2018-12-11   05:56:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer  Indledende (8) 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Jonas Nibe Klit  1994  9461AQ  SVENDBORG    50m  2:32.55 
501  Hjalte Lillevik Frost  2001  0189AL  S 68    50m  2:16.31 
41  Mads Frydenholm  2001  0187AJ  ESBJERG    50m  2:12.45 
67  Luis Velasquez  2001  0127AC  ESBJERG    50m  2:10.58 
202  Victor Bjerre  2001  0123AG  STM    50m  2:11.40 
156  Sebastian Møller Jürgense  2001  0141AB  ODDER    50m  2:14.16 
249  Kristoffer Erbo Kjær  2001  0101AQ  VEJLE    50m  2:21.64 
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Andreas Jørgensen  2000  0057AI  KOLDING    50m  2:09.92 
23  Lukas Jeppesen  2001  0111AL  ERRITSØ    50m  2:09.18 
256  Anders Rasmussen  2001  0169AF  VEJLE    50m  2:08.62 
435  Marius Nørgaard  2001  0115AC  AALBORG    50m  2:08.45 
56  Oliver Mølby  2001  0153AJ  ESBJERG    50m  2:08.48 
44  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    50m  2:08.94 
441  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  2:09.38 
447  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  2:10.23 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
219  Christopher Kristiansen  2000  0045AR  SØNDERBORG    50m  2:07.66 
75  Andreas Bui  2000  0031AJ  H2ODENSE    50m  2:07.09 
421  Christian Bonde  2001  0193AM  AALBORG    50m  2:06.40 
452  Dan Izhar-Larsen  1999  9985AR  IHF    50m  2:06.33 
162  Sebastian Piessenberger  2001  0175AN  OPNØR    50m  2:06.34 
210  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  STM    50m  2:06.91 
428  Lawrence Langley  2001  0125AI  AALBORG    50m  2:07.23 
279  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  2:07.94 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Morten Baxter  1996  9683AK  ERRITSØ    50m  2:05.92 
239  Magnus Funder  2001  0173AK  VEJLE    50m  2:05.40 
14  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  2:04.80 
193  Mikkel Kirkegaard  1999  9939AI  SILKEBORG    50m  2:04.08 
259  Mads Sørensen  2001  0139AF  VEJLE    50m  2:04.70 
52  Rasmus Larsen  1997  9763AD  ESBJERG    50m  2:05.39 
37  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    50m  2:05.69 
111  Frederik Juhl Leiszner  1999  9985AE  HORSENS    50m  2:06.23 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
464  Aksel Skrydstrup  2001  0155AH  SKOVBAKKEN    50m  2:03.31 
227  Frederik Jessen  1998  9857AA  THISTED    50m  2:02.94 
495  Peter Mandrup Madsen  1997  9733AH  AGF    50m  2:02.60 
498  Jonas Hørslev Sørensen  1999  9939AD  AGF    50m  2:01.24 
76  Malthe Burgaard  2000  0071AA  H2ODENSE    50m  2:02.27 
188  Oliver Frølund  2001  0133AL  SILKEBORG    50m  2:02.73 
86  Benjamin Perruchon  2001  0195AL  HSK    50m  2:03.13 
507  Magnus Yde  1996  9629AB  S 68    50m  2:03.62 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
257  Nicklas Rasmussen  1997  9799AR  VEJLE    50m  2:00.07 
490  August Stamp Kirkeby  1999  9929AM  AGF    50m  1:58.90 
49  Christian Holm Jørgensen  1999  9973AK  ESBJERG    50m  1:55.74 
60  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  ESBJERG    50m  1:53.02 
492  Jakob Kornmaaler  1995  9511AG  AGF    50m  1:54.95 
417  Jens Bach  1997  9789AC  AALBORG    50m  1:56.72 
63  Simon Lundby Pedersen  1998  9813AB  ESBJERG    50m  1:59.45 
278  Chris Lund Rasmussen  2001  0177AO  VIBORG    50m  2:01.15 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
456  Oskar Lindholm  2001  0153AF  LYSENG    50m  1:59.87 
248  Jakob Juul  2000  0015AK  VEJLE    50m  1:58.41 
483  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  1:55.53 
420  Nicolas Blanch  1997  9779AA  AALBORG    50m  1:51.79 
53  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  1:54.25 
101  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  1:56.33 
68  Alexander Wildenschild  1997  9707AG  ESBJERG    50m  1:59.42 
109  Alexander Fenger  1999  9925AT  HORSENS    50m  2:00.63 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
455  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    50m  1:59.78 
102  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    50m  1:56.83 
64  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    50m  1:55.50 
42  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  1:51.67 
157  Oskar Jørgensen  1998  9817AK  ODDER    50m  1:54.01 
450  Søren Villumsen  1998  9881AT  AALBORG    50m  1:56.32 
190  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    50m  1:59.25 
258  Andreas Sehested  1996  9611AP  VEJLE    50m  2:00.40 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark