Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
DELTA |
|
50m |
1:12.65 |
275 |
4 |
Sofie Rahbek Hansen |
2000 |
0026BD |
VIBORG |
|
50m |
1:08.76 |
208 |
5 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
STM |
|
50m |
1:09.23 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Sara Gade |
2002 |
0248AT |
IKAST |
|
50m |
1:08.50 |
62 |
2 |
Frederikke Møller Pederse |
2002 |
0248AS |
ESBJERG |
|
50m |
1:07.59 |
510 |
3 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
50m |
1:06.67 |
504 |
4 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
0296AN |
S 68 |
|
50m |
1:05.74 |
493 |
5 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
1:06.13 |
471 |
6 |
Kathrin B. Poulsen |
2000 |
0072AV |
AARS |
|
50m |
1:07.31 |
130 |
7 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
50m |
1:08.06 |
468 |
8 |
Victoria Femhøj Jensen |
2002 |
0282AV |
AARS |
|
50m |
1:08.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
50m |
1:05.54 |
36 |
2 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.25 |
161 |
3 |
Anne Marie S. Hansen |
2002 |
0284AM |
OPNØR |
|
50m |
1:04.86 |
166 |
4 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
50m |
1:04.55 |
224 |
5 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
1:04.82 |
184 |
6 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
SILKEBORG |
|
50m |
1:04.95 |
61 |
7 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262AR |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.53 |
215 |
8 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:05.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:04.14 |
233 |
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
1:03.57 |
459 |
3 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
0184AX |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:03.10 |
50 |
4 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:03.04 |
90 |
5 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:03.08 |
127 |
6 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136AJ |
KOLDING |
|
50m |
1:03.36 |
13 |
7 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
50m |
1:03.94 |
18 |
8 |
Carli Mark |
2002 |
0216AL |
DURUP |
|
50m |
1:04.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
50m |
1:02.88 |
97 |
2 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:02.41 |
423 |
3 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:02.38 |
442 |
4 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
50m |
1:02.29 |
106 |
5 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
1:02.31 |
95 |
6 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:02.40 |
440 |
7 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
1:02.45 |
87 |
8 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
50m |
1:03.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
126 |
1 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
50m |
1:02.07 |
145 |
2 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
1:00.54 |
134 |
3 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
50m |
59.75 |
243 |
4 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
50m |
58.44 |
418 |
5 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
59.38 |
113 |
6 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
1:00.03 |
271 |
7 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
1:01.58 |
254 |
8 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
1:02.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
1:02.00 |
139 |
2 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
1:00.31 |
443 |
3 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
59.67 |
144 |
4 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
58.29 |
491 |
5 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
AGF |
|
50m |
59.34 |
439 |
6 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
59.96 |
54 |
7 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:01.37 |
234 |
8 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
1:02.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Anne Nielsen |
1999 |
9968BC |
AARS |
|
50m |
1:01.60 |
185 |
2 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:00.19 |
82 |
3 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
H2ODENSE |
|
50m |
59.45 |
100 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
57.08 |
416 |
5 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
59.32 |
93 |
6 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
59.85 |
34 |
7 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:00.80 |
149 |
8 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
1:02.11 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|