Program för UGP1 2017, Torvalla
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
14:12 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
750 |
1 |
Alice Fagerlund |
2003 |
BV9403 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
|
882 |
2 |
Emilia Lundqvist |
2003 |
BW7203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:46.34 |
839 |
3 |
Oliwia Lange |
2004 |
BS6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:40.88 |
763 |
4 |
Nora Lundberg |
2003 |
AT8203 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:39.09 |
837 |
5 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:40.38 |
764 |
6 |
Ella Olsson |
2004 |
AH9204 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:43.84 |
1037 |
7 |
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:46.99 |
914 |
8 |
Agnes Berg |
2003 |
CA1803 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1008 |
1 |
Stella Garbrant |
2004 |
BH2204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:37.77 |
1031 |
2 |
Oline Rehnström |
2002 |
BV7402 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:36.43 |
924 |
3 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:33.45 |
758 |
4 |
Klara Isaksson |
2003 |
BI6803 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:32.83 |
1046 |
5 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
BD8603 |
WISBY SS |
|
25m |
1:33.08 |
1089 |
6 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:34.43 |
1099 |
7 |
Sandra Pasanen |
2001 |
BV8401 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:37.51 |
786 |
8 |
Bianca Kokoric |
2003 |
BW9603 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:38.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1024 |
1 |
Emma Nygård |
2004 |
AI8804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:32.32 |
818 |
2 |
Tilde Varnestig |
2003 |
BJ0403 |
SKURU IK |
|
25m |
1:32.00 |
928 |
3 |
Johanna Granhällen |
2002 |
BO5202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:31.68 |
809 |
4 |
Isabelle Persson |
2004 |
AC7604 |
SKURU IK |
|
25m |
1:31.04 |
903 |
5 |
Liv Yrjölä Kuortti |
2004 |
BD3204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:31.50 |
917 |
6 |
Thilde Brandt |
2003 |
BK8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:31.99 |
1036 |
7 |
Ebba Stromberg |
2002 |
AV7402 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:32.24 |
785 |
8 |
Fiona Karlsson |
2004 |
AE6404 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:32.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
792 |
1 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
BK1601 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:30.95 |
815 |
2 |
Hanna Sjönell |
2002 |
BW2202 |
SKURU IK |
|
25m |
1:30.78 |
744 |
3 |
Kelsey Bailey |
2001 |
BK4401 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:29.84 |
808 |
4 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.63 |
805 |
5 |
Matilda Lesse |
2002 |
BQ3602 |
SKURU IK |
|
25m |
1:29.69 |
848 |
6 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:30.43 |
845 |
7 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:30.79 |
1053 |
8 |
Nella Silfwergård |
2004 |
BE4604 |
WISBY SS |
|
25m |
1:30.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1042 |
1 |
Rebecca Velin |
2004 |
AJ1204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.93 |
1094 |
2 |
Filippa Neuman |
2004 |
AP4204 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:27.48 |
988 |
3 |
Olivia Larsered |
2003 |
BT9803 |
TUREBERG |
|
25m |
1:25.97 |
888 |
4 |
Elin Nygren |
2003 |
BP3203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:25.85 |
922 |
5 |
Mona Domehri |
1999 |
BB6299 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:25.96 |
936 |
6 |
Tove Hägerdal |
2002 |
BJ3602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:26.68 |
966 |
7 |
Linda Svensson |
2000 |
AR8200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:27.66 |
984 |
8 |
Kajsa Iwarsson |
2003 |
BA9403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:27.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1045 |
1 |
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:25.14 |
773 |
2 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
BB1601 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:23.82 |
967 |
3 |
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.07 |
1038 |
4 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
BH0602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:22.96 |
850 |
5 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.99 |
934 |
6 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.81 |
976 |
7 |
Sara Arnö |
2004 |
AA1208 |
TUREBERG |
|
25m |
1:24.38 |
923 |
8 |
Wilma Ekwall |
1999 |
BP7299 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:25.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
757 |
1 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
AB2600 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:22.01 |
1096 |
2 |
Astrid Palmborg |
2003 |
BH0803 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:21.64 |
1054 |
3 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
1:21.43 |
825 |
4 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:21.41 |
1006 |
5 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
AS3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:21.42 |
754 |
6 |
Isabella Galway |
2003 |
AA3203 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:21.47 |
860 |
7 |
Thea Birgoth |
2004 |
BV8404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:21.70 |
980 |
8 |
Emilia Hjortzberg |
2002 |
BW8402 |
TUREBERG |
|
25m |
1:22.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
843 |
1 |
Yasmine Nadouri |
2001 |
BH7601 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.78 |
974 |
2 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:20.60 |
942 |
3 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:20.38 |
1088 |
4 |
Alma Cyrus |
2003 |
AN4603 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:20.04 |
1043 |
5 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:20.14 |
908 |
6 |
Noémi Andras |
2001 |
BJ1601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:20.39 |
887 |
7 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:20.72 |
866 |
8 |
Gabriella Ehn |
2003 |
BE5403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:21.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
828 |
1 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
BT5203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:19.80 |
793 |
2 |
Josefin Almgren |
2002 |
AX0602 |
SKURU IK |
|
25m |
1:19.38 |
954 |
3 |
Susanna Nivenius |
2002 |
BM1802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.83 |
1009 |
4 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:18.70 |
1039 |
5 |
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:18.72 |
986 |
6 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
BI2403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:19.13 |
941 |
7 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
BL6801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:19.75 |
989 |
8 |
Astrid Nilsson |
2003 |
AQ9403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:20.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
965 |
1 |
Clara Sundqvist |
2001 |
AU4801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.43 |
841 |
2 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:17.80 |
777 |
3 |
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
DANDERYD |
|
25m |
1:17.64 |
983 |
4 |
Julia Häglund |
2003 |
AI1403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:17.61 |
913 |
5 |
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:17.63 |
937 |
6 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
BK6499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:17.73 |
960 |
7 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.19 |
947 |
8 |
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:18.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
902 |
1 |
Jenny Virtanen |
2002 |
BS0202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.32 |
948 |
2 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:17.12 |
973 |
3 |
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.10 |
854 |
4 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:15.71 |
1029 |
5 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:15.78 |
840 |
6 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.67 |
977 |
7 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
AT0603 |
TUREBERG |
|
25m |
1:17.26 |
822 |
8 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
1:17.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
872 |
1 |
Veronika Hiram |
2004 |
AK7204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:15.33 |
982 |
2 |
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
TUREBERG |
|
25m |
1:14.94 |
893 |
3 |
Signe Rönn |
2001 |
BS9201 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.86 |
1014 |
4 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.77 |
1044 |
5 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.82 |
938 |
6 |
Kristin Jansson |
2001 |
BC4601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.27 |
1028 |
7 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.03 |
969 |
8 |
Belize Vaamonde |
2004 |
AI5404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:15.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1027 |
1 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.06 |
992 |
2 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:12.45 |
1019 |
3 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
AK2499 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:11.71 |
833 |
4 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.79 |
877 |
5 |
Emily Lamb |
2000 |
BL0600 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:11.09 |
824 |
6 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:12.09 |
857 |
7 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:12.76 |
896 |
8 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
AC5601 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:13.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
970 |
1 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.45 |
997 |
2 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:07.82 |
747 |
3 |
Jennifer Bergström |
2002 |
AA9402 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:07.74 |
1091 |
4 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:07.65 |
901 |
5 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.68 |
933 |
6 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.80 |
1085 |
7 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
AC9602 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:08.26 |
849 |
8 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.55 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
14:12 |
|