2018-09-24   11:46:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

30_S
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
497  Schultz Kasper  1995  AGF  9557AI  50 m  2:02.85   
68  Wildenschild Alexander  1997  ESBJERG  9707AG  50 m  2:06.09   
101  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  2:06.29   
240  Hansen Andreas  2000  VEJLE  0089AH  50 m  2:09.13   
227  Jessen Frederik  1998  THISTED  9857AA  50 m  2:09.17   
151  Degn Oliver  1996  ODDER  9653AG  50 m  2:09.88   
190  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  50 m  2:11.38   
194  Kjeldsen Markus  2000  SILKEBORG  0059AB  50 m  2:11.50   
430  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  2:12.30   
10  246  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  VEJLE  0007AN  50 m  2:14.61   
11  433  Mowinckel Johan Markus  1995  AALBORG  9525AS  50 m  2:14.85   
12  280  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  50 m  2:15.20   
13  188  Frølund Oliver  2001  SILKEBORG  0133AL  50 m  2:15.95   
14  495  Madsen Peter Mandrup  1997  AGF  9733AH  50 m  2:16.03   
15  152  Frederiksen Thomas  2000  ODDER  0089AG  50 m  2:17.19   
16  239  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  50 m  2:18.45   
17  52  Larsen Rasmus  1997  ESBJERG  9763AD  50 m  2:19.45   
18  441  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:19.64   
19  21  Baxter Morten  1996  ERRITSØ  9683AK  50 m  2:20.33   
20  435  Nørgaard Marius  2001  AALBORG  0115AC  50 m  2:21.12   
21  220  Munksgaard-Ottosen Aksel  2001  SØNDERBORG  0165AI  50 m  2:21.28   
22  56  Mølby Oliver  2001  ESBJERG  0153AJ  50 m  2:24.33   
23  51  Kjærgaard Oliver  2001  ESBJERG  0149AC  50 m  2:24.53   
24  421  Bonde Christian  2001  AALBORG  0193AM  50 m  2:26.38   
25  454  Elkjær Alexander Korsager  2001  LYSENG  0113AL  50 m  2:26.95   
26  285  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  50 m  2:27.92   
27  122  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  50 m  2:28.33   
28  163  Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  2:28.80   
29  19  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  50 m  2:29.77   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark