Program för NUSS yngre & äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 39
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Norrköping |
|
Utskriftstid |
21:27 |
|
|
Arrangör |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Ella Lindroth (2001) 1:16.75 2015-07-04 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Tiril Ask |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:25.63 |
422 |
2 |
Edith Engström |
2002 |
AW7802 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:24.89 |
477 |
3 |
Ellen Olsson |
2002 |
AV3202 |
HK SIM |
|
25m |
1:24.72 |
36 |
4 |
Ida Lien Børseth |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:24.03 |
27 |
5 |
Camilla Cedres Larsen |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:24.08 |
366 |
6 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:24.81 |
417 |
7 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:25.12 |
58 |
8 |
Oda Flesland |
2003 |
|
Madla SK |
|
50m |
1:26.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
310 |
1 |
Tilda Carlsson |
2003 |
AM2603 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:23.57 |
482 |
2 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
1:22.51 |
430 |
3 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:21.27 |
458 |
4 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
1:20.55 |
12 |
5 |
Stine Rotseth |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:21.25 |
228 |
6 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
50m |
1:22.23 |
237 |
7 |
Martina Karlsson |
2003 |
AA9603 |
LASS |
|
50m |
1:22.60 |
121 |
8 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:23.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
276 |
1 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
1:19.33 |
357 |
2 |
Lovisa Öhrn |
2002 |
AJ8802 |
NKK |
|
25m |
1:18.41 |
41 |
3 |
Helene Osnes Vestre |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:16.74 |
227 |
4 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
1:14.92 |
412 |
5 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:16.16 |
38 |
6 |
Mari Nilsen |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:17.35 |
423 |
7 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:18.55 |
371 |
8 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:19.60 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
21:27 |
|