2018-07-17   20:51:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

31_S
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 
 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
496  Rasmussen Emma D.  1996  AGF  9604AE  50 m  2:35.93   
238  Elkjær Laura Mathilde  1998  VEJLE  9804BC  50 m  2:39.04   
426  Hald Julie D.  1996  AALBORG  9692AX  50 m  2:39.62   
186  Flø Esther  2001  SILKEBORG  0108AR  50 m  2:39.70   
236  Christensen Christina  2000  VEJLE  0046AO  50 m  2:40.39   
460  Jensen Anna Brandenborg  1999  SKOVBAKKEN  9924AU  50 m  2:42.39   
438  Pallesen Victoria Haahr  2002  AALBORG  0226AC  50 m  2:42.44   
461  Johannsen Line  2001  SKOVBAKKEN  0146AN  50 m  2:42.56   
43  Glargaard Maria Møller  2001  ESBJERG  0182AE  50 m  2:43.30   
10  232  Sølvkjær Elisabeth  2002  THISTED  0278AM  50 m  2:43.73   
11  462  Lamberg Sigrid Lei  2002  SKOVBAKKEN  0288AI  50 m  2:43.79   
12  242  Hansen Mathilde  1998  VEJLE  9894AS  50 m  2:44.04   
13  35  Barkardottir Nanna Bjørk  1998  ESBJERG  9846BE  50 m  2:44.79   
14  99  Lausten Sascha  2002  HOLSTEBRO  0202AJ  50 m  2:45.01   
15  126  Nielsen Caroline Bo  2001  KOLDING  0174AL  50 m  2:45.63   
16  273  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  50 m  2:46.47   
17  92  Byskov Natascha Holm  2000  HOLSTEBRO  0072AY  50 m  2:48.01   
18  267  Kristensen Ida  1998  VIBORG  9856AX  50 m  2:49.48   
19  57  Nielsen Astrid  2002  ESBJERG  0276AO  50 m  2:49.68   
20  143  Larsen Maria Bredal  2002  NYBORG  0258AP  50 m  2:49.87   
21  40  Eickhardt Jannie  2001  ESBJERG  0134AI  50 m  2:50.34   
22  Hougaard Maiken  2002  AUNING  0282AM  50 m  2:51.39   
23  419  Bertelsen Anne Bøjstrup  2002  AALBORG  0204AU  50 m  2:54.17   
24  465  Østerberg Nikoline  2000  SKOVBAKKEN  0098AU  50 m  2:54.34   
25  206  Klausen Alberte Schnieber  2002  STM  0224AT  50 m  2:54.65   
26  215  Christiansen Johanne S.  2002  SØNDERBORG  0264AB  50 m  2:55.06   
27  479  Baack Mette  2000  AGF  0028AU  50 m  2:55.61   
28  69  Vogt Nadia Nørskov  2000  ESBJERG  0046AC  50 m  2:55.78   
29  499  Wichmann Josefine Bladt  2000  AGF  0076AQ  50 m  2:56.10   
30  47  Jensen Rikke Vagtborg  2002  ESBJERG  0234AX  50 m  2:56.75   
31  96  Iversen Thilde Rud  2001  HOLSTEBRO  0154AX  50 m  2:57.30   
32  453  Jespersen Victoria K.  2001  IHF  0184AN  50 m  2:57.50   
33  108  Dam Trine  2001  HORSENS  0126AT  50 m  2:57.79   
34  245  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  2:58.52   
35  169  Larsen Caroline  2001  RINGE  0164AG  50 m  2:59.08   
36  255  Pedersen Signe Ilskov  2001  VEJLE  0168AI  50 m  3:01.19   
37  72  Benediktson Malea  2001  H2ODENSE  0104AM  50 m  3:01.20   
38  107  Brændgaard Frederikke  2001  HORSENS  0172BA  50 m  3:01.29   
39  Harpøth Julia  2002  BRÆDSTRUP  0208AX  50 m  3:01.48   
40  85  Nielsen Signe Frits  2002  HSK  0266AN  50 m  3:01.53   
41  509  Christensen Klea  2001  STRUER  0196AX  50 m  3:02.28   
42  112  Mikkelsen Josefine  2002  HORSENS  0242AT  50 m  3:03.06   
43  505  Kristensen Amalije  2002  S 68  0212AX  50 m  3:03.07   
44  192  Jespersen Jasmin  2002  SILKEBORG  0268AL  50 m  3:06.31   
45  118  Andersen Julie B.  2002  IKAST  0214AS  50 m  3:06.77   
46  142  Køhler Mette S.  2001  NYBORG  0192AK  50 m  3:07.55   
47  286  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG  0274AU  50 m  3:09.44   
48  84  Møbes Amalie Averhoff  2002  HSK  0226BB  50 m  3:24.76   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark