2018-07-20   01:05:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

4_S
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
417  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  50 m  23.47   
53  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  50 m  23.63   
481  Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  23.72   
49  Jørgensen Christian Holm  1999  ESBJERG  9973AK  50 m  23.95   
155  Isdahl Nikolaj  1999  ODDER  9957AF  50 m  24.14   
83  Rasmussen Christian V.  1996  H2ODENSE  9679AF  50 m  24.27   
488  Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  24.33   
483  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  50 m  24.37   
257  Rasmussen Nicklas  1997  VEJLE  9799AR  50 m  24.39   
10  485  Frederiksen Emil Kamuk  1995  AGF  9511AJ  50 m  24.70   
11  497  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  50 m  24.70   
12  65  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  ESBJERG  9657AD  50 m  24.81   
13  75  Bui Andreas  2000  H2ODENSE  0031AJ  50 m  24.91   
14  258  Sehested Andreas  1996  VEJLE  9611AP  50 m  25.28   
15  64  Sleiman Jonas Bruun  1998  ESBJERG  9807AD  50 m  25.32   
16  240  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  50 m  25.37   
17  125  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  50 m  25.39   
18  455  Hjort Anton Borg  2000  LYSENG  0065AO  50 m  25.39   
19  507  Yde Magnus  1996  S 68  9629AB  50 m  25.41   
20  114  Petersen Rune Friis  1996  HORSENS  9675AG  50 m  25.50   
21  33  Andersen Oliver Kramer  1999  ESBJERG  9905AT  50 m  25.52   
22  492  Kornmaaler Jakob  1995  AGF  9511AG  50 m  25.57   
23  187  Frederiksen Jacob F.  1999  SILKEBORG  9951AN  50 m  25.58   
24  210  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  STM  9949AK  50 m  25.81   
25  152  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  50 m  25.83   
26  225  Birk Peter  1996  THISTED  9665AJ  50 m  25.83   
27  204  Høgild Mikkel B.  1998  STM  9855AI  50 m  25.89   
28  456  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  50 m  25.91   
29  482  Dalby Ralf  1995  AGF  9547AB  50 m  25.98   
30  489  Jørgensen Jonas B.  1998  AGF  9823AM  50 m  26.04   
31  430  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  26.05   
32  24  Lindquist Malthe  1996  ERRITSØ  9613AN  50 m  26.13   
33  32  Abel Martin H.  2001  ESBJERG  0197AF  50 m  26.15   
34  86  Perruchon Benjamin  2001  HSK  0195AL  50 m  26.16   
35  464  Skrydstrup Aksel  2001  SKOVBAKKEN  0155AH  50 m  26.21   
36  56  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  26.50   
37  503  Jensen Christian Juul  2000  S 68  0067AQ  50 m  26.51   
38  428  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  50 m  26.61   
39  133  Meisner-Jensen Karl  1999  NORD  9927AF  50 m  26.65   
40  480  Basha Ehab  2000  AGF  0069AU  50 m  26.65   
41  183  Bruun Martin Harder  1998  SILKEBORG  9843AA  50 m  26.68   
42  14  Jensen Daniel  2001  DELTA  0119AH  50 m  26.69   
43  447  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  26.74   
44  256  Rasmussen Anders  2001  VEJLE  0169AF  50 m  26.79   
45  259  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  50 m  26.80   
46  246  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  VEJLE  0007AN  50 m  26.82   
47  15  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  26.83   
48  436  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  27.02   
49  26  Stenbæk Kasper Høst  2001  ERRITSØ  0125AP  50 m  27.13   
50  132  Kleist Daniel Vang  2000  NORD  0095AS  50 m  27.17   
51  124  Jørgensen Kasper  2000  KOLDING  0027AJ  50 m  27.20   
52  253  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  50 m  27.21   
53  490  Kirkeby August Stamp  1999  AGF  9929AM  50 m  27.21   
54  478  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  27.24   
55  122  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  50 m  27.39   
56  156  Jürgense Sebastian Møller  2001  ODDER  0141AB  50 m  27.43   
57  285  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  50 m  27.43   
58  Gelmark-Sørensen krestian  2001  BRÆDSTRUP  0111AR  50 m  27.51   
59  435  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  27.55   
60  123  Jørgensen Andreas  2000  KOLDING  0057AI  50 m  27.57   
61  88  Jensen Lasse  2000  HOBRO  0011AF  50 m  27.60   
62  239  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  50 m  27.62   
63  421  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  27.76   
64  249  Kjær Kristoffer Erbo  2001  VEJLE  0101AQ  50 m  27.86   
65  287  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  50 m  27.95   
66  44  Grene Jakob  2001  ESBJERG  0133AC  50 m  27.99   
67  220  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  SØNDERBORG  0165AI  50 m  28.08   
68  162  Piessenberger Sebastian  2001  OPNØR  0175AN  50 m  28.12   
69  41  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  28.24   
70  19  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  50 m  28.97   
71  Hansen Andreas  2001  BRÆDSTRUP  0195AF  50 m  30.06   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark