2018-09-21   00:22:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer  Finaler (5) 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    50m  4:44.55 
253  Johann Kristian Møller  2001  0159AK  VEJLE    50m  4:38.52 
279  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  4:32.28 
67  Luis Velasquez  2001  0127AC  ESBJERG    50m  4:28.02 
111  Frederik Juhl Leiszner  1999  9985AE  HORSENS    50m  4:28.57 
280  Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    50m  4:33.51 
217  André Iversen  2001  0121AL  SØNDERBORG    50m  4:42.48 
214  Jonas Nibe Klit  1994  9461AQ  SVENDBORG    50m  5:27.78 

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    50m  4:25.79 
188  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    50m  4:24.73 
219  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SØNDERBORG    50m  4:23.88 
196  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    50m  4:22.66 
278  Chris Lund Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    50m  4:23.34 
218  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  SØNDERBORG    50m  4:24.56 
162  Sebastian Piessenberger  2001  0175AN  OPNØR    50m  4:25.59 
228  Anders Frimor Kirk  1996  9605AM  THISTED    50m  4:27.83 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Mathias Rasmussen  2001  0175AH  HOLSTEBRO    50m  4:20.92 
421  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    50m  4:20.86 
248  Jakob Juul  2000  0015AK  VEJLE    50m  4:20.20 
52  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    50m  4:17.08 
483  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  4:17.42 
452  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  IHF    50m  4:20.75 
484  Christian L H Frederiksen  2001  0103AL  AGF    50m  4:20.91 
193  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  4:21.19 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
498  Jonas Hørslev Sørensen  1999  9939AD  AGF    50m  4:14.24 
204  Mikkel B. Høgild  1998  9855AI  STM    50m  4:12.49 
190  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    50m  4:12.14 
46  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  ESBJERG    50m  4:11.33 
456  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    50m  4:11.35 
227  Frederik Jessen  1998  9857AA  THISTED    50m  4:12.48 
109  Alexander Fenger  1999  9925AT  HORSENS    50m  4:13.93 
495  Peter Mandrup Madsen  1997  9733AH  AGF    50m  4:15.72 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
450  Søren Villumsen  1998  9881AT  AALBORG    50m  4:08.23 
68  Alexander Wildenschild  1997  9707AG  ESBJERG    50m  4:05.89 
102  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    50m  4:04.50 
42  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  3:56.74 
420  Nicolas Blanch  1997  9779AA  AALBORG    50m  3:57.07 
157  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    50m  4:04.52 
63  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    50m  4:06.14 
60  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  4:08.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark