 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 29.97 | |
9 | 540 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 31.14 | |
10 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 31.47 | |
11 | 583 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 31.77 | |
12 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 31.86 | |
13 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 32.10 | |
14 | 601 | Daugbjerg Christoffer | 2001 | HILLERØD | 0183AC | 50 m | 32.48 | |
15 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 32.83 | |
16 | 640 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 33.03 | |
17 | 430 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 33.75 | |
18 | 802 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 33.98 | |
19 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 34.05 | |
20 | 778 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 34.56 | |
21 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 34.57 | |
22 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 34.87 | |
23 | 497 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 35.61 | |
24 | 587 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 35.79 | |
25 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 36.23 | |
26 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 36.36 | |
27 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 36.73 | |
28 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 37.00 | |
29 | 785 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 37.13 | |
30 | 777 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 37.39 | |
31 | 723 | Mølbak Tobias | 2004 | RINGSTED | 0481AP | 50 m | 37.64 | |
32 | 585 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 50 m | 37.72 | |
33 | 443 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 38.19 | |
34 | 439 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 38.74 | |
35 | 716 | Houmann Zacharias | 2006 | RINGSTED | 0615AG | 50 m | 38.77 | |
36 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 38.97 | |
37 | 680 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 40.00 | |
38 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 40.28 | |
39 | 449 | Mikkelsen Bertram H. | 2004 | FR.SUND | 0441AN | 50 m | 40.33 | |
40 | 717 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 40.87 | |
41 | 722 | Mølbak Andreas | 2006 | RINGSTED | 0631AI | 50 m | 40.90 | |
42 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 41.09 | |
43 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 41.24 | |
44 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 41.46 | |
45 | 720 | Millard Jeremy William | 2005 | RINGSTED | 0571AI | 50 m | 41.90 | |
46 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 42.00 | |
47 | 838 | Sønderby Mads Frost | 2004 | FR.SUND | 0413AK | 50 m | 42.06 | |
48 | 441 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 50 m | 44.00 | |
49 | 729 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 44.38 | |
50 | 446 | Krag Loui | 2007 | FR.SUND | 0793AD | 50 m | 45.91 | |
51 | 699 | Sibbern-Larsen James | 2005 | NÆSTVED | 0503AM | 50 m | 47.38 | |
52 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 49.18 | |
53 | 715 | Hemmingsen Victor | 2006 | RINGSTED | 0607AG | 50 m | 49.70 | |
54 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer |
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:09.12 2015-03-28 |
Gruppe 3: Elisabeth Sabroe Ebbesen (2002) 1:01.14 2015-03-28 |
Junior: Sofie Kornbek (2000) 1:00.77 2016-04-15 |
Senior: Lærke Viereck (1997) 1:02.58 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 553 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 57.97 | |
2 | 436 | Ruby Lærke Toft | 1999 | A6 | 9996AG | 50 m | 58.99 | |
3 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 59.40 | |
4 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 1:00.05 | |
5 | 789 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 1:00.56 | |
6 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:00.64 | |
7 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:00.73 | |
8 | 556 | Hørlykke Emilie | 1998 | GLADSAXE | 9886BD | 50 m | 1:00.81 | |
9 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:01.22 | |
10 | 558 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 1:01.61 | |
11 | 774 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:01.77 | |
12 | 653 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:01.97 | |
13 | 629 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 1:02.09 | |
14 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 1:02.10 | |
15 | 797 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 1:02.30 | |
16 | 769 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 1:02.38 | |
17 | 518 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 1:02.46 | |
18 | 772 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 1:02.88 | |
19 | 766 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 1:03.00 | |
20 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:03.02 | |
21 | 642 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 1:03.03 | |
22 | 764 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 1:03.04 | |
23 | 639 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:03.18 | |
24 | 780 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:03.52 | |
25 | 782 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 1:03.63 | |
26 | 523 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:03.66 | |
27 | 625 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 1:04.12 | |
28 | 427 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | A6 | 0306AA | 50 m | 1:04.19 | |
29 | 624 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 1:04.26 | |
30 | 689 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 1:04.51 | |
31 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 1:04.56 | |
32 | 500 | Lange Emilie Holst | 2002 | GENTOFTE | 0218AL | 50 m | 1:04.73 | |
33 | 610 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 1:04.76 | |
34 | 779 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 1:04.77 | |
35 | 737 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 1:04.80 | |
36 | 608 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 1:05.01 | |
37 | 612 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 1:05.01 | |
38 | 758 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:05.03 | |
39 | 616 | Andersen Astrid Katrine | 2002 | HOLBÆK | 0278AX | 50 m | 1:05.15 | |
40 | 474 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 1:05.24 | |
41 | 773 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:05.24 | |
42 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:05.39 | |
43 | 490 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:05.57 | |
44 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:05.70 | |
45 | 607 | Pedersen Emilie Trolle | 1999 | HILLERØD | 9972AV | 50 m | 1:05.76 | |
46 | 559 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 1:05.80 | |
47 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 1:05.80 | |
48 | 816 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 1:06.01 | |
49 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:06.25 | |
50 | 652 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:06.40 | |
51 | 609 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 1:06.45 | |
52 | 611 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 1:06.70 | |
53 | 832 | Nykjær Maya | 2001 | VORDINGB | 0144AW | 50 m | 1:06.74 | |
54 | 719 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 50 m | 1:06.81 | |
55 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 1:06.89 | |
56 | 735 | Sejling Karla | 2001 | RINGSTED | 0176AI | 50 m | 1:06.90 | |
57 | 786 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 1:06.90 | |
58 | 842 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362an | 50 m | 1:06.91 | |
59 | 423 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 1:06.99 | |
60 | 481 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:07.03 | |
61 | 483 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:07.06 | |
62 | 775 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 1:07.30 | |
63 | 798 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:07.30 | |
64 | 787 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:07.48 | |
65 | 817 | Hørning Laura L. | 2004 | VAT CPH | 0456AC | 50 m | 1:07.53 | |
66 | 742 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 1:07.64 | |
67 | 526 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 1:07.73 | |
68 | 451 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 1:07.82 | |
69 | 428 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 1:07.86 | |
70 | 844 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314ab | 50 m | 1:07.99 | |
71 | 781 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 1:08.03 | |
72 | 793 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:08.22 | |
73 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:08.36 | |
74 | 741 | Wismann Cathrine | 2002 | RINGSTED | 0264AS | 50 m | 1:08.44 | |
75 | 545 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:08.47 | |
76 | 663 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 1:08.49 | |
77 | 622 | Larsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0008BA | 50 m | 1:08.63 | |
78 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:08.73 | |
79 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 1:08.77 | |
80 | 546 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:08.96 | |
81 | 827 | Bingler Léa Zoé | 2000 | VORDINGB | 0082AX | 50 m | 1:09.40 | |
82 | 570 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 1:09.48 | |
83 | 606 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 1:09.55 | |
84 | 541 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:09.71 | |
85 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 1:09.78 | |
86 | 429 | Larsen Isabella | 2005 | A6 | 0592AK | 50 m | 1:10.13 | |
87 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 1:10.64 | |
88 | 517 | Nimb Sara Emilie | 2002 | GENTOFTE | 0272AZ | 50 m | 1:10.72 | |
89 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 1:10.91 | |
90 | 820 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 1:10.91 | |
91 | 753 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 1:10.95 | |
92 | 634 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:11.10 | |
93 | 731 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:11.15 | |
94 | 567 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 1:11.26 | |
95 | 521 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 1:11.33 | |
96 | 422 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 1:11.35 | |
97 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 1:11.36 | |
98 | 783 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 1:11.67 | |
99 | 771 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:12.18 | |
100 | 800 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 1:12.91 | |
101 | 566 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:13.37 | |
102 | 646 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 1:13.45 | |
103 | 645 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 1:13.62 | |
104 | 421 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 1:14.14 | |
105 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 1:14.55 | |
106 | 823 | Dahl Julie | 2004 | VAT CPH | 0418AN | 50 m | 1:14.86 | |
107 | 824 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 1:16.12 | |
108 | 531 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 1:16.18 | |
109 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 1:16.71 | |
110 | 509 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 1:17.50 | |
111 | 419 | Andreasen Lucca | 2004 | A6 | 0422AN | 50 m | 1:17.72 | |
112 | 498 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:19.00 | |
113 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 1:19.51 | |
114 | 499 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 1:19.57 | |
115 | 673 | Arentsen Freja | 2005 | NÆSTVED | 0582AJ | 50 m | 1:19.93 | |
116 | 740 | Thielsen Helene | 2004 | RINGSTED | 0474AB | 50 m | 1:20.48 | |
117 | 660 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 1:20.87 | |
118 | 826 | Bavnbæk Isabel Valsted | 2003 | VORDINGB | 0334AZ | 50 m | 1:21.49 | |
119 | 503 | Lindberg Emilia Clara | 2005 | GENTOFTE | 0574AO | 50 m | 1:22.20 | |
120 | 464 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 1:22.27 | |
121 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 1:22.45 | |
122 | 477 | Cour Liva la | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 1:22.57 | |
123 | 643 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | 1:22.90 | ||
124 | 571 | Østerby Anna | 2005 | GSK | 0554AJ | 50 m | 1:26.37 | |
125 | 527 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 1:27.56 | |
126 | 568 | Pedersen Line | 2005 | GSK | 0562AO | 50 m | 1:30.00 | |
127 | 485 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 1:30.31 | |
128 | 569 | Vestergaard Safira | 2005 | GSK | 0516AJ | 50 m | 1:30.44 | |
129 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 1:30.75 | |
130 | 682 | Franck Leonora | 2006 | NÆSTVED | 0658AH | 50 m | 1:32.82 | |
131 | 694 | Maar Dicte | 2006 | NÆSTVED | 0672AK | 50 m | 1:33.10 | |
132 | 528 | Sibbern Natascha | 2007 | GENTOFTE | 0764AD | 50 m | 1:33.67 | |
133 | 686 | Holmgaard Merle | 2005 | NÆSTVED | 0538AO | 50 m | 1:57.22 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer |
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 |
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 |
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 |
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 52.40 | |
2 | 809 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 52.57 | |
3 | 644 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 53.78 | |
4 | 562 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 53.88 | |
5 | 435 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | A6 | 0073AD | 50 m | 54.29 | |
6 | 791 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 54.36 | |
7 | 617 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 54.78 | |
8 | 467 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 55.17 | |
9 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 55.39 | |
10 | 713 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 55.70 | |
11 | 627 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 55.86 | |
12 | 552 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 55.93 | |
13 | 619 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 56.12 | |
14 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 56.36 | |
15 | 598 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 56.46 | |
16 | 563 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 56.54 | |
17 | 544 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 56.85 | |
18 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 56.89 | |
19 | 632 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 57.07 | |
20 | 631 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 57.11 | |
21 | 759 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 57.37 | |
22 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 57.43 | |
23 | 420 | Bojesen Frederik | 2002 | A6 | 0281AB | 50 m | 57.44 | |
24 | 671 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 57.66 | |
25 | 755 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 57.81 | |
26 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 57.82 | |
27 | 808 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 58.18 | |
28 | 603 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 58.36 | |
29 | 795 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 58.43 | |
30 | 734 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 58.56 | |
31 | 805 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 58.98 | |
32 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 58.99 | |
33 | 630 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 59.03 | |
34 | 600 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 59.10 | |
35 | 620 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 59.21 | |
36 | 602 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 59.24 | |
37 | 659 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 59.36 | |
38 | 796 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 59.67 | |
39 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 59.70 | |
40 | 621 | Kristiansen William | 2001 | HOLBÆK | 0129AC | 50 m | 59.80 | |
41 | 540 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 59.81 | |
42 | 479 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 1:00.41 | |
43 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 1:00.48 | |
44 | 440 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 1:00.68 | |
45 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:00.72 | |
46 | 529 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 1:01.71 | |
47 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:01.75 | |
48 | 681 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:01.90 | |
49 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 1:01.93 | |
50 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:02.41 | |
51 | 763 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 1:02.49 | |
52 | 664 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 1:02.57 | |
53 | 777 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 1:02.64 | |
54 | 794 | Holm Mathias | 2001 | BIRKERØD | 0165AF | 50 m | 1:02.81 | |
55 | 438 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 1:02.89 | |
56 | 463 | Andersen Mads Bjørn | 2001 | GENTOFTE | 0143AL | 50 m | 1:03.03 | |
57 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:03.03 | |
58 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 1:03.06 | |
59 | 770 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 1:03.06 | |
60 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:03.47 | |
61 | 830 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 1:03.47 | |
62 | 804 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 1:03.61 | |
63 | 425 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 1:03.93 | |
64 | 637 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:04.26 | |
65 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 1:04.62 | |
66 | 785 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 1:04.90 | |
67 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 1:05.12 | |
68 | 493 | Hvidt Anders | 2002 | GENTOFTE | 0271AN | 50 m | 1:05.50 | |
69 | 658 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:06.38 | |
70 | 811 | Johansen Asger | 2003 | VAT CPH | 0395AE | 50 m | 1:06.64 | |
71 | 488 | Gudmand-Høyer Thor | 2002 | GENTOFTE | 0239AD | 50 m | 1:06.93 | |
72 | 839 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445ad | 50 m | 1:07.12 | |
73 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:07.54 | |
74 | 776 | Svane Nicholas | 2002 | ALLERØD | 0213AF | 50 m | 1:08.28 | |
75 | 812 | Hjalholt Malte | 2003 | VAT CPH | 0355AG | 50 m | 1:08.48 | |
76 | 564 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:09.10 | |
77 | 443 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 1:09.65 | |
78 | 657 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 1:09.86 | |
79 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 1:11.02 | |
80 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 1:11.10 | |
81 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:11.18 | |
82 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:11.89 | |
83 | 439 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 1:11.99 | |
84 | 680 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 1:12.26 | |
85 | 514 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 1:13.89 | |
86 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:14.41 | |
87 | 717 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 1:14.44 | |
88 | 828 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 1:14.80 | |
89 | 840 | Winther Mikkel | 2002 | HVIDOVRE | 0285as | 50 m | 1:16.25 | |
90 | 633 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 1:16.28 | |
91 | 711 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 1:16.36 | |
92 | 635 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 1:16.50 | |
93 | 732 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 1:16.88 | |
94 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 1:17.41 | |
95 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 1:17.81 | |
96 | 647 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 1:18.16 | |
97 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 1:18.42 | |
98 | 716 | Houmann Zacharias | 2006 | RINGSTED | 0615AG | 50 m | 1:19.74 | |
99 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 1:20.18 | |
100 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 1:20.53 | |
101 | 441 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 50 m | 1:20.77 | |
102 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | 1:21.08 | |
103 | 736 | Stærmose Jakob | 2005 | RINGSTED | 0583AD | 50 m | 1:21.84 | |
104 | 506 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 1:21.86 | |
105 | 535 | Sølvsteen August | 2005 | GENTOFTE | 0591AJ | 50 m | 1:21.92 | |
106 | 715 | Hemmingsen Victor | 2006 | RINGSTED | 0607AG | 50 m | 1:24.08 | |
107 | 515 | Nimb Christian | 2006 | GENTOFTE | 0679AH | 50 m | 1:24.39 | |
108 | 649 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 1:25.36 | |
109 | 478 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 50 m | 1:25.59 | |
110 | 489 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 1:26.17 | |
111 | 491 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 1:26.27 | |
112 | 525 | Rybak-Andersen Oscar | 2005 | GENTOFTE | 0521AB | 50 m | 1:26.29 | |
113 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 1:26.79 | |
114 | 729 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 1:27.57 | |
115 | 444 | Hartmann Christian | 2003 | FR.SUND | 0399AP | 50 m | 1:27.82 | |
116 | 699 | Sibbern-Larsen James | 2005 | NÆSTVED | 0503AM | 50 m | 1:28.30 | |
117 | 446 | Krag Loui | 2007 | FR.SUND | 0793AD | 50 m | 1:30.35 | |
118 | 475 | Clausen August Emil K. | 2006 | GENTOFTE | 0609AK | 50 m | 1:34.30 | |
119 | 442 | Cruse Victor Enemark | 2004 | FR.SUND | 50 m | 1:36.82 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 9, 400m Medley Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 6:38.55 2015-03-29 |
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 5:28.17 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 5:15.74 | |
2 | 523 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 5:19.65 | |
3 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 5:35.46 | |
4 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 5:37.77 | |
5 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 5:42.13 | |
6 | 771 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:43.96 | |
7 | 783 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 5:45.11 | |
8 | 773 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 5:45.65 | |
9 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 5:46.94 | |
10 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 5:48.36 | |
11 | 816 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 5:51.61 | |
12 | 786 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 5:53.42 | |
13 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 5:59.03 | |
14 | 775 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 6:19.84 | |
15 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 7:10.33 | |
16 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 7:17.90 | |
17 | 730 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 7:22.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 10, 400m Medley Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 5:07.00 2015-03-29 |
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 4:47.22 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 4:55.70 | |
2 | 440 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 4:58.06 | |
3 | 467 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 5:02.58 | |
4 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 5:07.25 | |
5 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 5:20.20 | |
6 | 763 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 5:26.59 | |
7 | 664 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 5:31.74 | |
8 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 5:42.02 | |
9 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 5:42.77 | |
10 | 656 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 5:48.87 | |
11 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 5:50.34 | |
12 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 5:51.93 | |
13 | 685 | Hansen Jacob Meisner | 2003 | NÆSTVED | 0323AK | 50 m | ||
14 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | ||
15 | 715 | Hemmingsen Victor | 2006 | RINGSTED | 0607AG | 50 m | ||
16 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 11, 50m Butterfly Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Molly Ibsen (2003) 00:35.48 2015-03-28 |
Gruppe 3: Mathilde Menck Nielsen (2002) 00:30.97 2016-03-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 845 | Petersen Patricia | 2005 | GENTOFTE | 0526aa | 50 m | 45 | |
2 | 480 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 30.98 | |
3 | 472 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 31.05 | |
4 | 426 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 50 m | 31.36 | |
5 | 490 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 31.59 | |
6 | 483 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 31.89 | |
7 | 474 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 31.97 | |
8 | 524 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 31.97 | |
9 | 772 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 32.00 | |
10 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 32.24 | |
11 | 819 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VAT CPH | 0598AB | 50 m | 32.43 | |
12 | 575 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 33.44 | |
13 | 427 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | A6 | 0306AA | 50 m | 33.59 | |
14 | 437 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 33.59 | |
15 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 33.62 | |
16 | 753 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 33.68 | |
17 | 793 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 33.89 | |
18 | 818 | Madsen Anna Maria | 2004 | VAT CPH | 0444AJ | 50 m | 33.91 | |
19 | 663 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 34.30 | |
20 | 428 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 34.31 | |
21 | 481 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 34.39 | |
22 | 429 | Larsen Isabella | 2005 | A6 | 0592AK | 50 m | 34.87 | |
23 | 422 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 36.09 | |
24 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 36.24 | |
25 | 800 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 36.24 | |
26 | 822 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 36.53 | |
27 | 820 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 36.69 | |
28 | 566 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 36.84 | |
29 | 823 | Dahl Julie | 2004 | VAT CPH | 0418AN | 50 m | 36.99 | |
30 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 37.34 | |
31 | 421 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 37.37 | |
32 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 37.51 | |
33 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 37.69 | |
34 | 731 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 37.87 | |
35 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 38.08 | |
36 | 634 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 38.23 | |
37 | 567 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 38.26 | |
38 | 590 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 50 m | 38.45 | |
39 | 824 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 38.53 | |
40 | 594 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 39.39 | |
41 | 589 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 50 m | 39.65 | |
42 | 593 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 50 m | 39.87 | |
43 | 586 | Jacobsen Thea | 2003 | HERLEV | 0338AC | 50 m | 39.99 | |
44 | 645 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 40.11 | |
45 | 477 | Cour Liva la | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 40.20 | |
46 | 826 | Bavnbæk Isabel Valsted | 2003 | VORDINGB | 0334AZ | 50 m | 40.43 | |
47 | 509 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 40.44 | |
48 | 531 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 40.50 | |
49 | 706 | Andersen Emma M. | 2003 | RINGSTED | 0392AJ | 50 m | 41.65 | |
50 | 513 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 41.94 | |
51 | 650 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 42.10 | |
52 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 42.10 | |
53 | 730 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 42.72 | |
54 | 499 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 43.56 | |
55 | 503 | Lindberg Emilia Clara | 2005 | GENTOFTE | 0574AO | 50 m | 43.57 | |
56 | 691 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | 43.86 | |
57 | 678 | Dinesen Victoria | 2005 | NÆSTVED | 0692AN | 50 m | 43.93 | |
58 | 727 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 45.14 | |
59 | 533 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 46.01 | |
60 | 464 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 46.31 | |
61 | 468 | Balle Anna E.e. | 2006 | GENTOFTE | 0628AL | 50 m | 46.38 | |
62 | 571 | Østerby Anna | 2005 | GSK | 0554AJ | 50 m | 50.52 | |
63 | 569 | Vestergaard Safira | 2005 | GSK | 0516AJ | 50 m | 55.38 | |
64 | 419 | Andreasen Lucca | 2004 | A6 | 0422AN | 50 m | ||
65 | 643 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | |||
66 | 646 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | ||
67 | 687 | Jensen Thea Torndal | 2004 | NÆSTVED | 0456AJ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Leo Badakar (2002) 00:30.55 2015-03-28 |
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:26.81 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 640 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 28.64 | |
2 | 795 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 28.76 | |
3 | 540 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 28.86 | |
4 | 438 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 30.41 | |
5 | 664 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 30.65 | |
6 | 830 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 31.20 | |
7 | 479 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 31.37 | |
8 | 804 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 31.48 | |
9 | 583 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 31.63 | |
10 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 32.22 | |
11 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 32.91 | |
12 | 488 | Gudmand-Høyer Thor | 2002 | GENTOFTE | 0239AD | 50 m | 33.12 | |
13 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 33.44 | |
14 | 425 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 33.55 | |
15 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 33.88 | |
16 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 34.18 | |
17 | 700 | Stæcker Nicklas | 2003 | NÆSTVED | 0395AP | 50 m | 34.20 | |
18 | 469 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 34.23 | |
19 | 811 | Johansen Asger | 2003 | VAT CPH | 0395AE | 50 m | 34.39 | |
20 | 439 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 34.45 | |
21 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 34.49 | |
22 | 530 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | 34.71 | |
23 | 829 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 34.79 | |
24 | 564 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 34.87 | |
25 | 581 | Elmedyb Elias | 2006 | HERLEV | 0601AC | 50 m | 35.63 | |
26 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 35.93 | |
27 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 37.11 | |
28 | 585 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 50 m | 38.99 | |
29 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 39.27 | |
30 | 717 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 39.36 | |
31 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 39.85 | |
32 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 39.98 | |
33 | 680 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 40.30 | |
34 | 711 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 40.47 | |
35 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 40.62 | |
36 | 635 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 40.82 | |
37 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 40.94 | |
38 | 478 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 50 m | 41.12 | |
39 | 675 | Bentsen Sebastian N. | 2004 | NÆSTVED | 0437AL | 50 m | 41.33 | |
40 | 720 | Millard Jeremy William | 2005 | RINGSTED | 0571AI | 50 m | 41.45 | |
41 | 729 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 41.58 | |
42 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 41.65 | |
43 | 535 | Sølvsteen August | 2005 | GENTOFTE | 0591AJ | 50 m | 41.98 | |
44 | 716 | Houmann Zacharias | 2006 | RINGSTED | 0615AG | 50 m | 42.94 | |
45 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 43.83 | |
46 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 45.62 | |
47 | 491 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 45.83 | |
48 | 441 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 50 m | 46.00 | |
49 | 506 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 47.55 | |
50 | 489 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 48.04 | |
51 | 473 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 48.13 | |
52 | 446 | Krag Loui | 2007 | FR.SUND | 0793AD | 50 m | 48.30 | |
53 | 515 | Nimb Christian | 2006 | GENTOFTE | 0679AH | 50 m | 49.79 | |
54 | 449 | Mikkelsen Bertram H. | 2004 | FR.SUND | 0441AN | 50 m | 50.72 | |
55 | 838 | Sønderby Mads Frost | 2004 | FR.SUND | 0413AK | 50 m | 55.82 | |
56 | 475 | Clausen August Emil K. | 2006 | GENTOFTE | 0609AK | 50 m | 59.61 | |
57 | 442 | Cruse Victor Enemark | 2004 | FR.SUND | 50 m | 1:00.56 | ||
58 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | ||
59 | 732 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 2:47.09 2015-03-29 |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:09.76 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:10.61 | |
2 | 472 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:14.53 | |
3 | 797 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:15.37 | |
4 | 779 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:15.40 | |
5 | 641 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 2:17.01 | |
6 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 2:17.22 | |
