Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 30/6 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar12-13 |
Finaler (4) |
12 - 13 år: Oskar Ekström (1994) 29.12 2007-07-01 |
|
Beräknad start 16:31 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
176 |
1 |
Erik Pellfolk |
2005 |
AG7305 |
KARLSTAD |
|
25m |
44.38 |
467 |
2 |
David Eriksson |
2004 |
AO2104 |
HK SIM |
|
25m |
42.48 |
147 |
3 |
Tim Sanders |
2005 |
AC7505 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
40.98 |
344 |
4 |
Aldin Mandzo |
2004 |
AF7704 |
NKK |
|
25m |
39.78 |
452 |
5 |
Daniel Kördel |
2004 |
AN5904 |
ÖSA |
|
25m |
40.59 |
241 |
6 |
Emil Kilander |
2004 |
AC2704 |
LASS |
|
25m |
41.65 |
202 |
7 |
Nassim Arim |
2004 |
AI9104 |
LASS |
|
25m |
43.12 |
137 |
8 |
Jacob Lindström |
2005 |
AE6105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
50.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
116 |
1 |
David Bergqvist |
2005 |
AA7505 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
38.62 |
321 |
2 |
Otto Svensson |
2005 |
AH2705 |
MOTALA SS |
|
25m |
37.85 |
266 |
3 |
Markus Stahre |
2004 |
AR0904 |
LASS |
|
50m |
37.16 |
381 |
4 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
36.47 |
123 |
5 |
Victor Ekblad |
2004 |
AJ5304 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
36.86 |
343 |
6 |
David Malm |
2004 |
AL0704 |
NKK |
|
25m |
37.20 |
126 |
7 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
38.47 |
213 |
8 |
Robin Daremo |
2005 |
AP3105 |
LASS |
|
25m |
38.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
127 |
1 |
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
36.12 |
49 |
2 |
Eivind Westermoen-Kristiansen |
2004 |
|
Madla SK |
|
50m |
35.63 |
205 |
3 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
50m |
34.77 |
348 |
4 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
50m |
33.60 |
40 |
5 |
Kristian Olaisen |
2004 |
|
Haugesund |
|
50m |
33.96 |
380 |
6 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
35.44 |
354 |
7 |
David Ullstrand |
2005 |
AB2505 |
NKK |
|
25m |
36.05 |
48 |
8 |
Marius Kruger-Larsen |
2004 |
|
Madla SK |
|
50m |
36.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
486 |
1 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
50m |
33.05 |
313 |
2 |
Gustav Fahlström |
2005 |
AC1305 |
MOTALA SS |
|
25m |
32.87 |
390 |
3 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
32.13 |
125 |
4 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
30.11 |
432 |
5 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
31.23 |
87 |
6 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
32.84 |
192 |
7 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
33.03 |
129 |
8 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
33.49 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
13:01 |
|