Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 30/6 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar14-15 |
Finaler (4) |
14 - 15 år: Erik Ohlsén (2000) 26.92 2015-07-03 |
|
Beräknad start 16:26 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
174 |
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
34.07 |
197 |
2 |
Olle Almén |
2003 |
AH3503 |
LASS |
|
50m |
33.61 |
377 |
3 |
Petter Eriksen |
2002 |
AO3502 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
33.03 |
189 |
4 |
Erik Aldrin |
2003 |
AH8503 |
KATRINEHOL |
|
25m |
32.23 |
141 |
5 |
Patrik Petkoczi |
2002 |
AG3702 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
32.31 |
426 |
6 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.15 |
17 |
7 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
33.69 |
271 |
8 |
Erik Wallin |
2003 |
AH0103 |
LASS |
|
50m |
34.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
191 |
1 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
32.12 |
35 |
2 |
Gustav Leifsen |
2002 |
|
Haugesund |
|
50m |
31.84 |
401 |
3 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
50m |
31.49 |
383 |
4 |
Carl Löfgren |
2003 |
AE7303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
31.37 |
445 |
5 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
31.41 |
28 |
6 |
Keilani Eritsland Loren |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
31.62 |
459 |
7 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
31.87 |
416 |
8 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
32.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
25m |
30.95 |
206 |
2 |
Elias Axelsson |
2002 |
AJ9102 |
LASS |
|
25m |
30.47 |
24 |
3 |
Andreas H Klausen |
2002 |
|
TEAM SÖR |
|
50m |
29.57 |
251 |
4 |
Sebastian Nilsson |
2002 |
AM2302 |
LASS |
|
50m |
29.40 |
248 |
5 |
Nicola Lundqvist |
2002 |
AM0302 |
LASS |
|
25m |
29.52 |
30 |
6 |
Kevin Glazkov |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
30.36 |
112 |
7 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
30.79 |
265 |
8 |
Ruben Staaf |
2002 |
AI2702 |
LASS |
|
50m |
31.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
190 |
1 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
50m |
28.91 |
312 |
2 |
Henrik Eriksson |
2002 |
AJ6902 |
MOTALA SS |
|
25m |
28.76 |
16 |
3 |
Titus Philipson |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
28.22 |
305 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
27.62 |
341 |
5 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
25m |
27.84 |
379 |
6 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
28.70 |
47 |
7 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
Madla SK |
|
50m |
28.78 |
146 |
8 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
28.94 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
13:01 |
|