Program för Västerås Meet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insimning 07:30-08:45
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Västerås Meet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Västerås |
|
Utskriftstid |
08:17 |
|
|
Arrangör |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Damer |
Finaler (10) |
Sponsor: Ica Maxi Erikslund |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
481 |
3 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
AQ9803 |
ÖSA |
|
25m |
3:15.27 |
410 |
4 |
Rebecca Velin |
2004 |
AJ1204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:09.59 |
340 |
5 |
Esther Svensson |
2003 |
AJ3203 |
UPSALA S |
|
25m |
3:09.95 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
302 |
1 |
Emma Alfredeen |
2003 |
AS7803 |
UPSALA S |
|
25m |
3:07.56 |
510 |
2 |
Wilma Pettersson |
2004 |
BD4804 |
HK SIM |
|
25m |
3:05.52 |
5 |
3 |
Emilia Lövstrand |
2002 |
AY8602 |
BORLÄNGE |
|
25m |
3:01.91 |
446 |
4 |
Matilda Lindgren |
2004 |
AG5804 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
3:00.32 |
315 |
5 |
Clara Frykberg |
2005 |
AV6405 |
UPSALA S |
|
25m |
3:00.53 |
319 |
6 |
Celina Hoffner |
2004 |
AX1604 |
UPSALA S |
|
25m |
3:03.84 |
479 |
7 |
Anesa Gacic |
2002 |
BK4202 |
ÖSA |
|
25m |
3:06.84 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Maja Wikström |
2002 |
AY2602 |
SANDVIKEN |
|
25m |
2:57.86 |
333 |
2 |
Klara Pettersson |
2004 |
AU6204 |
UPSALA S |
|
25m |
2:55.58 |
306 |
3 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
AT0203 |
UPSALA S |
|
25m |
2:54.54 |
312 |
4 |
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
UPSALA S |
|
25m |
2:53.07 |
345 |
5 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
25m |
2:54.38 |
448 |
6 |
Amalia Mowafy |
2005 |
AP3805 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:54.75 |
12 |
7 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
SK ENA |
|
25m |
2:56.36 |
243 |
8 |
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
AX9803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:58.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
AU3600 |
SKURU IK |
|
25m |
2:50.99 |
244 |
2 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:49.66 |
331 |
3 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
25m |
2:48.72 |
394 |
4 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:47.94 |
175 |
5 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
2:48.25 |
16 |
6 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
SK ENA |
|
25m |
2:49.03 |
488 |
7 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
2:50.84 |
352 |
8 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
BH2602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
344 |
1 |
Amanda Viksten |
2004 |
AK8604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:44.80 |
258 |
2 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
AT6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:43.39 |
79 |
3 |
Stina Andersson |
2002 |
AG2202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:41.70 |
413 |
4 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:40.06 |
308 |
5 |
Stina Byström |
2002 |
AD7202 |
UPSALA S |
|
25m |
2:40.26 |
492 |
6 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SS04 |
|
25m |
2:42.88 |
370 |
7 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:43.68 |
215 |
8 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:45.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
459 |
1 |
Ebba Rydberg |
2001 |
AN1401 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:39.57 |
10 |
2 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
BJ0601 |
DEJE SS |
|
25m |
2:38.37 |
74 |
3 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
AP3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:37.51 |
318 |
4 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
25m |
2:36.41 |
40 |
5 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:36.56 |
184 |
6 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:38.35 |
25 |
7 |
Jessika Borbos |
2001 |
AF2801 |
FALUN |
|
25m |
2:38.88 |
314 |
8 |
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
UPSALA S |
|
25m |
2:39.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
504 |
1 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
2:36.00 |
343 |
2 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
25m |
2:35.75 |
395 |
3 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:33.89 |
424 |
4 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:33.10 |
127 |
5 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
2:33.54 |
97 |
6 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:35.07 |
118 |
7 |
Michaela Mattsson |
1999 |
AL4899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:35.92 |
155 |
8 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
SKURU IK |
|
25m |
2:36.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
290 |
1 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.94 |
33 |
2 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
2:31.31 |
11 |
3 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
2:31.08 |
211 |
4 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:30.67 |
362 |
5 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
AH6202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:30.76 |
295 |
6 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:31.24 |
262 |
7 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.61 |
196 |
8 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:33.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
1 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:30.10 |
38 |
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:29.11 |
223 |
3 |
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:27.22 |
198 |
4 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:26.90 |
265 |
5 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:27.20 |
111 |
6 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:27.27 |
226 |
7 |
Frida Björkman |
1999 |
AU7499 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:29.25 |
283 |
8 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:24.93 |
349 |
2 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.87 |
384 |
3 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:15.01 |
120 |
4 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:13.26 |
420 |
5 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:13.93 |
440 |
6 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:20.73 |
268 |
7 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:24.54 |
252 |
8 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:25.21 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
08:17 |
|