7 | 786 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 2:21.10 | |
8 | 433 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 2:21.93 | |
9 | 817 | Hørning Laura L. | 2004 | VAT CPH | 0456AC | 50 m | 2:22.10 | |
10 | 526 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 2:23.18 | |
11 | 654 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:23.87 | |
12 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 2:24.68 | |
13 | 545 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:25.80 | |
14 | 758 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 2:25.88 | |
15 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 2:26.20 | |
16 | 546 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:28.12 | |
17 | 584 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 2:30.64 | |
18 | 519 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:32.35 | |
19 | 595 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 2:32.50 | |
20 | 538 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:35.03 | |
21 | 731 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 2:36.00 | |
22 | 521 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 2:36.14 | |
23 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 2:37.63 | |
24 | 570 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 2:38.75 | |
25 | 592 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:39.66 | |
26 | 663 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 2:40.07 | |
27 | 580 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 2:40.31 | |
28 | 645 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 2:41.24 | |
29 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 2:41.75 | |
30 | 588 | Jensen Laura Thorlund | 2004 | HERLEV | 0436AJ | 50 m | 2:42.97 | |
31 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 2:44.41 | |
32 | 707 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 2:44.78 | |
33 | 824 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 2:48.95 | |
34 | 823 | Dahl Julie | 2004 | VAT CPH | 0418AN | 50 m | 2:52.91 | |
35 | 740 | Thielsen Helene | 2004 | RINGSTED | 0474AB | 50 m | 2:55.61 | |
36 | 533 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 2:57.19 | |
37 | 687 | Jensen Thea Torndal | 2004 | NÆSTVED | 0456AJ | 50 m | 2:58.56 | |
38 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 3:03.15 | |
39 | 527 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 3:06.93 | |
40 | 528 | Sibbern Natascha | 2007 | GENTOFTE | 0764AD | 50 m | 3:08.93 | |
41 | 503 | Lindberg Emilia Clara | 2005 | GENTOFTE | 0574AO | 50 m | 3:11.11 | |
42 | 660 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 3:17.96 | |
43 | 568 | Pedersen Line | 2005 | GSK | 0562AO | 50 m | 3:23.72 | |
44 | 678 | Dinesen Victoria | 2005 | NÆSTVED | 0692AN | 50 m | 3:25.19 | |
45 | 451 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | ||
46 | 492 | Hummelmose Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0628AK | 50 m | ||
47 | 505 | Lundsby Christine Stubbe | 2006 | GENTOFTE | 0698AJ | 50 m | ||
48 | 655 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | ||
49 | 691 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 |
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 796 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:08.76 | |
2 | 808 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 2:09.46 | |
3 | 659 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:11.48 | |
4 | 651 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 2:11.56 | |
5 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 2:13.79 | |
6 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:15.77 | |
7 | 785 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 2:16.37 | |
8 | 777 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 2:16.71 | |
9 | 430 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 2:18.29 | |
10 | 839 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445ad | 50 m | 2:25.80 | |
11 | 501 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 2:27.29 | |
12 | 776 | Svane Nicholas | 2002 | ALLERØD | 0213AF | 50 m | 2:28.02 | |
13 | 493 | Hvidt Anders | 2002 | GENTOFTE | 0271AN | 50 m | 2:28.26 | |
14 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 2:28.62 | |
15 | 812 | Hjalholt Malte | 2003 | VAT CPH | 0355AG | 50 m | 2:28.62 | |
16 | 657 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 2:31.76 | |
17 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 2:32.09 | |
18 | 530 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | 2:32.50 | |
19 | 443 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 2:33.89 | |
20 | 497 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 2:35.04 | |
21 | 675 | Bentsen Sebastian N. | 2004 | NÆSTVED | 0437AL | 50 m | 2:39.33 | |
22 | 828 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 2:39.71 | |
23 | 736 | Stærmose Jakob | 2005 | RINGSTED | 0583AD | 50 m | 2:42.10 | |
24 | 633 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 2:43.30 | |
25 | 732 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 2:45.19 | |
26 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 2:46.67 | |
27 | 836 | Wesselhoff Jonathan | 2006 | VORDINGB | 0691AC | 50 m | 2:55.93 | |
28 | 715 | Hemmingsen Victor | 2006 | RINGSTED | 0607AG | 50 m | 2:57.65 | |
29 | 441 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 50 m | 3:00.47 | |
30 | 491 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 3:02.36 | |
31 | 649 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 3:08.26 | |
32 | 729 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 3:08.37 | |
33 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 3:08.87 | |
34 | 446 | Krag Loui | 2007 | FR.SUND | 0793AD | 50 m | 3:09.69 | |
35 | 450 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | ||
36 | 489 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | ||
37 | 514 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | ||
38 | 525 | Rybak-Andersen Oscar | 2005 | GENTOFTE | 0521AB | 50 m | ||
39 | 535 | Sølvsteen August | 2005 | GENTOFTE | 0591AJ | 50 m | ||
40 | 536 | Taul August | 2006 | GENTOFTE | 0681AA | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:29.22 2015-03-28 |
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:18.16 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 524 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:15.49 | |
2 | 427 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | A6 | 0306AA | 50 m | 1:16.90 | |
3 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:19.70 | |
4 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 1:20.66 | |
5 | 634 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 1:21.37 | |
6 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:22.26 | |
7 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 1:22.59 | |
8 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:22.77 | |
9 | 819 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VAT CPH | 0598AB | 50 m | 1:23.78 | |
10 | 481 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 1:25.10 | |
11 | 654 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:25.88 | |
12 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 1:26.01 | |
13 | 771 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:27.42 | |
14 | 541 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 1:27.75 | |
15 | 437 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 1:29.25 | |
16 | 586 | Jacobsen Thea | 2003 | HERLEV | 0338AC | 50 m | 1:30.24 | |
17 | 538 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 1:30.90 | |
18 | 575 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 50 m | 1:32.05 | |
19 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:32.58 | |
20 | 822 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 1:32.67 | |
21 | 567 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 1:32.96 | |
22 | 531 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 1:34.60 | |
23 | 498 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:35.13 | |
24 | 570 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 1:35.90 | |
25 | 484 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:37.25 | |
26 | 594 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 1:37.27 | |
27 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 1:38.37 | |
28 | 707 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:38.52 | |
29 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 1:39.38 | |
30 | 499 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 1:40.00 | |
31 | 845 | Petersen Patricia | 2005 | GENTOFTE | 0526aa | 50 m | 1:40.00 | |
32 | 571 | Østerby Anna | 2005 | GSK | 0554AJ | 50 m | 1:40.09 | |
33 | 589 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 50 m | 1:42.88 | |
34 | 655 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 1:42.94 | |
35 | 513 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 1:43.51 | |
36 | 678 | Dinesen Victoria | 2005 | NÆSTVED | 0692AN | 50 m | 1:45.43 | |
37 | 492 | Hummelmose Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0628AK | 50 m | 1:47.67 | |
38 | 509 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | 1:48.65 | |
39 | 496 | Jacobsen Vilja Meinert | 2005 | GENTOFTE | 0546AQ | 50 m | 1:49.31 | |
40 | 569 | Vestergaard Safira | 2005 | GSK | 0516AJ | 50 m | 1:50.33 | |
41 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 1:52.09 | |
42 | 691 | Mayland Liva | 2006 | NÆSTVED | 0622AK | 50 m | 1:52.56 | |
43 | 727 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 1:53.98 | |
44 | 505 | Lundsby Christine Stubbe | 2006 | GENTOFTE | 0698AJ | 50 m | 1:54.70 | |
45 | 468 | Balle Anna E.e. | 2006 | GENTOFTE | 0628AL | 50 m | 2:00.30 | |
46 | 528 | Sibbern Natascha | 2007 | GENTOFTE | 0764AD | 50 m | 2:03.41 | |
47 | 477 | Cour Liva la | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 |
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 507 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 1:10.39 | |
2 | 440 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 1:13.09 | |
3 | 763 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 1:14.23 | |
4 | 467 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:18.37 | |
5 | 438 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 1:18.38 | |
6 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 1:18.93 | |
7 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 1:19.78 | |
8 | 637 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 1:20.79 | |
9 | 811 | Johansen Asger | 2003 | VAT CPH | 0395AE | 50 m | 1:20.79 | |
10 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 1:21.98 | |
11 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 1:23.65 | |
12 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:23.89 | |
13 | 479 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 1:24.63 | |
14 | 439 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 1:25.27 | |
15 | 522 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 1:26.83 | |
16 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:30.33 | |
17 | 840 | Winther Mikkel | 2002 | HVIDOVRE | 0285as | 50 m | 1:30.79 | |
18 | 658 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:31.43 | |
19 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 1:31.82 | |
20 | 700 | Stæcker Nicklas | 2003 | NÆSTVED | 0395AP | 50 m | 1:31.97 | |
21 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 1:32.69 | |
22 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 1:33.08 | |
23 | 828 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 1:35.10 | |
24 | 585 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 50 m | 1:35.52 | |
25 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:39.40 | |
26 | 536 | Taul August | 2006 | GENTOFTE | 0681AA | 50 m | 1:41.64 | |
27 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:41.64 | |
28 | 838 | Sønderby Mads Frost | 2004 | FR.SUND | 0413AK | 50 m | 1:41.89 | |
29 | 564 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:42.38 | |
30 | 450 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | 1:44.36 | |
31 | 711 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 1:44.66 | |
32 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 1:45.75 | |
33 | 506 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 1:46.20 | |
34 | 473 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 1:46.33 | |
35 | 680 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 1:46.43 | |
36 | 514 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 1:47.00 | |
37 | 685 | Hansen Jacob Meisner | 2003 | NÆSTVED | 0323AK | 50 m | 1:47.59 | |
38 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 1:48.72 | |
39 | 717 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 1:50.95 | |
40 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 1:51.68 | |
41 | 716 | Houmann Zacharias | 2006 | RINGSTED | 0615AG | 50 m | 1:55.18 | |
42 | 525 | Rybak-Andersen Oscar | 2005 | GENTOFTE | 0521AB | 50 m | 1:55.63 | |
43 | 442 | Cruse Victor Enemark | 2004 | FR.SUND | 50 m | 1:56.29 | ||
44 | 475 | Clausen August Emil K. | 2006 | GENTOFTE | 0609AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.94 2015-03-28 |
Gruppe 3: Alberte V. Bisgaard (2003) 2:32.13 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 2:25.82 | |
2 | 523 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:28.92 | |
3 | 483 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:34.31 | |
4 | 779 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:36.26 | |
5 | 545 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:38.61 | |
6 | 772 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 2:40.00 | |
7 | 797 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:40.09 | |
8 | 773 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 2:40.96 | |
9 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:41.15 | |
10 | 817 | Hørning Laura L. | 2004 | VAT CPH | 0456AC | 50 m | 2:42.00 | |
11 | 783 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:42.46 | |
12 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:44.06 | |
13 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 2:44.31 | |
14 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:44.53 | |
15 | 584 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 2:45.06 | |
16 | 546 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:45.15 | |
17 | 519 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:45.30 | |
18 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 2:45.55 | |
19 | 451 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 2:47.16 | |
20 | 422 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 2:49.01 | |
21 | 820 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 2:49.08 | |
22 | 595 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 2:49.36 | |
23 | 775 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:49.51 | |
24 | 521 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 2:50.00 | |
25 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:50.17 | |
26 | 793 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 2:50.40 | |
27 | 650 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 2:51.76 | |
28 | 816 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 2:52.13 | |
29 | 490 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 2:53.73 | |
30 | 638 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 2:57.82 | |
31 | 800 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 2:58.00 | |
32 | 429 | Larsen Isabella | 2005 | A6 | 0592AK | 50 m | 2:59.95 | |
33 | 421 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 3:00.54 | |
34 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 3:00.82 | |
35 | 580 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 3:01.29 | |
36 | 428 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 3:03.18 | |
37 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 3:04.44 | |
38 | 419 | Andreasen Lucca | 2004 | A6 | 0422AN | 50 m | 3:06.50 | |
39 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 3:08.98 | |
40 | 740 | Thielsen Helene | 2004 | RINGSTED | 0474AB | 50 m | 3:09.93 | |
41 | 687 | Jensen Thea Torndal | 2004 | NÆSTVED | 0456AJ | 50 m | 3:12.32 | |
42 | 593 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 50 m | 3:12.48 | |
43 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 3:13.88 | |
44 | 818 | Madsen Anna Maria | 2004 | VAT CPH | 0444AJ | 50 m | 3:14.75 | |
45 | 527 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 3:17.46 | |
46 | 753 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 3:17.59 | |
47 | 826 | Bavnbæk Isabel Valsted | 2003 | VORDINGB | 0334AZ | 50 m | 3:25.00 | |
48 | 588 | Jensen Laura Thorlund | 2004 | HERLEV | 0436AJ | 50 m | 4:05.90 | |
49 | 590 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 50 m | 4:09.57 | |
50 | 509 | Mantoni Alba | 2006 | GENTOFTE | 0632AK | 50 m | ||
51 | 568 | Pedersen Line | 2005 | GSK | 0562AO | 50 m | ||
52 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | ||
53 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | ||
54 | 706 | Andersen Emma M. | 2003 | RINGSTED | 0392AJ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 2:30.34 2015-03-28 |
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:20.10 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 2:22.13 | |
2 | 583 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 2:27.93 | |
3 | 795 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:30.62 | |
4 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 2:30.99 | |
5 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 2:31.17 | |
6 | 430 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 2:31.67 | |
7 | 497 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 2:36.71 | |
8 | 488 | Gudmand-Høyer Thor | 2002 | GENTOFTE | 0239AD | 50 m | 2:37.78 | |
9 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 2:38.14 | |
10 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 2:38.48 | |
11 | 777 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 2:38.82 | |
12 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 2:40.22 | |
13 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 2:41.36 | |
14 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 2:42.16 | |
15 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 2:45.76 | |
16 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 2:47.00 | |
17 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 2:52.86 | |
18 | 522 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 2:53.91 | |
19 | 469 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 2:55.36 | |
20 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 2:55.81 | |
21 | 812 | Hjalholt Malte | 2003 | VAT CPH | 0355AG | 50 m | 3:00.60 | |
22 | 425 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 3:01.30 | |
23 | 680 | Foged Malthe | 2005 | NÆSTVED | 0587AF | 50 m | 3:01.50 | |
24 | 720 | Millard Jeremy William | 2005 | RINGSTED | 0571AI | 50 m | 3:15.78 | |
25 | 581 | Elmedyb Elias | 2006 | HERLEV | 0601AC | 50 m | 3:24.34 | |
26 | 446 | Krag Loui | 2007 | FR.SUND | 0793AD | 50 m | 3:25.07 | |
27 | 736 | Stærmose Jakob | 2005 | RINGSTED | 0583AD | 50 m | 3:26.38 | |
28 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 3:32.54 | |
29 | 515 | Nimb Christian | 2006 | GENTOFTE | 0679AH | 50 m | 3:33.74 | |
30 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | 3:41.82 | |
31 | 449 | Mikkelsen Bertram H. | 2004 | FR.SUND | 0441AN | 50 m | ||
32 | 478 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 50 m | ||
33 | 675 | Bentsen Sebastian N. | 2004 | NÆSTVED | 0437AL | 50 m | ||
34 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 3:29.89 2015-03-28 |
Gruppe 3: Ingrid Bo Andersen (2001) 2:35.45 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 2:31.03 | |
2 | 758 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 2:37.47 | |
3 | 480 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:40.91 | |
4 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:47.56 | |
5 | 786 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 2:49.66 | |
6 | 566 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 3:34.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:24.23 2015-03-28 |
Gruppe 3: Søren B. Jeppesen (1999) 2:23.43 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:18.86 | |
2 | 540 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 2:26.17 | |
3 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:29.42 | |
4 | 640 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 2:33.35 | |
5 | 804 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 2:35.12 | |
6 | 664 | Eskildsen Jonathan | 2003 | KØGE | 0381AA | 50 m | 2:36.64 | |
7 | 796 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:40.77 | |
8 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 2:48.37 | |
9 | 443 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 3:02.19 | |
10 | 830 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 3:02.67 | |
11 | 656 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 3:09.79 | |
12 | 829 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 3:12.00 | |
13 | 776 | Svane Nicholas | 2002 | ALLERØD | 0213AF | 50 m | 3:13.10 | |
14 | 685 | Hansen Jacob Meisner | 2003 | NÆSTVED | 0323AK | 50 m | 3:21.53 | |
15 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 3:35.00 | |
16 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | ||
17 | 530 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | ||
18 | 647 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer |
Årg. 2003-2017: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 744 | Sigma Swim Ag1 A | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:12.00 | ||
2 | 661 | Køge Piger 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:12.51 | ||
3 | 460 | Gentofte Piger 1 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:15.25 | ||
4 | 815 | Vat Piger 1 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:18.00 | ||
5 | 746 | Sigma Swim Ag1 B | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:22.00 | ||
6 | 461 | Gentofte Piger 2 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:28.83 | ||
7 | 462 | Gentofte Piger 3 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:29.00 | ||
8 | 573 | Herlev Piger 1 | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:35.67 | ||
9 | 821 | Vat Piger 2 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:42.00 | ||
10 | 705 | Ringsted Piger | 2003 | RINGSTED | 50 m | 4:46.66 | ||
11 | 574 | Herlev Piger 2 | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:49.67 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer |
Årg. 2002-2017: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 456 | Gentofte Drenge 1 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 3:53.28 | ||
2 | 743 | Sigma Swim Ag1 A | 2002 | SIGMA | 50 m | 3:57.00 | ||
3 | 745 | Sigma Swim Ag1 B | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:03.00 | ||
4 | 702 | Ringsted Drenge | 2002 | RINGSTED | 50 m | 4:03.26 | ||
5 | 457 | Gentofte Drenge 2 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:15.00 | ||
6 | 458 | Gentofte Drenge 3 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:25.00 | ||
7 | 572 | Herlev Knægte 1 | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:25.67 | ||
8 | 810 | Vat Drenge 1 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:29.00 | ||
9 | 703 | Ringsted Drenge 2 | 2002 | RINGSTED | 50 m | 4:41.42 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 23, 400m Medley Damer |
Junior: Sofie Nielsen (2001) 5:23.80 2016-04-16 |
Senior: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 784 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:52.71 | |
2 | 788 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 4:59.09 | |
3 | 760 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 5:00.82 | |
4 | 754 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 5:01.80 | |
5 | 792 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 5:06.98 | |
6 | 766 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 5:09.80 | |
7 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 5:12.00 | |
8 | 757 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 5:15.22 | |
9 | 799 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 5:16.55 | |
10 | 780 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 5:22.92 | |
11 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 5:25.00 | |
12 | 550 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 5:25.58 | |
13 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 5:30.37 | |
14 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 5:32.17 | |
15 | 719 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 50 m | 5:42.40 | |
16 | 737 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 5:54.81 | |
17 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 5:55.04 | |
18 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 5:57.54 | |
19 | 606 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 6:16.83 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 24, 400m Medley Herrer |
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:51.93 2016-04-16 |
Senior: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 807 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:35.52 | |
2 | 752 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 4:36.06 | |
3 | 801 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 4:38.01 | |
4 | 561 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 4:38.59 | |
5 | 761 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 4:41.42 | |
6 | 768 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 4:42.11 | |
7 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 4:43.12 | |
8 | 557 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:48.91 | |
9 | 755 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 4:54.59 | |
10 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 4:56.92 | |
11 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 5:00.07 | |
12 | 544 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 5:01.00 | |
13 | 562 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 5:01.39 | |
14 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 5:03.77 | |
15 | 759 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 5:17.17 | |
16 | 778 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 5:39.28 | |
17 | 636 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer |
Junior: Amalie Frederiksen (2001) 00:30.70 2016-04-16 |
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:30.43 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 625 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 29.09 | |
2 | 553 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 30.02 | |
3 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 30.05 | |
4 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 30.34 | |
5 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 30.47 | |
6 | 558 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 30.90 | |
7 | 769 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 31.32 | |
8 | 623 | Lynæs Louise | 1997 | HOLBÆK | 9782AQ | 50 m | 31.38 | |
9 | 555 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 31.39 | |
10 | 648 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 31.42 | |
11 | 511 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 31.50 | |
12 | 762 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 31.55 | |
13 | 611 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 31.74 | |
14 | 782 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 32.34 | |
15 | 689 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 32.40 | |
16 | 609 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 32.99 | |
17 | 832 | Nykjær Maya | 2001 | VORDINGB | 0144AW | 50 m | 32.99 | |
18 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 33.13 | |
19 | 607 | Pedersen Emilie Trolle | 1999 | HILLERØD | 9972AV | 50 m | 33.16 | |
20 | 608 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 33.29 | |
21 | 452 | Wennicke Ida Lykke | 2001 | FR.SUND | 0118AU | 50 m | 33.35 | |
22 | 612 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 34.04 | |
23 | 622 | Larsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0008BA | 50 m | 34.28 | |
24 | 624 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 34.55 | |
25 | 652 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 34.73 | |
26 | 827 | Bingler Léa Zoé | 2000 | VORDINGB | 0082AX | 50 m | 35.15 | |
27 | 616 | Andersen Astrid Katrine | 2002 | HOLBÆK | 0278AX | 50 m | 36.25 | |
28 | 684 | Hansen Freja Zerbst | 2001 | NÆSTVED | 0162BB | 50 m | 36.82 | |
29 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 37.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer |
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:27.32 2016-04-16 |
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:26.77 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 809 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 25.87 | |
2 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 26.03 | |
3 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 26.08 | |
4 | 628 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 26.72 | |
5 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 27.37 | |
6 | 791 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 27.43 | |
7 | 598 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 27.77 | |
8 | 617 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 28.38 | |
9 | 502 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 28.50 | |
10 | 620 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 28.57 | |
11 | 470 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 50 m | 28.74 | |
12 | 557 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 28.79 | |
13 | 636 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 28.87 | |
14 | 552 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 29.01 | |
15 | 805 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 29.29 | |
16 | 627 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 29.43 | |
17 | 631 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 29.74 | |
18 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 30.58 | |
19 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 31.27 | |
20 | 578 | Benli Adar | 2001 | HERLEV | 0143AR | 50 m | 31.79 | |
21 | 601 | Daugbjerg Christoffer | 2001 | HILLERØD | 0183AC | 50 m | 32.39 | |
22 | 602 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 33.26 | |
23 | 621 | Kristiansen William | 2001 | HOLBÆK | 0129AC | 50 m | 33.52 | |
24 | 831 | Nielse Andreas Østergaard | 1997 | VORDINGB | 9795AR | 50 m | 34.77 | |
25 | 554 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 37.31 | |
26 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | ||
27 | 734 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer |
Junior: Sofie Kornbek (2000) 2:10.64 2016-04-16 |
Senior: Matilde Zaggai (1998) 2:13.73 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 760 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:01.90 | |
2 | 784 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:06.47 | |
3 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:06.77 | |
4 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 2:07.35 | |
5 | 792 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 2:07.80 | |
6 | 789 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:08.32 | |
7 | 754 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:11.25 | |
8 | 757 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 2:11.90 | |
9 | 629 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:13.40 | |
10 | 642 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:13.79 | |
11 | 774 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:14.08 | |
12 | 556 | Hørlykke Emilie | 1998 | GLADSAXE | 9886BD | 50 m | 2:14.24 | |
13 | 766 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 2:14.29 | |
14 | 782 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 2:15.58 | |
15 | 764 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 2:15.60 | |
16 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:17.01 | |
17 | 559 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:17.06 | |
18 | 623 | Lynæs Louise | 1997 | HOLBÆK | 9782AQ | 50 m | 2:17.07 | |
19 | 518 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:17.54 | |
20 | 610 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 2:17.56 | |
21 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 2:21.81 | |
22 | 609 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 2:23.14 | |
23 | 742 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 2:23.20 | |
24 | 612 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 2:23.51 | |
25 | 803 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 2:24.29 | |
26 | 741 | Wismann Cathrine | 2002 | RINGSTED | 0264AS | 50 m | 2:25.32 | |
27 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 2:25.83 | |
28 | 607 | Pedersen Emilie Trolle | 1999 | HILLERØD | 9972AV | 50 m | 2:25.98 | |
29 | 781 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 2:27.09 | |
30 | 616 | Andersen Astrid Katrine | 2002 | HOLBÆK | 0278AX | 50 m | 2:28.23 | |
31 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 2:32.36 | |
32 | 606 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 2:34.12 | |
33 | 622 | Larsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0008BA | 50 m | 2:34.17 | |
34 | 517 | Nimb Sara Emilie | 2002 | GENTOFTE | 0272AZ | 50 m | 2:42.48 | |
35 | 733 | Schmidt Astrid Nørret | 2002 | RINGSTED | 0232BC | 50 m | 2:48.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer |
Junior: Mathias Nielsen (1999) 2:00.43 2016-04-16 |
Senior: Jacob Holst (1991) 1:57.27 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 801 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 1:52.52 | |
2 | 807 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 1:55.28 | |
3 | 768 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 1:55.72 | |
4 | 752 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 1:56.02 | |
5 | 644 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 1:58.36 | |
6 | 617 | Brixner Simon | 2000 | HOLBÆK | 0001AL | 50 m | 1:59.86 | |
7 | 619 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 2:01.47 | |
8 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 2:01.87 | |
9 | 761 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 2:03.19 | |
10 | 632 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 2:03.23 | |
11 | 563 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 2:03.56 | |
12 | 627 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 2:03.64 | |
13 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:03.95 | |
14 | 734 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 2:04.24 | |
15 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:05.98 | |
16 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 2:07.41 | |
17 | 621 | Kristiansen William | 2001 | HOLBÆK | 0129AC | 50 m | 2:11.10 | |
18 | 603 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:11.31 | |
19 | 463 | Andersen Mads Bjørn | 2001 | GENTOFTE | 0143AL | 50 m | 2:12.08 | |
20 | 802 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:13.09 | |
21 | 600 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 2:14.04 | |
22 | 794 | Holm Mathias | 2001 | BIRKERØD | 0165AF | 50 m | 2:16.68 | |
23 | 770 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 2:16.87 | |
24 | 542 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 2:18.69 | |
25 | 529 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 2:23.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer |
Junior: Melanie Degner (2000) 1:17.42 2016-04-16 |
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 1:17.92 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 788 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 1:10.37 | |
2 | 762 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 1:10.40 | |
3 | 604 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 1:15.30 | |
4 | 799 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 1:15.52 | |
5 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 1:16.14 | |
6 | 511 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 1:19.75 | |
7 | 624 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 1:20.51 | |
8 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:21.30 | |
9 | 689 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 1:22.54 | |
10 | 555 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:25.15 | |
11 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 1:25.24 | |
12 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 1:26.56 | |
13 | 550 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:27.93 | |
14 | 827 | Bingler Léa Zoé | 2000 | VORDINGB | 0082AX | 50 m | 1:30.65 | |
15 | 625 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 1:34.38 | |
16 | 733 | Schmidt Astrid Nørret | 2002 | RINGSTED | 0232BC | 50 m | 1:34.71 | |
17 | 719 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 50 m | 1:35.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer |
Junior: Lucas Hoffmann (2000) 1:12.63 2016-04-16 |
Senior: Jacob Holst (1991) 1:16.53 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 628 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 1:05.35 | |
2 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:06.82 | |
3 | 791 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 1:07.59 | |
4 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 1:09.05 | |
5 | 562 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:09.92 | |
6 | 631 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 1:10.51 | |
7 | 809 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 1:10.64 | |
8 | 552 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 1:10.82 | |
9 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 1:11.01 | |
10 | 805 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 1:12.71 | |
11 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 1:13.53 | |
12 | 577 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 1:14.88 | |
13 | 602 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 1:19.37 | |
14 | 529 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 1:21.17 | |
15 | 831 | Nielse Andreas Østergaard | 1997 | VORDINGB | 9795AR | 50 m | 1:29.03 | |
16 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Junior: Mia Wennecke (1999) 2:30.87 2016-04-16 |
Senior: Veronika Storm (1998) 2:43.14 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:16.04 | |
2 | 769 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 2:18.26 | |
3 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:27.68 | |
4 | 789 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 2:30.03 | |
5 | 652 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 2:31.29 | |
6 | 556 | Hørlykke Emilie | 1998 | GLADSAXE | 9886BD | 50 m | 2:32.16 | |
7 | 553 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:34.18 | |
8 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 2:35.20 | |
9 | 608 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 2:35.38 | |
10 | 518 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:36.20 | |
11 | 803 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 2:36.20 | |
12 | 780 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:36.42 | |
13 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 2:38.66 | |
14 | 737 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 2:38.77 | |
15 | 629 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:39.70 | |
16 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 2:40.01 | |
17 | 452 | Wennicke Ida Lykke | 2001 | FR.SUND | 0118AU | 50 m | 2:42.99 | |
18 | 741 | Wismann Cathrine | 2002 | RINGSTED | 0264AS | 50 m | 2:43.45 | |
19 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:48.14 | |
20 | 684 | Hansen Freja Zerbst | 2001 | NÆSTVED | 0162BB | 50 m | 2:48.25 | |
21 | 742 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 2:53.68 | |
22 | 558 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 2:56.28 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer |
Junior: Martin Grønning (1997) 2:16.81 2015-03-28 |
Senior: Maxemillian Pedersen (1996) 2:19.51 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 620 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:11.21 | |
2 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 2:12.10 | |
3 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 2:13.27 | |
4 | 603 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 2:17.11 | |
5 | 755 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 2:20.01 | |
6 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:22.46 | |
7 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 2:22.98 | |
8 | 770 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 2:23.13 | |
9 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:23.26 | |
10 | 759 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 2:26.32 | |
11 | 778 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:31.72 | |
12 | 600 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 2:39.93 | |
13 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer |
Junior: Anna Aavang Brendstrup (2000) 2:34.74 2016-04-16 |
Senior: Kamma Bruun Fejfer (1998) 2:54.79 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 760 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:15.26 | |
2 | 792 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 2:15.62 | |
3 | 754 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:20.42 | |
4 | 757 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 9662AN | 50 m | 2:25.62 | |
5 | 784 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:27.55 | |
6 | 648 | Lange Laura | 2001 | HVIDOVRE | 0132AT | 50 m | 2:28.24 | |
7 | 642 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 0104AT | 50 m | 2:29.89 | |
8 | 774 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:34.39 | |
9 | 559 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 2:37.39 | |
10 | 788 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 2:40.52 | |
11 | 611 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 2:44.07 | |
12 | 832 | Nykjær Maya | 2001 | VORDINGB | 0144AW | 50 m | 2:50.52 | |
13 | 781 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 2:51.38 | |
14 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer |
Junior: Julius Munk (2000) 2:15.53 2016-04-16 |
Senior: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 801 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 2:04.50 | |
2 | 752 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 2:06.38 | |
3 | 710 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:07.16 | |
4 | 761 | Henriksen Emil Engels | 1999 | ALLERØD | 9937AD | 50 m | 2:10.25 | |
5 | 561 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:12.03 | |
6 | 807 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 2:20.29 | |
7 | 802 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:23.58 | |
8 | 768 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 2:23.72 | |
9 | 644 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 2:23.80 | |
10 | 544 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 2:27.38 | |
11 | 554 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:28.66 | |
12 | 598 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 2:28.97 | |
13 | 632 | Toft Mads | 2001 | HOLBÆK | 0175AL | 50 m | 2:52.33 | |
14 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 2:53.51 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer |
Årg.: 1918-2002: STV 1 Damer (XXXX) 4:14.47 2016-04-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 548 | Gsc Piger 1 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:56.00 | ||
2 | 747 | Sigma Swim Damer A | 1997 | SIGMA | 50 m | 3:58.00 | ||
3 | 750 | Sigma Swim Junior | 2000 | SIGMA | 50 m | 4:00.00 | ||
4 | 748 | Sigma Swim Damer B | 1997 | SIGMA | 50 m | 4:04.00 | ||
5 | 454 | Gentofte Damer 1 | 1999 | GENTOFTE | 50 m | 4:06.83 | ||
6 | 613 | Holbæk Damer | 0 | HOLBÆK | 50 m | 4:07.87 | ||
7 | 597 | Hils Piger | 0 | HILLERØD | 50 m | 4:12.01 | ||
8 | 701 | Ringsted Damer | 2000 | RINGSTED | 50 m | 4:19.03 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer |
Årg.: 1918-2001: Køge Drenge 1 (XXXX) 3:39.08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 614 | Holbæk Herrer | 0 | HOLBÆK | 50 m | 3:39.89 | ||
2 | 749 | Sigma Swim Herrer | 1994 | SIGMA | 50 m | 3:40.00 | ||
3 | 547 | Gsc Drenge 1 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 3:40.50 | ||
4 | 615 | Holbæk Herrer 2 | 0 | HOLBÆK | 50 m | 3:44.67 | ||
5 | 750 | Sigma Swim Junior | 2000 | SIGMA | 50 m | 3:48.00 | ||
6 | 704 | Ringsted Herrer | 2000 | RINGSTED | 50 m | 3:49.30 | ||
7 | 455 | Gentofte Drenge 1 | 1998 | GENTOFTE | 50 m | 3:49.79 | ||
8 | 596 | Hils Drenge | 0 | HILLERØD | 50 m | 3:52.01 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 37, 400m Frisvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: |
Gruppe 3: Andrea Paaske (2001) 4:47.48 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 4:44.38 | |
2 | 779 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 4:46.31 | |
3 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 4:48.87 | |
4 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 4:52.13 | |
5 | 773 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 4:53.43 | |
6 | 797 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 4:53.85 | |
7 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 4:56.37 | |
8 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 4:57.04 | |
9 | 786 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 4:57.31 | |
10 | 526 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 4:58.95 | |
11 | 842 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362an | 50 m | 4:59.31 | |
12 | 787 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 5:03.09 | |
13 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 5:03.94 | |
14 | 798 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 5:05.67 | |
15 | 771 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 5:06.83 | |
16 | 521 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 5:10.00 | |
17 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 5:10.00 | |
18 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 5:10.49 | |
19 | 538 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 5:13.32 | |
20 | 783 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 5:13.74 | |
21 | 428 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 5:14.81 | |
22 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 5:15.00 | |
23 | 817 | Hørning Laura L. | 2004 | VAT CPH | 0456AC | 50 m | 5:16.56 | |
24 | 663 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 5:21.39 | |
25 | 592 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 5:25.26 | |
26 | 451 | Ravnholt Camille Hvid | 2003 | FR.SUND | 0372AQ | 50 m | 5:34.26 | |
27 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 6:31.54 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 4:22.43 2015-03-28 |
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 4:20.70 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 4:24.30 | |
2 | 420 | Bojesen Frederik | 2002 | A6 | 0281AB | 50 m | 4:24.88 | |
3 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 4:36.71 | |
4 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 4:39.50 | |
5 | 785 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 4:40.57 | |
6 | 808 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 4:42.17 | |
7 | 777 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 4:45.89 | |
8 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 4:45.98 | |
9 | 804 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 4:48.62 | |
10 | 540 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 4:52.35 | |
11 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 4:52.41 | |
12 | 763 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 4:54.47 | |
13 | 657 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | 4:58.74 | |
14 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 5:02.36 | |
15 | 776 | Svane Nicholas | 2002 | ALLERØD | 0213AF | 50 m | 5:05.60 | |
16 | 443 | Dyrhauge Victor | 2004 | FR.SUND | 0407AJ | 50 m | 5:21.33 | |
17 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 5:26.93 | |
18 | 812 | Hjalholt Malte | 2003 | VAT CPH | 0355AG | 50 m | 5:35.21 | |
19 | 732 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | 5:38.42 | |
20 | 675 | Bentsen Sebastian N. | 2004 | NÆSTVED | 0437AL | 50 m | 5:42.37 | |
21 | 736 | Stærmose Jakob | 2005 | RINGSTED | 0583AD | 50 m | 5:48.79 | |
22 | 715 | Hemmingsen Victor | 2006 | RINGSTED | 0607AG | 50 m | 6:10.83 | |
23 | 649 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | ||
24 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 39, 100m Butterfly Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:08.37 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 758 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:07.66 | |
2 | 472 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:12.23 | |
3 | 772 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 1:12.62 | |
4 | 819 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VAT CPH | 0598AB | 50 m | 1:12.75 | |
5 | 654 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 1:13.22 | |
6 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 1:14.26 | |
7 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:14.65 | |
8 | 490 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 1:16.06 | |
9 | 423 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 1:16.50 | |
10 | 793 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 1:17.17 | |
11 | 663 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 1:18.33 | |
12 | 437 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 1:20.12 | |
13 | 595 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:21.40 | |
14 | 816 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 1:21.64 | |
15 | 837 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 1:23.31 | |
16 | 822 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 1:24.34 | |
17 | 421 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 1:25.43 | |
18 | 566 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 1:27.14 | |
19 | 823 | Dahl Julie | 2004 | VAT CPH | 0418AN | 50 m | 1:27.23 | |
20 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 1:30.30 | |
21 | 498 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 1:31.17 | |
22 | 484 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:31.34 | |
23 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 1:32.14 | |
24 | 820 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 1:33.39 | |
25 | 477 | Cour Liva la | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | 1:35.33 | |
26 | 826 | Bavnbæk Isabel Valsted | 2003 | VORDINGB | 0334AZ | 50 m | 1:36.32 | |
27 | 730 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 1:36.50 | |
28 | 590 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 50 m | 1:38.56 | |
29 | 513 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 1:42.31 | |
30 | 678 | Dinesen Victoria | 2005 | NÆSTVED | 0692AN | 50 m | 1:43.64 | |
31 | 468 | Balle Anna E.e. | 2006 | GENTOFTE | 0628AL | 50 m | 1:45.15 | |
32 | 643 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 40, 100m Butterfly Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:08.48 2015-03-29 |
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 1:01.64 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 467 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:01.31 | |
2 | 795 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:03.04 | |
3 | 540 | Trandum Christopher G. | 2003 | GENTOFTE | 0313AI | 50 m | 1:03.67 | |
4 | 671 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:03.87 | |
5 | 507 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 1:04.91 | |
6 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:04.99 | |
7 | 796 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 1:07.71 | |
8 | 830 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 1:08.87 | |
9 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 1:10.09 | |
10 | 651 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 1:11.75 | |
11 | 785 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 1:13.97 | |
12 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 1:15.17 | |
13 | 530 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | 1:17.10 | |
14 | 656 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 1:17.14 | |
