2018-11-20   17:04:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

34_S
Løb 34, 200m Medley Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
497  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  50 m  2:06.76   
53  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  50 m  2:06.81   
46  Høgild Magnus B.  1999  ESBJERG  9959AD  50 m  2:07.41   
63  Pedersen Simon Lundby  1998  ESBJERG  9813AB  50 m  2:07.52   
42  Gadgaard Mikkel  1999  ESBJERG  9923AA  50 m  2:09.01   
157  Jørgensen Oskar  1998  ODDER  9817AK  50 m  2:10.79   
227  Jessen Frederik  1998  THISTED  9857AA  50 m  2:11.76   
433  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  50 m  2:13.33   
193  Kirkegaard Mikkel  1999  SILKEBORG  9939AI  50 m  2:13.87   
10  456  Lindholm Oskar  2001  LYSENG  0153AF  50 m  2:14.23   
11  282  Houlborg Emil  1998  VIBORG  9859AP  50 m  2:14.79   
12  102  Rasmussen Christian  1998  HOLSTEBRO  9867AF  50 m  2:15.59   
13  434  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  50 m  2:15.73   
14  246  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  VEJLE  0007AN  50 m  2:16.39   
15  498  Sørensen Jonas Hørslev  1999  AGF  9939AD  50 m  2:16.86   
16  437  Pallesen Daniel Haahr  1998  AALBORG  9845AN  50 m  2:17.65   
17  101  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  2:17.79   
18  98  Laursen Kasper  1998  HOLSTEBRO  9819AF  50 m  2:17.83   
19  495  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  2:18.07   
20  155  Isdahl Nikolaj  1999  ODDER  9957AF  50 m  2:18.27   
21  188  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  2:18.59   
22  218  Jensen Jeppe Vestergaard  2001  SØNDERBORG  0121AH  50 m  2:19.74   
23  52  Larsen Rasmus  1997  ESBJERG  9763AD  50 m  2:20.03   
24  259  Sørensen Mads  2001  VEJLE  0139AF  50 m  2:20.24   
25  430  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  2:20.50   
26  280  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  50 m  2:21.29   
27  103  Rasmussen Mathias  2001  HOLSTEBRO  0175AH  50 m  2:21.82   
28  278  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  50 m  2:22.25   
29  109  Fenger Alexander  1999  HORSENS  9925AT  50 m  2:22.35   
30  76  Burgaard Malthe  2000  H2ODENSE  0071AA  50 m  2:22.51   
31  283  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  50 m  2:22.68   
32  239  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  50 m  2:23.04   
33  65  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  ESBJERG  9657AD  50 m  2:23.73   
34  33  Andersen Oliver Kramer  1999  ESBJERG  9905AT  50 m  2:23.80   
35  446  Werther Mads L.  2000  AALBORG  0045AF  50 m  2:25.48   
36  51  Kjærgaard Oliver  2001  ESBJERG  0149AC  50 m  2:26.45   
37  56  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  2:27.19   
38  447  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  2:27.58   
39  428  Langley Lawrence  2001  AALBORG  0125AI  50 m  2:28.52   
40  75  Bui Andreas  2000  H2ODENSE  0031AJ  50 m  2:28.65   
41  441  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:29.55   
42  220  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  SØNDERBORG  0165AI  50 m  2:29.77   
43  41  Frydenholm Mads  2001  ESBJERG  0187AJ  50 m  2:29.79   
44  67  Velasquez Luis  2001  ESBJERG  0127AC  50 m  2:30.01   
45  23  Jeppesen Lukas  2001  ERRITSØ  0111AL  50 m  2:30.62   
46  253  Møller Johann Kristian  2001  VEJLE  0159AK  50 m  2:30.83   
47  478  Ancker Magnus V.  2001  AGF  0163AL  50 m  2:31.14   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark