Program för UGP 3 2009
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
UGP 3 - 2009 |
|
Utskriftsdatum |
28 juni 2009 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:10 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen sim |
|
|
|
|
Gren 13, 200m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
132 |
3 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:48.28 |
153 |
4 |
Adrian Panahi |
1998 |
AH7398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:33.52 |
339 |
5 |
Axel Dahlbom |
1996 |
AG0196 |
UPSALA S |
|
50m |
3:33.72 |
429 |
6 |
Aron Strandberg |
1994 |
AQ5194 |
SKURU IK |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
AK5797 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:01.28 |
121 |
2 |
Fredrik Dehlin |
1994 |
AD5994 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:58.95 |
34 |
3 |
Christian Martins |
1994 |
AH9594 |
HELLAS |
|
50m |
2:57.45 |
439 |
4 |
Petter Lindberg |
1997 |
AJ2797 |
SKURU IK |
|
50m |
2:56.28 |
254 |
5 |
Emil Dahlberg |
1997 |
AC6997 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:56.49 |
210 |
6 |
Albin Karlström |
1997 |
AJ4597 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:58.42 |
228 |
7 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
AN8197 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:00.62 |
206 |
8 |
David Holm-Reise |
1997 |
AI2397 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:06.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
369 |
1 |
Jacob Schönning |
1995 |
AM7595 |
UPSALA S |
|
50m |
2:50.19 |
61 |
2 |
Marcus Gyllberg |
1997 |
AQ7597 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:47.43 |
381 |
3 |
Jens Berntsen |
1995 |
AA7795 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:45.34 |
349 |
4 |
Johan Henriksson |
1992 |
AA0392 |
UPSALA S |
|
50m |
2:43.75 |
368 |
5 |
Kristoffer Rindstig |
1994 |
AK6394 |
UPSALA S |
|
50m |
2:44.28 |
68 |
6 |
Arthur Ljunggren |
1995 |
AJ5395 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:45.44 |
384 |
7 |
Albin Byström |
1995 |
AU6395 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:50.07 |
450 |
8 |
Anton Gustafson |
1995 |
AK2595 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:50.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
234 |
1 |
Alexander Borg |
1995 |
AT4795 |
SS04 |
|
50m |
2:41.98 |
39 |
2 |
Martin Blomkvist |
1997 |
AH8197 |
POLISEN |
|
50m |
2:41.29 |
421 |
3 |
Patrik Jansson |
1995 |
AV3395 |
SKURU IK |
|
50m |
2:40.39 |
198 |
4 |
Edson Fonseca |
1995 |
AP9595 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:38.77 |
359 |
5 |
Alexander Matkoski |
1996 |
AG2796 |
UPSALA S |
|
50m |
2:39.43 |
266 |
6 |
Samuel Westrin |
1996 |
AC0796 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:40.46 |
431 |
7 |
Artur Wahlsten |
1994 |
AX3794 |
SKURU IK |
|
50m |
2:41.48 |
299 |
8 |
William Åberg |
1997 |
AF1597 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:42.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
316 |
1 |
William Gyldner |
1996 |
AL0196 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:36.69 |
418 |
2 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
50m |
2:34.41 |
301 |
3 |
Henrik Bolle |
1996 |
AO3196 |
TUREBERG |
|
50m |
2:33.09 |
74 |
4 |
Filip Moss |
1994 |
AD2994 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:29.84 |
297 |
5 |
Sean Zhong |
1998 |
AF2198 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:32.08 |
265 |
6 |
Jakob Westrin |
1996 |
AC1796 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:33.97 |
420 |
7 |
Nicklas Jansson |
1992 |
AY5192 |
SKURU IK |
|
50m |
2:35.82 |
31 |
8 |
Leon Lindström |
1996 |
AH3196 |
DANDERYD |
|
50m |
2:36.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Alexander Hellgren |
1994 |
AT8394 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:28.19 |
325 |
2 |
Oscar Sehlin |
1992 |
AV4992 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:26.46 |
177 |
3 |
Markus Kron |
1994 |
AP2994 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:25.11 |
340 |
4 |
Emil Dahlbom |
1994 |
AQ7994 |
UPSALA S |
|
50m |
2:24.61 |
395 |
5 |
Edward Kirilmaz |
1996 |
AF0796 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:24.78 |
367 |
6 |
Johan Pettersson |
1994 |
AS9994 |
UPSALA S |
|
50m |
2:25.36 |
270 |
7 |
Daniel Carlson |
1993 |
BB1793 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:27.51 |
408 |
8 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
AG4595 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:28.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
416 |
1 |
Jesper Falk |
1994 |
AN3394 |
SKURU IK |
|
50m |
2:23.23 |
124 |
2 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
AL2394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:21.55 |
428 |
3 |
Sebastian Ridderskans |
1994 |
AR4994 |
SKURU IK |
|
50m |
2:20.08 |
218 |
4 |
Daniel Ojaste |
1994 |
AT8794 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:19.67 |
29 |
5 |
Wictor Häggblad |
1994 |
AJ8194 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
2:19.92 |
197 |
6 |
Adilson Fonseca |
1995 |
AP0795 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:20.80 |
184 |
7 |
Marcus Stolt |
1995 |
AQ3595 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:23.12 |
347 |
8 |
Andreas Hedin |
1994 |
AR2194 |
UPSALA S |
|
50m |
2:24.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
1 |
Mattias Hedman |
1994 |
AM9594 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:18.71 |
364 |
2 |
Henrik Ocklind |
1993 |
AV8993 |
UPSALA S |
|
50m |
2:17.40 |
109 |
3 |
Lucas Thomée |
1993 |
AE3193 |
SKK |
|
50m |
2:16.15 |
388 |
4 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:15.55 |
145 |
5 |
Ludwig Lord-Johansson |
1994 |
AG7394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:15.96 |
138 |
6 |
Oscar Kock |
1995 |
AK8195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:16.96 |
214 |
7 |
Christoffer Malmgren |
1994 |
AN9394 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:18.49 |
144 |
8 |
André Lopez |
1991 |
AI1791 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:19.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
380 |
1 |
Johan Berg |
1994 |
AP4194 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:14.33 |
438 |
2 |
Ambjörn Brynnel |
1994 |
|
SK NEPTUN |
|
50m |
2:13.11 |
394 |
3 |
Mirnes Karisik |
1994 |
AM2394 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:12.56 |
209 |
4 |
Adam Karlsson |
1994 |
AC7594 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:09.84 |
100 |
5 |
Oscar Lindström |
1992 |
AT1992 |
SKK |
|
50m |
2:10.90 |
141 |
6 |
Adis Licina |
1994 |
AB3194 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:12.80 |
400 |
7 |
Henry Rebmann |
1994 |
AK3394 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:14.00 |
382 |
8 |
Tom Berntsen |
1993 |
AH3193 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:14.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Kristian Persson |
1993 |
AI7193 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:09.52 |
107 |
2 |
Jakob Svensson |
1992 |
AT9992 |
SKK |
|
50m |
2:06.50 |
223 |
3 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
AL2994 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:05.41 |
436 |
4 |
Adrian Brynnel |
1992 |
BB4392 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:59.37 |
89 |
5 |
Philip Björklund |
1992 |
AG2192 |
SKK |
|
50m |
2:02.93 |
351 |
6 |
David Hällman |
1992 |
AE7992 |
UPSALA S |
|
50m |
2:05.85 |
151 |
7 |
Simon Nilsson |
1991 |
AI8591 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:07.54 |
437 |
8 |
Joen Brynnel |
1996 |
AU3196 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:09.68 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
|