15 | 469 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 1:17.84 | |
16 | 501 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:18.24 | |
17 | 493 | Hvidt Anders | 2002 | GENTOFTE | 0271AN | 50 m | 1:18.38 | |
18 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:18.89 | |
19 | 681 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:19.07 | |
20 | 564 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 1:19.10 | |
21 | 811 | Johansen Asger | 2003 | VAT CPH | 0395AE | 50 m | 1:19.64 | |
22 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 1:20.06 | |
23 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 1:21.17 | |
24 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 1:21.18 | |
25 | 829 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 1:23.39 | |
26 | 425 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 1:24.18 | |
27 | 841 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403ao | 50 m | 1:24.78 | |
28 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 1:30.00 | |
29 | 647 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 1:33.77 | |
30 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 1:34.31 | |
31 | 720 | Millard Jeremy William | 2005 | RINGSTED | 0571AI | 50 m | 1:35.76 | |
32 | 585 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 50 m | 1:38.08 | |
33 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 1:39.51 | |
34 | 535 | Sølvsteen August | 2005 | GENTOFTE | 0591AJ | 50 m | 1:44.33 | |
35 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 1:47.79 | |
36 | 478 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 50 m | ||
37 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 41, 200m Medley Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.12 2015-03-28 |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:31.28 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 523 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 2:29.28 | |
2 | 480 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 2:35.92 | |
3 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:38.86 | |
4 | 433 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 2:38.90 | |
5 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:39.65 | |
6 | 427 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | A6 | 0306AA | 50 m | 2:40.61 | |
7 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:42.68 | |
8 | 592 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 2:42.75 | |
9 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:44.81 | |
10 | 546 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 2:45.04 | |
11 | 775 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:45.60 | |
12 | 634 | Bak Sofie | 2003 | HVIDOVRE | 0336AN | 50 m | 2:46.44 | |
13 | 519 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 2:47.44 | |
14 | 432 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 2:47.75 | |
15 | 545 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 2:49.54 | |
16 | 800 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 2:52.79 | |
17 | 753 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 2:56.96 | |
18 | 586 | Jacobsen Thea | 2003 | HERLEV | 0338AC | 50 m | 3:01.24 | |
19 | 650 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 3:04.27 | |
20 | 706 | Andersen Emma M. | 2003 | RINGSTED | 0392AJ | 50 m | 3:04.86 | |
21 | 498 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 3:09.03 | |
22 | 740 | Thielsen Helene | 2004 | RINGSTED | 0474AB | 50 m | 3:13.31 | |
23 | 697 | Nielsen Olivia My | 2004 | NÆSTVED | 0446AT | 50 m | 3:15.41 | |
24 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 3:16.99 | |
25 | 655 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 3:17.71 | |
26 | 499 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 3:19.01 | |
27 | 593 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 50 m | 3:19.53 | |
28 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 3:22.36 | |
29 | 527 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 3:23.34 | |
30 | 569 | Vestergaard Safira | 2005 | GSK | 0516AJ | 50 m | 3:33.05 | |
31 | 727 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 3:33.55 | |
32 | 673 | Arentsen Freja | 2005 | NÆSTVED | 0582AJ | 50 m | 3:38.72 | |
33 | 678 | Dinesen Victoria | 2005 | NÆSTVED | 0692AN | 50 m | 3:46.54 | |
34 | 533 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 42, 200m Medley Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:25.51 2015-03-28 |
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:23.47 2015-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:20.24 | |
2 | 440 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 2:20.78 | |
3 | 659 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:28.29 | |
4 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 2:32.98 | |
5 | 808 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 2:33.06 | |
6 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 2:35.76 | |
7 | 637 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 2:40.79 | |
8 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 2:45.81 | |
9 | 530 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | 2:47.53 | |
10 | 439 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 2:48.47 | |
11 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 2:49.13 | |
12 | 685 | Hansen Jacob Meisner | 2003 | NÆSTVED | 0323AK | 50 m | 2:49.85 | |
13 | 493 | Hvidt Anders | 2002 | GENTOFTE | 0271AN | 50 m | 2:54.14 | |
14 | 839 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445ad | 50 m | 2:55.25 | |
15 | 581 | Elmedyb Elias | 2006 | HERLEV | 0601AC | 50 m | 2:56.54 | |
16 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 2:57.94 | |
17 | 717 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 3:03.91 | |
18 | 675 | Bentsen Sebastian N. | 2004 | NÆSTVED | 0437AL | 50 m | 3:05.85 | |
19 | 736 | Stærmose Jakob | 2005 | RINGSTED | 0583AD | 50 m | 3:12.92 | |
20 | 711 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 3:17.39 | |
21 | 720 | Millard Jeremy William | 2005 | RINGSTED | 0571AI | 50 m | 3:19.11 | |
22 | 489 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 3:25.01 | |
23 | 715 | Hemmingsen Victor | 2006 | RINGSTED | 0607AG | 50 m | 3:25.70 | |
24 | 716 | Houmann Zacharias | 2006 | RINGSTED | 0615AG | 50 m | 3:29.06 | |
25 | 838 | Sønderby Mads Frost | 2004 | FR.SUND | 0413AK | 50 m | 3:43.14 | |
26 | 729 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 3:45.36 | |
27 | 441 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 50 m | ||
28 | 450 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | ||
29 | 525 | Rybak-Andersen Oscar | 2005 | GENTOFTE | 0521AB | 50 m | ||
30 | 635 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | ||
31 | 732 | Sahlberg Oliver Hostrup | 2003 | RINGSTED | 0395AJ | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:12.00 2016-04-17 |
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:12.12 2015-03-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:08.31 | |
2 | 524 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 1:08.72 | |
3 | 483 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 1:10.33 | |
4 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:11.56 | |
5 | 546 | Østergaard Astrid M. | 2004 | GENTOFTE | 0412AS | 50 m | 1:13.65 | |
6 | 779 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 1:14.79 | |
7 | 771 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 1:14.80 | |
8 | 424 | Husum Clara Sass | 2004 | A6 | 0474AM | 50 m | 1:15.09 | |
9 | 787 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 1:15.27 | |
10 | 545 | Vinther Josephine Holst | 2004 | GENTOFTE | 0432AC | 50 m | 1:15.28 | |
11 | 773 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 50 m | 1:15.86 | |
12 | 595 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 50 m | 1:16.09 | |
13 | 844 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314ab | 50 m | 1:16.14 | |
14 | 426 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 50 m | 1:17.20 | |
15 | 820 | Mathiesen Mathilde | 2004 | VAT CPH | 0432AD | 50 m | 1:17.95 | |
16 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 1:18.30 | |
17 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 1:18.44 | |
18 | 584 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 1:18.90 | |
19 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:19.11 | |
20 | 538 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 1:19.33 | |
21 | 641 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 1:19.73 | |
22 | 650 | Laugesen Nanna Udby | 2004 | HVIDOVRE | 0458AL | 50 m | 1:20.47 | |
23 | 818 | Madsen Anna Maria | 2004 | VAT CPH | 0444AJ | 50 m | 1:20.72 | |
24 | 521 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 1:22.11 | |
25 | 432 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 50 m | 1:22.72 | |
26 | 580 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 1:22.85 | |
27 | 842 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362an | 50 m | 1:22.89 | |
28 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 1:23.18 | |
29 | 429 | Larsen Isabella | 2005 | A6 | 0592AK | 50 m | 1:23.23 | |
30 | 731 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 1:23.78 | |
31 | 570 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 1:24.43 | |
32 | 823 | Dahl Julie | 2004 | VAT CPH | 0418AN | 50 m | 1:25.26 | |
33 | 638 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 1:25.67 | |
34 | 837 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | 1:25.85 | |
35 | 707 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 1:25.94 | |
36 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 1:26.06 | |
37 | 594 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 1:26.32 | |
38 | 645 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 1:26.51 | |
39 | 513 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 1:26.61 | |
40 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 1:27.79 | |
41 | 740 | Thielsen Helene | 2004 | RINGSTED | 0474AB | 50 m | 1:27.99 | |
42 | 419 | Andreasen Lucca | 2004 | A6 | 0422AN | 50 m | 1:28.12 | |
43 | 531 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 1:29.65 | |
44 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 1:29.73 | |
45 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 1:31.54 | |
46 | 706 | Andersen Emma M. | 2003 | RINGSTED | 0392AJ | 50 m | 1:31.99 | |
47 | 484 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 1:32.18 | |
48 | 496 | Jacobsen Vilja Meinert | 2005 | GENTOFTE | 0546AQ | 50 m | 1:33.09 | |
49 | 503 | Lindberg Emilia Clara | 2005 | GENTOFTE | 0574AO | 50 m | 1:34.94 | |
50 | 845 | Petersen Patricia | 2005 | GENTOFTE | 0526aa | 50 m | 1:37.00 | |
51 | 485 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 1:37.02 | |
52 | 464 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 1:37.89 | |
53 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 1:38.94 | |
54 | 492 | Hummelmose Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0628AK | 50 m | 1:39.28 | |
55 | 660 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 1:41.59 | |
56 | 568 | Pedersen Line | 2005 | GSK | 0562AO | 50 m | 1:42.58 | |
57 | 528 | Sibbern Natascha | 2007 | GENTOFTE | 0764AD | 50 m | 1:44.08 | |
58 | 477 | Cour Liva la | 2006 | GENTOFTE | 0642AQ | 50 m | ||
59 | 646 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:39 |
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 |
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 659 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 1:04.94 | |
2 | 790 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:07.05 | |
3 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:08.24 | |
4 | 721 | Mortensen Joakim | 2002 | RINGSTED | 0271AH | 50 m | 1:08.59 | |
5 | 583 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 1:09.36 | |
6 | 671 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:09.83 | |
7 | 640 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 1:10.25 | |
8 | 430 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 1:10.68 | |
9 | 438 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 1:11.08 | |
10 | 843 | Hoffmann Andreas | 2003 | BIRKERØD | 0325ah | 50 m | 1:11.11 | |
11 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 1:12.31 | |
12 | 488 | Gudmand-Høyer Thor | 2002 | GENTOFTE | 0239AD | 50 m | 1:13.79 | |
13 | 497 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 1:13.82 | |
14 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 1:14.40 | |
15 | 501 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 1:14.58 | |
16 | 681 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 1:14.59 | |
17 | 813 | Skadhauge Oliver | 2002 | VAT CPH | 0297AG | 50 m | 1:15.11 | |
18 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 1:15.18 | |
19 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 1:15.20 | |
20 | 658 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 1:15.84 | |
21 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 1:16.49 | |
22 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 1:16.52 | |
23 | 714 | Grøn-Henriksen Joakim | 2004 | RINGSTED | 0405AG | 50 m | 1:19.12 | |
24 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 1:21.82 | |
25 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 1:24.12 | |
26 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 1:24.37 | |
27 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 1:25.90 | |
28 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 1:26.33 | |
29 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 1:27.24 | |
30 | 514 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 1:27.34 | |
31 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 1:27.36 | |
32 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 1:27.59 | |
33 | 515 | Nimb Christian | 2006 | GENTOFTE | 0679AH | 50 m | 1:28.05 | |
34 | 633 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 1:29.48 | |
35 | 535 | Sølvsteen August | 2005 | GENTOFTE | 0591AJ | 50 m | 1:30.08 | |
36 | 494 | Hyldig William Hoffmann | 2004 | GENTOFTE | 0471AQ | 50 m | 1:30.34 | |
37 | 489 | Hansen Louie | 2005 | GENTOFTE | 0521AK | 50 m | 1:32.16 | |
38 | 491 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 1:32.37 | |
39 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 1:33.96 | |
40 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | 1:41.60 | |
41 | 475 | Clausen August Emil K. | 2006 | GENTOFTE | 0609AK | 50 m | 1:41.86 | |
42 | 836 | Wesselhoff Jonathan | 2006 | VORDINGB | 0691AC | 50 m | 1:44.79 | |
43 | 448 | Mikkelsen Balder H. | 2007 | FR.SUND | 0707AB | 50 m | 2:02.06 | |
44 | 657 | Pontoppidan Xander | 2003 | HVIDOVRE | 0353AD | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 45, 200m Brystsvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 3:10.33 2015-03-29 |
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:44.24 2016-04-17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 670 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:46.57 | |
2 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:51.45 | |
3 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 2:51.71 | |
4 | 428 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | A6 | 0414AM | 50 m | 2:55.13 | |
5 | 816 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VAT CPH | 0326AD | 50 m | 2:58.01 | |
6 | 422 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 2:59.95 | |
7 | 819 | Tabor Schastine Skifter | 2005 | VAT CPH | 0598AB | 50 m | 3:01.59 | |
8 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 3:04.33 | |
9 | 783 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 3:05.49 | |
10 | 798 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 3:08.57 | |
11 | 586 | Jacobsen Thea | 2003 | HERLEV | 0338AC | 50 m | 3:12.83 | |
12 | 437 | Terp Maya Hauerberg | 2005 | A6 | 0564AA | 50 m | 3:15.11 | |
13 | 541 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 3:15.51 | |
14 | 567 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 3:16.02 | |
15 | 594 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 3:23.81 | |
16 | 824 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 3:29.86 | |
17 | 697 | Nielsen Olivia My | 2004 | NÆSTVED | 0446AT | 50 m | 3:36.08 | |
18 | 822 | Høffer Astrid | 2004 | VAT CPH | 0438AB | 50 m | 3:37.38 | |
19 | 571 | Østerby Anna | 2005 | GSK | 0554AJ | 50 m | 3:39.08 | |
20 | 589 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 50 m | 3:39.20 | |
21 | 505 | Lundsby Christine Stubbe | 2006 | GENTOFTE | 0698AJ | 50 m | 3:41.33 | |
22 | 569 | Vestergaard Safira | 2005 | GSK | 0516AJ | 50 m | 3:41.96 | |
23 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 3:42.89 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 46, 200m Brystsvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 2:48.59 2015-03-29 |
Gruppe 3: Thor Nilsson Pedersen (2000) 2:33.75 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 507 | Lønborg Carl Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:28.28 | |
2 | 440 | Østergaard Morten | 2002 | A6 | 0209AC | 50 m | 2:35.79 | |
3 | 763 | Larsen Daniel Garne | 2003 | ALLERØD | 0373AA | 50 m | 2:40.65 | |
4 | 724 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:44.03 | |
5 | 469 | Balle Karl August B. | 2003 | GENTOFTE | 0385AB | 50 m | 2:55.68 | |
6 | 765 | Legaard Jakob | 2003 | ALLERØD | 0317AC | 50 m | 2:59.15 | |
7 | 698 | Pedersen Lucas Jul | 2003 | NÆSTVED | 0387AJ | 50 m | 3:00.18 | |
8 | 692 | Mouridsen Kristian | 2002 | NÆSTVED | 0261AR | 50 m | 3:00.46 | |
9 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 3:03.01 | |
10 | 522 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 3:05.12 | |
11 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 3:21.86 | |
12 | 840 | Winther Mikkel | 2002 | HVIDOVRE | 0285as | 50 m | 3:24.34 | |
13 | 656 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 3:27.39 | |
14 | 838 | Sønderby Mads Frost | 2004 | FR.SUND | 0413AK | 50 m | 3:33.16 | |
15 | 536 | Taul August | 2006 | GENTOFTE | 0681AA | 50 m | 3:33.23 | |
16 | 473 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 3:33.29 | |
17 | 828 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 3:45.89 | |
18 | 506 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 3:54.43 | |
19 | 685 | Hansen Jacob Meisner | 2003 | NÆSTVED | 0323AK | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 47, 50m Frisvømning Damer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 00:31.33 2015-03-29 |
Gruppe 3: Mathilde Hager (2001) 00:28.46 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 472 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 28.43 | |
2 | 433 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 50 m | 28.58 | |
3 | 523 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 28.97 | |
4 | 772 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 29.17 | |
5 | 758 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 29.27 | |
6 | 797 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 29.27 | |
7 | 672 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 29.34 | |
8 | 524 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 29.36 | |
9 | 662 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 29.54 | |
10 | 641 | Hansen Mie Bidsted | 2003 | HVIDOVRE | 0392AG | 50 m | 29.83 | |
11 | 427 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | A6 | 0306AA | 50 m | 29.86 | |
12 | 426 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 50 m | 29.91 | |
13 | 480 | Dolan Asta Poulsen | 2004 | GENTOFTE | 0414AH | 50 m | 29.95 | |
14 | 817 | Hørning Laura L. | 2004 | VAT CPH | 0456AC | 50 m | 30.29 | |
15 | 787 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 30.42 | |
16 | 483 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 30.49 | |
17 | 753 | Andersen Signe Krag | 2004 | ALLERØD | 0434AP | 50 m | 30.49 | |
18 | 423 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 50 m | 30.58 | |
19 | 654 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 30.58 | |
20 | 465 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 30.74 | |
21 | 429 | Larsen Isabella | 2005 | A6 | 0592AK | 50 m | 30.82 | |
22 | 844 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314ab | 50 m | 30.82 | |
23 | 793 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 50 m | 30.93 | |
24 | 775 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 30.96 | |
25 | 679 | Duus Katrine | 2003 | NÆSTVED | 0318AR | 50 m | 31.08 | |
26 | 842 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362an | 50 m | 31.12 | |
27 | 690 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 31.20 | |
28 | 584 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 50 m | 31.23 | |
29 | 669 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 31.28 | |
30 | 490 | Helmark Cecilie C. | 2005 | GENTOFTE | 0502AL | 50 m | 31.32 | |
31 | 474 | Carlquist Clara | 2003 | GENTOFTE | 0314AN | 50 m | 31.35 | |
32 | 663 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 31.35 | |
33 | 667 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 31.36 | |
34 | 481 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 31.39 | |
35 | 712 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 50 m | 31.41 | |
36 | 519 | Norby Kristine Nilsson | 2005 | GENTOFTE | 0534AC | 50 m | 31.52 | |
37 | 786 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 31.66 | |
38 | 580 | Eie Signe | 2005 | HERLEV | 0582AP | 50 m | 31.82 | |
39 | 526 | Schou Amalie | 2003 | GENTOFTE | 0394AC | 50 m | 31.86 | |
40 | 668 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 50 m | 31.97 | |
41 | 570 | Zafra Antoinette | 2005 | GSK | 0518AA | 50 m | 32.27 | |
42 | 422 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 50 m | 32.37 | |
43 | 646 | Kragh Frida Hvirring | 2004 | HVIDOVRE | 0474AF | 50 m | 32.40 | |
44 | 592 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 50 m | 32.54 | |
45 | 541 | Vang-Jensen Caroline | 2003 | GENTOFTE | 0392AB | 50 m | 32.60 | |
46 | 818 | Madsen Anna Maria | 2004 | VAT CPH | 0444AJ | 50 m | 32.65 | |
47 | 534 | Szczepanski Norah | 2003 | GENTOFTE | 0354AY | 50 m | 32.94 | |
48 | 421 | Brage Silja | 2005 | A6 | 0544AL | 50 m | 33.09 | |
49 | 645 | Jensen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 0594AI | 50 m | 33.13 | |
50 | 800 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 50 m | 33.17 | |
51 | 590 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 50 m | 33.18 | |
52 | 521 | Permin Astrid | 2003 | GENTOFTE | 0344AF | 50 m | 33.25 | |
53 | 516 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 33.68 | |
54 | 538 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 33.80 | |
55 | 707 | Bertelsen Emmeline S. | 2005 | RINGSTED | 0582AG | 50 m | 34.30 | |
56 | 835 | Søndergaard Freja | 2004 | VORDINGB | 0452AO | 50 m | 34.42 | |
57 | 589 | Kallesøe Kaja Waag | 2005 | HERLEV | 0576AM | 50 m | 34.55 | |
58 | 567 | Nielsen Freya Ry | 2005 | GSK | 0544AJ | 50 m | 34.63 | |
59 | 824 | Thomadsen Laura | 2004 | VAT CPH | 0412AH | 50 m | 34.67 | |
60 | 731 | Sahlberg Emilie Hostrup | 2005 | RINGSTED | 0582AD | 50 m | 34.81 | |
61 | 695 | Maar Gaya Josefine | 2003 | NÆSTVED | 0318AQ | 50 m | 34.87 | |
62 | 531 | Strøbek Anna R. | 2005 | GENTOFTE | 0586AJ | 50 m | 34.96 | |
63 | 537 | Thomsen Louisa Lykkesfelt | 2004 | GENTOFTE | 0454AB | 50 m | 35.06 | |
64 | 666 | Jensen Benedicte Them | 2004 | KØGE | 0454AA | 50 m | 35.06 | |
65 | 594 | Oest Ida | 2003 | HERLEV | 0386AS | 50 m | 35.12 | |
66 | 688 | Juul Freja | 2006 | NÆSTVED | 0656AF | 50 m | 35.29 | |
67 | 419 | Andreasen Lucca | 2004 | A6 | 0422AN | 50 m | 35.35 | |
68 | 593 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 50 m | 35.36 | |
69 | 498 | Kreiser-Petersen Alberte | 2005 | GENTOFTE | 0596AO | 50 m | 35.46 | |
70 | 826 | Bavnbæk Isabel Valsted | 2003 | VORDINGB | 0334AZ | 50 m | 35.73 | |
71 | 693 | Mørkeberg Katrine | 2004 | NÆSTVED | 0424AJ | 50 m | 35.80 | |
72 | 503 | Lindberg Emilia Clara | 2005 | GENTOFTE | 0574AO | 50 m | 35.87 | |
73 | 673 | Arentsen Freja | 2005 | NÆSTVED | 0582AJ | 50 m | 35.97 | |
74 | 492 | Hummelmose Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0628AK | 50 m | 36.01 | |
75 | 513 | Mortensen Cecilie G. | 2005 | GENTOFTE | 0552AF | 50 m | 36.39 | |
76 | 499 | Kristensen Emma S. | 2005 | GENTOFTE | 0526AO | 50 m | 36.79 | |
77 | 484 | Fischer Rebecca Chur | 2005 | GENTOFTE | 0522AP | 50 m | 36.84 | |
78 | 660 | Steen Laura Sonne | 2004 | HVIDOVRE | 0408AV | 50 m | 36.84 | |
79 | 845 | Petersen Patricia | 2005 | GENTOFTE | 0526aa | 50 m | 36.99 | |
80 | 638 | Dann-Nielsen Lærke | 2005 | HVIDOVRE | 0552AL | 50 m | 37.07 | |
81 | 464 | Andersen Stella Demuth | 2006 | GENTOFTE | 0694AE | 50 m | 37.34 | |
82 | 566 | Mikkelsen Thea | 2005 | GSK | 0576AG | 50 m | 37.85 | |
83 | 697 | Nielsen Olivia My | 2004 | NÆSTVED | 0446AT | 50 m | 38.47 | |
84 | 533 | Szczepanski Molly | 2006 | GENTOFTE | 0662AJ | 50 m | 38.53 | |
85 | 727 | Olsen Lara W. S. | 2006 | RINGSTED | 0696AA | 50 m | 38.74 | |
86 | 678 | Dinesen Victoria | 2005 | NÆSTVED | 0692AN | 50 m | 38.76 | |
87 | 683 | Hansen Agnes Barner | 2005 | NÆSTVED | 0522AL | 50 m | 39.42 | |
88 | 527 | Schrøder Dikte Johanne | 2006 | GENTOFTE | 0614AG | 50 m | 39.66 | |
89 | 655 | Olsen Gry Emilie Kudsk | 2005 | HVIDOVRE | 0552AK | 50 m | 40.26 | |
90 | 485 | Frahm-Falkenberg Nanja | 2006 | GENTOFTE | 0682AL | 50 m | 40.35 | |
91 | 528 | Sibbern Natascha | 2007 | GENTOFTE | 0764AD | 50 m | 40.43 | |
92 | 730 | Reynolds Malene | 2005 | RINGSTED | 0558AN | 50 m | 40.91 | |
93 | 468 | Balle Anna E.e. | 2006 | GENTOFTE | 0628AL | 50 m | 41.02 | |
94 | 496 | Jacobsen Vilja Meinert | 2005 | GENTOFTE | 0546AQ | 50 m | 41.07 | |
95 | 505 | Lundsby Christine Stubbe | 2006 | GENTOFTE | 0698AJ | 50 m | 41.26 | |
96 | 568 | Pedersen Line | 2005 | GSK | 0562AO | 50 m | 41.74 | |
97 | 571 | Østerby Anna | 2005 | GSK | 0554AJ | 50 m | 43.01 | |
98 | 643 | Henriksen Amalie | 2005 | HVIDOVRE | 50 m | |||
99 | 837 | Hansen Emilie Pyndt | 2004 | FR.SUND | 0466AP | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Victor Bjerre (2001) 00:28.30 2015-03-29 |
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:25.62 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 467 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 26.04 | |
2 | 671 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 26.72 | |
3 | 795 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 26.91 | |
4 | 420 | Bojesen Frederik | 2002 | A6 | 0281AB | 50 m | 27.03 | |
5 | 640 | Hansen Gustav Haugård | 2002 | HVIDOVRE | 0279AD | 50 m | 27.41 | |
6 | 796 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 27.68 | |
7 | 479 | Dessau Marcus | 2002 | GENTOFTE | 0229AB | 50 m | 27.94 | |
8 | 739 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 28.30 | |
9 | 583 | Eskjær-Køppen Peter | 2002 | HERLEV | 0203AD | 50 m | 28.33 | |
10 | 576 | Beiter Gustav Bendix | 2003 | HERLEV | 0321AB | 50 m | 28.37 | |
11 | 830 | Jensen Jonathan F. K. | 2002 | VORDINGB | 0263AO | 50 m | 28.62 | |
12 | 808 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 28.63 | |
13 | 756 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 28.71 | |
14 | 709 | Carstensen Emil | 2002 | RINGSTED | 0253AF | 50 m | 28.72 | |
15 | 430 | Madsen Rasmus Skarby | 2003 | A6 | 0363AB | 50 m | 28.79 | |
16 | 651 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 28.83 | |
17 | 438 | Therkelsen Nicolai | 2003 | A6 | 0337AG | 50 m | 28.84 | |
18 | 681 | Franck Harald | 2003 | NÆSTVED | 0345AK | 50 m | 28.91 | |
19 | 804 | Rekling Christoffer | 2003 | BIRKERØD | 0363AE | 50 m | 29.15 | |
20 | 425 | Jensen Mikkel Bjellekjær | 2003 | A6 | 0359AN | 50 m | 29.16 | |
21 | 777 | Taylor Nicklas | 2002 | ALLERØD | 0295AA | 50 m | 29.22 | |
22 | 785 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 29.59 | |
23 | 488 | Gudmand-Høyer Thor | 2002 | GENTOFTE | 0239AD | 50 m | 29.76 | |
24 | 637 | Cleemann Oscar | 2003 | HVIDOVRE | 0349AH | 50 m | 29.77 | |
25 | 501 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 29.89 | |
26 | 708 | Bodal Benjamin | 2003 | RINGSTED | 0385AF | 50 m | 29.95 | |
27 | 582 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 29.97 | |
28 | 493 | Hvidt Anders | 2002 | GENTOFTE | 0271AN | 50 m | 30.06 | |
29 | 675 | Bentsen Sebastian N. | 2004 | NÆSTVED | 0437AL | 50 m | 30.74 | |
30 | 591 | Li Erik | 2003 | HERLEV | 0391AF | 50 m | 30.81 | |
31 | 829 | Hansen Magnus Juul | 2003 | VORDINGB | 0389AN | 50 m | 30.85 | |
32 | 530 | Skinhøj Christoffer | 2003 | GENTOFTE | 0313AD | 50 m | 31.21 | |
33 | 767 | Mindested Frederik Bach | 2003 | ALLERØD | 0327AC | 50 m | 31.25 | |
34 | 522 | Riisager Harald | 2003 | GENTOFTE | 0371AD | 50 m | 31.34 | |
35 | 776 | Svane Nicholas | 2002 | ALLERØD | 0213AF | 50 m | 31.47 | |
36 | 585 | Holm Peter | 2003 | HERLEV | 0393AF | 50 m | 31.68 | |
37 | 497 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 31.80 | |
38 | 841 | Nielsen Lucas | 2004 | FR.SUND | 0403ao | 50 m | 31.82 | |
39 | 839 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445ad | 50 m | 31.84 | |
40 | 565 | Johansen Lauritz | 2004 | GSK | 0411AG | 50 m | 31.89 | |
41 | 665 | Frederikse Bertram Dalgas | 2003 | KØGE | 0305AC | 50 m | 31.95 | |
42 | 685 | Hansen Jacob Meisner | 2003 | NÆSTVED | 0323AK | 50 m | 31.96 | |
43 | 579 | Christensen Jeppe Bayer | 2005 | HERLEV | 0581AD | 50 m | 31.97 | |
44 | 471 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 32.00 | |
45 | 439 | Toftehøj Victor | 2003 | A6 | 0309AG | 50 m | 32.30 | |
46 | 514 | Neergaard August Arup | 2005 | GENTOFTE | 0571AB | 50 m | 32.68 | |
47 | 811 | Johansen Asger | 2003 | VAT CPH | 0395AE | 50 m | 32.96 | |
48 | 677 | Clausen Mathias | 2002 | NÆSTVED | 0237AO | 50 m | 33.19 | |
49 | 581 | Elmedyb Elias | 2006 | HERLEV | 0601AC | 50 m | 33.38 | |
50 | 635 | Bech Anton Rytter | 2005 | HVIDOVRE | 0515AK | 50 m | 33.43 | |
51 | 564 | Grell Anton Skov | 2004 | GSK | 0469AE | 50 m | 33.70 | |
52 | 717 | Kiliç Emre Emil Tømmerby | 2004 | RINGSTED | 0495AJ | 50 m | 34.14 | |
53 | 814 | Risager Samuel | 2003 | VAT CPH | 0305AN | 50 m | 34.42 | |
54 | 633 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 34.48 | |
55 | 711 | Frandsen Adam Bugge | 2005 | RINGSTED | 0509AF | 50 m | 34.58 | |
56 | 828 | Frederiksen Gustav B. | 2004 | VORDINGB | 0457AO | 50 m | 34.82 | |
57 | 450 | Olesen Bertram | 2005 | FR.SUND | 0509AK | 50 m | 34.83 | |
58 | 536 | Taul August | 2006 | GENTOFTE | 0681AA | 50 m | 35.00 | |
59 | 812 | Hjalholt Malte | 2003 | VAT CPH | 0355AG | 50 m | 35.01 | |
60 | 476 | Clausen Oskar | 2004 | GENTOFTE | 0461AQ | 50 m | 35.24 | |
61 | 487 | Griffin Alexander | 2004 | GENTOFTE | 0451AL | 50 m | 35.51 | |
62 | 510 | Maxmølris Phillip | 2004 | GENTOFTE | 0463AO | 50 m | 35.80 | |
63 | 836 | Wesselhoff Jonathan | 2006 | VORDINGB | 0691AC | 50 m | 36.02 | |
64 | 441 | Appel Marcus | 2003 | FR.SUND | 0371AQ | 50 m | 36.09 | |
65 | 504 | Lundgaard Carl Emil | 2005 | GENTOFTE | 0591AA | 50 m | 36.11 | |
66 | 729 | Rasmussen Kristian Slott | 2004 | RINGSTED | 0425AK | 50 m | 36.11 | |
67 | 506 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 36.45 | |
68 | 478 | Dahl David Johannes | 2006 | GENTOFTE | 0669AB | 50 m | 37.07 | |
69 | 840 | Winther Mikkel | 2002 | HVIDOVRE | 0285as | 50 m | 37.11 | |
70 | 473 | Boserup Laurits | 2005 | GENTOFTE | 0553AK | 50 m | 37.81 | |
71 | 515 | Nimb Christian | 2006 | GENTOFTE | 0679AH | 50 m | 37.88 | |
72 | 728 | Pedersen Mikkel Holm | 2004 | RINGSTED | 0489AM | 50 m | 38.43 | |
73 | 647 | Kusk Kasper | 2003 | HVIDOVRE | 0327AD | 50 m | 38.79 | |
74 | 525 | Rybak-Andersen Oscar | 2005 | GENTOFTE | 0521AB | 50 m | 39.04 | |
75 | 491 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 39.32 | |
76 | 649 | Larsen Villads Lund | 2004 | HVIDOVRE | 0441AK | 50 m | 39.61 | |
77 | 716 | Houmann Zacharias | 2006 | RINGSTED | 0615AG | 50 m | 40.39 | |
78 | 475 | Clausen August Emil K. | 2006 | GENTOFTE | 0609AK | 50 m | 40.89 | |
79 | 658 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 49, 4X100m Medley Damer |
Årg. 2003-2017: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 460 | Gentofte Piger 1 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:35.00 | ||
2 | 661 | Køge Piger 1 | 2003 | KØGE | 50 m | 4:39.40 | ||
3 | 744 | Sigma Swim Ag1 A | 2003 | SIGMA | 50 m | 4:47.00 | ||
4 | 461 | Gentofte Piger 2 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:54.00 | ||
5 | 462 | Gentofte Piger 3 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:54.01 | ||
6 | 815 | Vat Piger 1 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 4:57.00 | ||
7 | 746 | Sigma Swim Ag1 B | 2003 | SIGMA | 50 m | 5:10.00 | ||
8 | 573 | Herlev Piger 1 | 2003 | HERLEV | 50 m | 5:10.67 | ||
9 | 821 | Vat Piger 2 | 2003 | VAT CPH | 50 m | 5:14.00 | ||
10 | 574 | Herlev Piger 2 | 2003 | HERLEV | 50 m | 5:35.67 | ||
11 | 705 | Ringsted Piger | 2003 | RINGSTED | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 50, 4X100m Medley Herrer |
Årg. 2002-2017: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 456 | Gentofte Drenge 1 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:23.77 | ||
2 | 702 | Ringsted Drenge | 2002 | RINGSTED | 50 m | 4:26.60 | ||
3 | 743 | Sigma Swim Ag1 A | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:30.00 | ||
4 | 457 | Gentofte Drenge 2 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:41.65 | ||
5 | 745 | Sigma Swim Ag1 B | 2002 | SIGMA | 50 m | 4:50.00 | ||
6 | 572 | Herlev Knægte 1 | 2003 | HERLEV | 50 m | 4:50.67 | ||
7 | 458 | Gentofte Drenge 3 | 0 | GENTOFTE | 50 m | 4:55.00 | ||
8 | 810 | Vat Drenge 1 | 2002 | VAT CPH | 50 m | 4:59.00 | ||
9 | 703 | Ringsted Drenge 2 | 2002 | RINGSTED | 50 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 51, 100m Butterfly Damer |
Junior: Helena V. Elling (2000) 1:09.99 2016-04-17 |
Senior: Frederikke Houen (1998) 1:11.65 2016-04-17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 789 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 1:05.41 | |
2 | 625 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 1:06.48 | |
3 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:06.81 | |
4 | 553 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:07.06 | |
5 | 551 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 1:07.13 | |
6 | 780 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 1:07.77 | |
7 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:08.13 | |
8 | 611 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 1:10.60 | |
9 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:10.84 | |
10 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 1:12.00 | |
11 | 559 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 1:13.48 | |
12 | 609 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 1:13.87 | |
13 | 452 | Wennicke Ida Lykke | 2001 | FR.SUND | 0118AU | 50 m | 1:14.33 | |
14 | 832 | Nykjær Maya | 2001 | VORDINGB | 0144AW | 50 m | 1:14.81 | |
15 | 607 | Pedersen Emilie Trolle | 1999 | HILLERØD | 9972AV | 50 m | 1:14.95 | |
16 | 781 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 1:15.09 | |
