2018-07-20   01:02:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 17, 200m Butterfly Damer  Indledende (3) 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Randi Jørgensen  2002  0286AR  NYBORG    50m  2:52.46 
131  Charlotte S. Jensen  2002  0242AF  NORD    50m  2:41.17 
99  Sascha Lausten  2002  0202AJ  HOLSTEBRO    50m  2:31.73 
491  Trine Kjøngerskov  2000  0038AC  AGF    50m  2:18.23 
440  Lisa Rijkhoff  2001  0136AF  AALBORG    50m  2:25.53 
465  Nikoline Østerberg  2000  0098AU  SKOVBAKKEN    50m  2:36.18 
45  Kristine la Cour Hjelholt  2002  0272AQ  ESBJERG    50m  2:47.91 
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
116  Ida Sund  2002  0254AU  HORSENS    50m  2:51.27 
427  Mitzi D. Jensen  2002  0298AB  AALBORG    50m  2:40.32 
224  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  2:30.46 
89  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    50m  2:15.64 
443  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  2:24.48 
50  Emma Jørgensen  2001  0182AV  ESBJERG    50m  2:32.81 
211  Frederikke Suhnsen  2002  0244AU  STM    50m  2:44.06 
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
510  Maja Stie Svensgaard  2002  0288AQ  STRUER    50m  2:48.95 
268  Helene Marie Andersen  2001  0112AY  VIBORG    50m  2:39.58 
458  Mia Seehausen  2001  0186AH  LYSENG    50m  2:27.73 
448  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  AALBORG    50m  2:14.03 
145  Thea Lund Petersen  1998  9874AZ  NYBORG    50m  2:22.79 
43  Maria Møller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    50m  2:32.53 
66  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    50m  2:43.40 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark