Program för Swedish Swim Games 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 1 Saturday 7 Oct, 10.00
15_S
Gren 15, 100m Ind Medley Men |
|
Världsrekord Seniorer: Markus Deibler (1990) 50.66 2014-12-07 |
Europarekord Seniorer: Markus Deibler (1990) 50.66 2014-12-07 |
SR: Simon Sjödin (1986) 52.51 2012-12-15 |
SR Juniorer: Sebastian Holmberg (1991) 54.31 2011-11-24 |
|
|
|
# |
ID |
Namn |
Född |
Förening |
Licens |
Bassäng |
Anmtid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
Jákupsson Magnus |
1994 |
FARUM |
9403AP |
25 m |
54.37 |
|
2 |
288 |
Oksa Ossi |
1988 |
ÅSK |
88A200 |
25 m |
55.21 |
|
3 |
5 |
Greve Philip |
1998 |
FARUM |
9839AK |
25 m |
55.78 |
|
4 |
315 |
Sanchez Romero |
1996 |
GSD |
|
25 m |
55.80 |
|
5 |
113 |
Brandt Erik |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
AD5999 |
25 m |
56.66 |
|
6 |
115 |
Hareskog Ludwig |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
AH5398 |
25 m |
57.76 |
|
7 |
345 |
Szczepaniak Pawel |
1999 |
SMS KRAKÓW |
|
25 m |
57.97 |
|
8 |
328 |
Saltnes Urdal Sondre |
1999 |
Bergen |
|
25 m |
59.37 |
|
9 |
342 |
Celinski Jakub |
2002 |
SMS KRAKÓW |
|
25 m |
59.49 |
|
10 |
82 |
Gérnyi Karl Gustav |
1999 |
SK NEPTUN |
AG9599 |
25 m |
59.68 |
|
11 |
209 |
Widholm Anton |
1999 |
VÄSBY SS |
AE6199 |
25 m |
59.72 |
|
12 |
61 |
Swanepoel Hugo |
1998 |
JÄRFÄLLA S |
AW5198 |
25 m |
59.82 |
|
13 |
134 |
Schreck Klaudius |
2001 |
SÖDERTÖRN |
AN2701 |
25 m |
59.84 |
|
14 |
327 |
Tofte Haarsaker Christoffer |
1993 |
Bergen |
|
25 m |
59.84 |
|
15 |
273 |
Karlsson Niki |
2000 |
FINLAND |
00A065 |
25 m |
1:00.30 |
|
16 |
119 |
Kerman Henry |
1997 |
SÖDERTÄLJE |
AI6597 |
25 m |
1:00.51 |
|
17 |
334 |
Pleym Olsen Sindre |
2000 |
Bergen |
|
25 m |
1:00.57 |
|
18 |
329 |
Snær Omarsson Omar |
2000 |
Bergen |
|
25 m |
1:00.67 |
|
19 |
199 |
Nyblom Niklas |
1999 |
VÄSBY SS |
AK2999 |
25 m |
1:00.73 |
|
20 |
13 |
Tinius Mowinckel Per |
1998 |
Bergens SC |
|
25 m |
1:00.86 |
|
21 |
320 |
S Kolaas Petter |
1999 |
Bergen |
|
25 m |
1:00.93 |
|
22 |
210 |
Björkholm Filip |
1998 |
VÄSTERÅS |
AP5798 |
25 m |
1:01.13 |
|
23 |
321 |
Halleråker Sander |
1999 |
Bergen |
|
25 m |
1:01.24 |
|
24 |
111 |
Aldrin John |
2001 |
SÖDERTÄLJE |
AI8101 |
25 m |
1:01.38 |
|
25 |
322 |
K Heimnes Andreas |
1999 |
Bergen |
|
25 m |
1:01.53 |
|
26 |
280 |
Laitala Eerikki |
2001 |
FINLAND |
01A548 |
25 m |
1:01.82 |
|
27 |
65 |
Hong Anton |
2000 |
KALMAR SS |
AI8900 |
25 m |
1:01.94 |
|
28 |
129 |
Marijanovic Anton |
2000 |
SÖDERTÖRN |
AG0100 |
25 m |
1:02.17 |
|
29 |
279 |
Kallström Roni |
2001 |
FINLAND |
01A092 |
25 m |
1:02.41 |
|
30 |
323 |
Sørebø Nikolai |
2001 |
Bergen |
|
25 m |
1:02.51 |
|
31 |
169 |
Simic Victor |
2000 |
TÄBY SIM |
AD5500 |
25 m |
1:02.53 |
|
32 |
339 |
Synowiec Mikolaj |
2002 |
SMS KRAKÓW |
|
25 m |
1:03.18 |
|
33 |
130 |
Mylläri Anton |
2001 |
SÖDERTÖRN |
AB9501 |
25 m |
1:03.24 |
|
34 |
233 |
Meding Isak |
1998 |
ÖSA |
AP2198 |
25 m |
1:03.30 |
|
35 |
43 |
Fröde Simon |
2003 |
JÄRFÄLLA S |
AB0303 |
25 m |
1:03.62 |
|
36 |
325 |
Flåm Krogrud Erlin |
2000 |
Bergen |
|
25 m |
1:04.29 |
|
37 |
123 |
Wernqvist Fredric |
1998 |
SÖDERTÄLJE |
AH8398 |
25 m |
1:04.78 |
|
38 |
102 |
Malmström Lukas |
2003 |
SKURU IK |
AF5303 |
25 m |
1:04.86 |
|
39 |
324 |
Viken Refseth Ådne |
1997 |
Bergen |
|
25 m |
1:06.27 |
|
40 |
145 |
Norman Oscar |
1999 |
TYRESÖ SS |
AK5599 |
25 m |
1:06.63 |
|
41 |
144 |
Lindwall Algot |
2002 |
TYRESÖ SS |
AJ4102 |
25 m |
1:07.70 |
RES |
42 |
59 |
Sandh Markus |
2002 |
JÄRFÄLLA S |
AZ1302 |
25 m |
1:08.85 |
RES |
43 |
32 |
Segerdahl William |
2001 |
GÖTEBORG |
AI4301 |
25 m |
1:10.89 |
RES |
44 |
55 |
Nykvist Marcus |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
AB1504 |
25 m |
1:13.62 |
RES |
45 |
265 |
Niring Gustav |
2004 |
SPIF SF |
AE6304 |
25 m |
1:13.88 |
RES |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2017 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
16:06 |
|