17 | 741 | Wismann Cathrine | 2002 | RINGSTED | 0264AS | 50 m | 1:21.15 | |
18 | 737 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 1:22.32 | |
19 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 1:24.59 | |
20 | 684 | Hansen Freja Zerbst | 2001 | NÆSTVED | 0162BB | 50 m | 1:24.60 | |
21 | 827 | Bingler Léa Zoé | 2000 | VORDINGB | 0082AX | 50 m | 1:29.37 | |
22 | 742 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 1:29.64 | |
23 | 550 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:43.22 | |
24 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 52, 100m Butterfly Herrer |
Junior: Thomas Bech (1998) 00:59.22 2015-03-29 |
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:59.18 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 809 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 57.24 | |
2 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 58.04 | |
3 | 435 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | A6 | 0073AD | 50 m | 58.35 | |
4 | 628 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 1:00.59 | |
5 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 1:00.70 | |
6 | 791 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 1:00.80 | |
7 | 562 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:01.93 | |
8 | 598 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 1:02.09 | |
9 | 630 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 1:04.01 | |
10 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 1:04.18 | |
11 | 627 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 1:04.27 | |
12 | 603 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 1:05.11 | |
13 | 470 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 50 m | 1:05.81 | |
14 | 805 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 1:08.05 | |
15 | 578 | Benli Adar | 2001 | HERLEV | 0143AR | 50 m | 1:09.34 | |
16 | 621 | Kristiansen William | 2001 | HOLBÆK | 0129AC | 50 m | 1:09.49 | |
17 | 554 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 1:10.66 | |
18 | 542 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 1:10.88 | |
19 | 794 | Holm Mathias | 2001 | BIRKERØD | 0165AF | 50 m | 1:11.58 | |
20 | 713 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | ||
21 | 734 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 53, 200m Medley Damer |
Junior: Caroline Waage Nowak (2001) 2:33.63 2016-04-17 |
Senior: Frederikke Houen (1998) 2:37.63 2016-04-17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 2:23.97 | |
2 | 518 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 2:26.90 | |
3 | 551 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 2:27.24 | |
4 | 762 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 2:27.48 | |
5 | 769 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 2:28.26 | |
6 | 511 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 2:28.90 | |
7 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 2:29.89 | |
8 | 766 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 2:30.17 | |
9 | 774 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 2:31.43 | |
10 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 2:32.91 | |
11 | 782 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 2:33.06 | |
12 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 2:34.42 | |
13 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 2:34.67 | |
14 | 558 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 2:35.33 | |
15 | 624 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 2:35.35 | |
16 | 555 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 2:35.45 | |
17 | 764 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 2:35.59 | |
18 | 689 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 2:37.94 | |
19 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 2:38.26 | |
20 | 500 | Lange Emilie Holst | 2002 | GENTOFTE | 0218AL | 50 m | 2:39.76 | |
21 | 719 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 50 m | 2:40.01 | |
22 | 623 | Lynæs Louise | 1997 | HOLBÆK | 9782AQ | 50 m | 2:42.95 | |
23 | 610 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 2:44.54 | |
24 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 2:45.93 | |
25 | 612 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 2:51.19 | |
26 | 606 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 2:53.00 | |
27 | 622 | Larsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0008BA | 50 m | 2:56.08 | |
28 | 833 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 2:56.12 | |
29 | 733 | Schmidt Astrid Nørret | 2002 | RINGSTED | 0232BC | 50 m | 3:10.38 | |
30 | 616 | Andersen Astrid Katrine | 2002 | HOLBÆK | 0278AX | 50 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 54, 200m Medley Herrer |
Junior: Philip Krogh Brønnicke (2000) 2:16.76 2016-04-17 |
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 2:27.07 2016-04-17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 2:11.59 | |
2 | 619 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 2:18.91 | |
3 | 557 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:19.07 | |
4 | 802 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:20.66 | |
5 | 755 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 2:22.03 | |
6 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 2:24.50 | |
7 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 2:27.26 | |
8 | 759 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 2:28.81 | |
9 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 2:28.87 | |
10 | 552 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:29.42 | |
11 | 529 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 2:40.72 | |
12 | 602 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 2:41.67 | |
13 | 778 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:45.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 55, 100m Rygsvømning Damer |
Junior: Katrine Stampe (2000) 1:10.76 2015-03-27 |
Senior: Veronika Storm (1998) 1:15.27 2015-03-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 431 | Mass Isabel | 1998 | A6 | 9848AA | 50 m | 1:05.74 | |
2 | 556 | Hørlykke Emilie | 1998 | GLADSAXE | 9886BD | 50 m | 1:10.05 | |
3 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 1:10.85 | |
4 | 553 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:10.90 | |
5 | 789 | Duus Mia Steen | 2001 | BIRKERØD | 0114AE | 50 m | 1:11.06 | |
6 | 550 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:11.49 | |
7 | 608 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 1:11.63 | |
8 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 1:12.00 | |
9 | 803 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 1:13.55 | |
10 | 452 | Wennicke Ida Lykke | 2001 | FR.SUND | 0118AU | 50 m | 1:14.01 | |
11 | 555 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 9868AP | 50 m | 1:14.29 | |
12 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 1:16.09 | |
13 | 684 | Hansen Freja Zerbst | 2001 | NÆSTVED | 0162BB | 50 m | 1:18.09 | |
14 | 517 | Nimb Sara Emilie | 2002 | GENTOFTE | 0272AZ | 50 m | 1:26.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 56, 100m Rygsvømning Herrer |
Junior: Phillip Riis (1998) 1:03.04 2016-04-17 |
Senior: Maxemillian Pedersen (1996) 1:04.71 2015-03-27 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 809 | Tullberg Sebastian | 2000 | BIRKERØD | 0073AC | 50 m | 58.71 | |
2 | 620 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 1:00.88 | |
3 | 630 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 1:01.54 | |
4 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 1:02.38 | |
5 | 713 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 1:02.51 | |
6 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 1:04.78 | |
7 | 802 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:04.98 | |
8 | 542 | Vang-Jensen Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0115AG | 50 m | 1:05.52 | |
9 | 770 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 1:05.60 | |
10 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 1:06.26 | |
11 | 563 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | GLADSAXE | 0081AA | 50 m | 1:08.10 | |
12 | 562 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 1:08.51 | |
13 | 463 | Andersen Mads Bjørn | 2001 | GENTOFTE | 0143AL | 50 m | 1:11.49 | |
14 | 600 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 1:11.89 | |
15 | 831 | Nielse Andreas Østergaard | 1997 | VORDINGB | 9795AR | 50 m | 1:15.16 | |
16 | 587 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 1:15.79 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 57, 200m Brystsvømning Damer |
Junior: Melanie Degner (2000) 2:46.62 2016-04-17 |
Senior: |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 780 | Blomsterberg Thea | 2002 | BIRKERØD | 0272AC | 50 m | 2:28.85 | |
2 | 495 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 2:42.75 | |
3 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 3:00.00 | |
4 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 3:01.70 | |
5 | 676 | Clausen Anne-Sofie P. | 2002 | NÆSTVED | 0202AB | 50 m | 3:08.26 | |
6 | 606 | Larsen Mathilde Emilie K. | 2002 | HILLERØD | 0288AP | 50 m | 3:11.82 | |
7 | 733 | Schmidt Astrid Nørret | 2002 | RINGSTED | 0232BC | 50 m | 3:20.85 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 58, 200m Brystsvømning Herrer |
Junior: Martin Harder Bruun (1998) 2:49.81 2015-03-29 |
Senior: Rasmus Wegener (1997) 2:45.19 2016-04-17 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 2:34.11 | |
2 | 618 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 2:37.29 | |
3 | 552 | Crone Christian | 2001 | GLADSAXE | 0147AB | 50 m | 2:41.00 | |
4 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 2:44.29 | |
5 | 778 | Alexandersen Mathias Riff | 2001 | BIRKERØD | 0131AD | 50 m | 2:57.36 | |
6 | 554 | Grubert Alfred August | 2001 | GLADSAXE | 0197AI | 50 m | 2:57.91 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 59, 50m Frisvømning Damer |
Junior: Sofie Kornbek (2000) 00:28.41 2016-04-17 |
Senior: Thea Hovmand Larsen (1997) 00:28.42 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 718 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 27.53 | |
2 | 556 | Hørlykke Emilie | 1998 | GLADSAXE | 9886BD | 50 m | 27.55 | |
3 | 434 | Petersson Katja Korbo | 2001 | A6 | 0134AA | 50 m | 27.75 | |
4 | 520 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 28.07 | |
5 | 762 | Kruse Josephine | 2002 | ALLERØD | 0242AQ | 50 m | 28.27 | |
6 | 482 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 28.33 | |
7 | 625 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 28.41 | |
8 | 558 | Mikkelsen Ida Just | 2001 | GLADSAXE | 0102AB | 50 m | 28.55 | |
9 | 782 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 28.67 | |
10 | 737 | Szokody Maria | 2002 | RINGSTED | 0252AE | 50 m | 28.81 | |
11 | 774 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 28.84 | |
12 | 623 | Lynæs Louise | 1997 | HOLBÆK | 9782AQ | 50 m | 29.03 | |
13 | 769 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 29.03 | |
14 | 431 | Mass Isabel | 1998 | A6 | 9848AA | 50 m | 29.28 | |
15 | 689 | Kristensen Viktoria Bæts | 2002 | NÆSTVED | 0286AP | 50 m | 29.28 | |
16 | 604 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 29.40 | |
17 | 833 | Petersen Freja | 2000 | VORDINGB | 0018BE | 50 m | 29.54 | |
18 | 766 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 29.56 | |
19 | 539 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 29.59 | |
20 | 612 | Veje Ulrikke | 2002 | HILLERØD | 0258AK | 50 m | 29.68 | |
21 | 518 | Nimb Sofie Louise | 2001 | GENTOFTE | 0174AP | 50 m | 29.69 | |
22 | 624 | Mentz Mikkeline | 2001 | HOLBÆK | 0122AJ | 50 m | 29.91 | |
23 | 608 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 29.92 | |
24 | 466 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | GENTOFTE | 0008AO | 50 m | 30.01 | |
25 | 610 | Rasmusen Sofia Qvade | 2001 | HILLERØD | 0138AH | 50 m | 30.04 | |
26 | 616 | Andersen Astrid Katrine | 2002 | HOLBÆK | 0278AX | 50 m | 30.06 | |
27 | 607 | Pedersen Emilie Trolle | 1999 | HILLERØD | 9972AV | 50 m | 30.25 | |
28 | 605 | Laigaard Natascha | 2002 | HILLERØD | 0246AR | 50 m | 30.39 | |
29 | 832 | Nykjær Maya | 2001 | VORDINGB | 0144AW | 50 m | 30.42 | |
30 | 742 | Wismann Josephine | 2002 | RINGSTED | 0236AS | 50 m | 30.44 | |
31 | 719 | Larsen Jasmin | 2002 | RINGSTED | 0264AZ | 50 m | 30.50 | |
32 | 500 | Lange Emilie Holst | 2002 | GENTOFTE | 0218AL | 50 m | 30.57 | |
33 | 726 | Nielsen Katja Kjær | 2002 | RINGSTED | 0268AU | 50 m | 30.57 | |
34 | 611 | Weibel Matilde | 2002 | HILLERØD | 0244AC | 50 m | 30.63 | |
35 | 764 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 30.67 | |
36 | 741 | Wismann Cathrine | 2002 | RINGSTED | 0264AS | 50 m | 30.68 | |
37 | 511 | Meyer Silke | 1998 | GENTOFTE | 9886AE | 50 m | 30.75 | |
38 | 609 | Rasmusen Clara Qvade | 2001 | HILLERØD | 0148AH | 50 m | 30.83 | |
39 | 622 | Larsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0008BA | 50 m | 31.31 | |
40 | 626 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 31.45 | |
41 | 827 | Bingler Léa Zoé | 2000 | VORDINGB | 0082AX | 50 m | 31.59 | |
42 | 781 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 31.63 | |
43 | 803 | Porsdal Cecilie | 2002 | BIRKERØD | 0254AH | 50 m | 31.63 | |
44 | 559 | Mortensen Michelle | 2002 | GLADSAXE | 0274AH | 50 m | 32.13 | |
45 | 517 | Nimb Sara Emilie | 2002 | GENTOFTE | 0272AZ | 50 m | 32.54 | |
46 | 684 | Hansen Freja Zerbst | 2001 | NÆSTVED | 0162BB | 50 m | 32.72 | |
47 | 674 | Bendtsen Caroline | 2002 | NÆSTVED | 0254AK | 50 m | 32.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 60, 50m Frisvømning Herrer |
Junior: Frederik Galving (1998) 00:25.42 2016-04-17 |
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:25.97 2015-03-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 543 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 0001AC | 50 m | 24.33 | |
2 | 791 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 9967AD | 50 m | 25.00 | |
3 | 435 | Rasmussen Mads Tornow | 2000 | A6 | 0073AD | 50 m | 25.22 | |
4 | 713 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 25.22 | |
5 | 628 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 25.40 | |
6 | 598 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 25.68 | |
7 | 738 | Szokody Martin | 1999 | RINGSTED | 9915AN | 50 m | 25.78 | |
8 | 627 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 25.83 | |
9 | 557 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 25.98 | |
10 | 532 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 26.12 | |
11 | 734 | Schytte Daniel | 2000 | RINGSTED | 0067AM | 50 m | 26.12 | |
12 | 502 | Larsen Tomas Stensballe | 2000 | GENTOFTE | 0035AK | 50 m | 26.20 | |
13 | 603 | Eriksen Jakob Bjerre | 2000 | HILLERØD | 0077AN | 50 m | 26.32 | |
14 | 806 | Schiellerup Oliver | 2000 | BIRKERØD | 0015AA | 50 m | 26.39 | |
15 | 619 | Bøjsen Markus | 1999 | HOLBÆK | 9987AE | 50 m | 26.81 | |
16 | 630 | Schmidt Jakob | 1999 | HOLBÆK | 9913AO | 50 m | 26.86 | |
17 | 620 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 26.92 | |
18 | 759 | Hansen Jannick | 2001 | ALLERØD | 0117AD | 50 m | 26.94 | |
19 | 602 | Ejdesgaard Sebastian | 2001 | HILLERØD | 0181AO | 50 m | 27.02 | |
20 | 600 | Clausen Frederik | 2001 | HILLERØD | 0141AN | 50 m | 27.22 | |
21 | 447 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 27.23 | |
22 | 470 | Becktor August | 2001 | GENTOFTE | 0159AE | 50 m | 27.37 | |
23 | 794 | Holm Mathias | 2001 | BIRKERØD | 0165AF | 50 m | 27.58 | |
24 | 696 | Maar Lauge Bastian | 2001 | NÆSTVED | 0159AP | 50 m | 27.68 | |
25 | 805 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 27.86 | |
26 | 725 | Nielsen Anders | 2001 | RINGSTED | 0123AF | 50 m | 28.18 | |
27 | 755 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 28.19 | |
28 | 621 | Kristiansen William | 2001 | HOLBÆK | 0129AC | 50 m | 28.53 | |
29 | 463 | Andersen Mads Bjørn | 2001 | GENTOFTE | 0143AL | 50 m | 28.73 | |
30 | 529 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 28.85 | |
31 | 770 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 29.22 | |
32 | 587 | Jelshøj Mathias | 2001 | HERLEV | 0127AR | 50 m | 30.00 | |
33 | 831 | Nielse Andreas Østergaard | 1997 | VORDINGB | 9795AR | 50 m | 30.22 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 61, 4X100m Medley Damer |
Årg.: 1918-2002: Gentofte Piger 1 (XXXX) 4:42.78 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 453 | Gentofte Damer 1 | 1988 | GENTOFTE | 50 m | 4:29.05 | ||
2 | 548 | Gsc Piger 1 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:29.50 | ||
3 | 613 | Holbæk Damer | 0 | HOLBÆK | 50 m | 4:32.41 | ||
4 | 750 | Sigma Swim Junior | 2000 | SIGMA | 50 m | 4:33.10 | ||
5 | 549 | Gsc Piger 2 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:40.50 | ||
6 | 597 | Hils Piger | 0 | HILLERØD | 50 m | 4:49.01 | ||
7 | 701 | Ringsted Damer | 2000 | RINGSTED | 50 m | 5:05.89 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |
Løb 62, 4X100m Medley Herrer |
Årg.: 1918-2001: KVIK Drenge (XXXX) 4:13.04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 614 | Holbæk Herrer | 0 | HOLBÆK | 50 m | 3:58.77 | ||
2 | 547 | Gsc Drenge 1 | 0 | GLADSAXE | 50 m | 4:01.50 | ||
3 | 459 | Gentofte Herrer 1 | 1990 | GENTOFTE | 50 m | 4:13.22 | ||
4 | 704 | Ringsted Herrer | 2000 | RINGSTED | 50 m | 4:15.00 | ||
5 | 751 | Sigma Swim Junior | 1997 | SIGMA | 50 m | 4:19.00 | ||
6 | 596 | Hils Drenge | 0 | HILLERØD | 50 m | 4:20.01 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:40 |