2018-09-25   23:08:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
17  Mie Trothe  1998  9816BE  DELTA    50m  1:12.65 
275  Sofie Rahbek Hansen  2000  0026BD  VIBORG    50m  1:08.76 
208  Frederikke Kruse  2002  0278AI  STM    50m  1:09.23 
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Sara Gade  2002  0248AT  IKAST    50m  1:08.50 
62  Frederikke Møller Pederse  2002  0248AS  ESBJERG    50m  1:07.59 
510  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    50m  1:06.67 
504  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    50m  1:05.74 
493  Nicoline Kristiansen  2002  0278AL  AGF    50m  1:06.13 
471  Kathrin B. Poulsen  2000  0072AV  AARS    50m  1:07.31 
130  Lærke Als  2002  0214AU  NORD    50m  1:08.06 
468  Victoria Femhøj Jensen  2002  0282AV  AARS    50m  1:08.60 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    50m  1:05.54 
36  Cecilie Christensen  2002  0208AV  ESBJERG    50m  1:05.25 
161  Anne Marie S. Hansen  2002  0284AM  OPNØR    50m  1:04.86 
166  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  0118AM  PINGVINEN    50m  1:04.55 
224  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  1:04.82 
184  Freja Elling-Enevoldsen  2002  0248AX  SILKEBORG    50m  1:04.95 
61  Alberte Sommerlund Peders  2002  0262AR  ESBJERG    50m  1:05.53 
215  Johanne S. Christiansen  2002  0264AB  SØNDERBORG    50m  1:05.62 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
59  Nanette Nikolajsen  2000  0004AK  ESBJERG    50m  1:04.14 
233  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  1:03.57 
459  Ida Bøgh Hald  2001  0184AX  SKOVBAKKEN    50m  1:03.10 
50  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  1:03.04 
90  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    50m  1:03.08 
127  Lærke Toftgaard  2001  0136AJ  KOLDING    50m  1:03.36 
13  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  1:03.94 
18  Carli Mark  2002  0216AL  DURUP    50m  1:04.41 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Maja Fridberg Madsen  2002  0236AL  ODDER    50m  1:02.88 
97  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    50m  1:02.41 
423  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  1:02.38 
442  Lea Serup Schøn  2002  0266AI  AALBORG    50m  1:02.29 
106  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    50m  1:02.31 
95  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  HOLSTEBRO    50m  1:02.40 
440  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  1:02.45 
87  Ditte Toft Ibsen  2001  0102AP  HOBRO    50m  1:03.01 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
126  Caroline Bo Nielsen  2001  0174AL  KOLDING    50m  1:02.07 
145  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  1:00.54 
134  Camilla Ottesen  2000  0032AE  NORD    50m  59.75 
243  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    50m  58.44 
418  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  59.38 
113  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  1:00.03 
271  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    50m  1:01.58 
254  Helene Olesen  2000  0044AP  VEJLE    50m  1:02.26 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
143  Maria Bredal Larsen  2002  0258AP  NYBORG    50m  1:02.00 
139  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  1:00.31 
443  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  59.67 
144  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  58.29 
491  Trine Kjøngerskov  2000  0038AC  AGF    50m  59.34 
439  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  59.96 
54  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    50m  1:01.37 
234  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    50m  1:02.18 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
470  Anne Nielsen  1999  9968BC  AARS    50m  1:01.60 
185  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  1:00.19 
82  Camilla Rask  1999  9984AJ  H2ODENSE    50m  59.45 
100  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLSTEBRO    50m  57.08 
416  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  59.32 
93  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    50m  59.85 
34  Shanna Armstrong  1998  9894AG  ESBJERG    50m  1:00.80 
149  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  1:02.11 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark