Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 44
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
21:30 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 44, 100m Bröst Herrar 12-13 |
Finaler (3) |
12 - 13 år: Elliot Fielder (2003) 1:15.61 2016-07-08 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
123 |
1 |
Victor Ekblad |
2004 |
AJ5304 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:38.99 |
354 |
2 |
David Ullstrand |
2005 |
AB2505 |
NKK |
|
25m |
1:34.66 |
381 |
3 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:33.50 |
116 |
4 |
David Bergqvist |
2005 |
AA7505 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:32.89 |
467 |
5 |
David Eriksson |
2004 |
AO2104 |
HK SIM |
|
25m |
1:32.98 |
126 |
6 |
Leopold Grinnemo |
2005 |
AG9105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:34.23 |
213 |
7 |
Robin Daremo |
2005 |
AP3105 |
LASS |
|
25m |
1:37.50 |
147 |
8 |
Tim Sanders |
2005 |
AC7505 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:43.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
241 |
1 |
Emil Kilander |
2004 |
AC2704 |
LASS |
|
25m |
1:29.74 |
343 |
2 |
David Malm |
2004 |
AL0704 |
NKK |
|
25m |
1:28.22 |
344 |
3 |
Aldin Mandzo |
2004 |
AF7704 |
NKK |
|
25m |
1:26.73 |
48 |
4 |
Marius Kruger-Larsen |
2004 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:21.38 |
125 |
5 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:24.23 |
313 |
6 |
Gustav Fahlström |
2005 |
AC1305 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:27.39 |
380 |
7 |
Edvin Karlsson |
2004 |
AO3904 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:28.67 |
107 |
8 |
Oskar Glawing |
2005 |
AC2305 |
FINSPÅNG |
|
25m |
1:32.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Kristian Olaisen |
2004 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:20.89 |
87 |
2 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:18.33 |
486 |
3 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
50m |
1:16.18 |
390 |
4 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
1:15.10 |
432 |
5 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:15.91 |
129 |
6 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:18.08 |
348 |
7 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
1:20.33 |
192 |
8 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:21.08 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:30 |
|