Program for Arena Sprint Meet 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lördagen den 6 februari
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Ellen Sandberg (1999) 2:16.76 2013-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 899 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 2:07.39 | |
2 | 701 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 50 m | 2:08.44 | |
3 | 892 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 2:09.03 | |
4 | 584 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 2:11.31 | |
5 | 837 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 2:11.52 | |
6 | 992 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 2:11.53 | |
7 | 623 | Reinhold Andrea | 2001 | GÖTEBORG | AS3401 | 50 m | 2:11.59 | |
8 | 851 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | AI5202 | 50 m | 2:11.77 | |
9 | 779 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 2:12.05 | |
10 | 897 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 50 m | 2:12.35 | |
11 | 901 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 50 m | 2:12.88 | |
12 | 830 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 2:13.29 | |
13 | 1121 | Sundström Filippa | 2001 | ÄNGELHOLM | AG4201 | 50 m | 2:13.71 | |
14 | 1062 | Noreblad Natalie | 2002 | VÄXJÖ SS | AS0202 | 50 m | 2:14.24 | |
15 | 679 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 50 m | 2:14.60 | |
16 | 651 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 50 m | 2:14.77 | |
17 | 1066 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | AE2402 | 50 m | 2:14.77 | |
18 | 902 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 2:14.97 | |
19 | 1033 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 2:15.62 | |
20 | 870 | Berg Vickie | 2000 | SK RAN | AS2800 | 50 m | 2:15.71 | |
21 | 1034 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 2:15.98 | |
22 | 1100 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 2:16.20 | |
23 | 690 | Jälminger Ebba | 2002 | HS | AO9602 | 50 m | 2:16.69 | |
24 | 1089 | Odén Isabelle | 2002 | YSTADS SS | AY6802 | 50 m | 2:16.74 | |
25 | 1133 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 2:16.88 | |
26 | 958 | Nilsson Johanna | 1996 | SK TRITON | AD0696 | 50 m | 2:16.96 | |
27 | 979 | Banestig Ellen | 2002 | TÄBY SIM | BT1802 | 50 m | 2:16.96 | |
28 | 761 | Henriksson Gabriella | 2000 | KLIPPAN | AS8400 | 50 m | 2:17.65 | |
29 | 700 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 50 m | 2:17.87 | |
30 | 895 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 2:17.89 | |
31 | 836 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 2:18.06 | |
32 | 757 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 2:18.23 | |
33 | 609 | Hemberg Hannah | 2002 | GÖTEBORG | AD2402 | 50 m | 2:18.26 | |
34 | 594 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 50 m | 2:18.61 | |
35 | 1007 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | BN8801 | 50 m | 2:18.73 | |
36 | 1039 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 50 m | 2:18.99 | |
37 | 1053 | Bodsjö Saga | 2002 | VÄXJÖ SS | AE1402 | 50 m | 2:19.07 | |
38 | 1013 | Thorén Karin | 1999 | TÄBY SIM | BI4499 | 50 m | 2:19.12 | |
39 | 768 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 2:19.14 | |
40 | 803 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 2:19.21 | |
41 | 811 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | AK8202 | 50 m | 2:19.32 | |
42 | 708 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 50 m | 2:19.49 | |
43 | 927 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 2:19.92 | |
44 | 696 | Lennberger Emmie | 2000 | HS | AN7200 | 50 m | 2:20.00 | |
45 | 982 | Börjesson Embla | 2002 | TÄBY SIM | AZ1802 | 50 m | 2:20.23 | |
46 | 691 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 2:20.60 | |
47 | 993 | Junehed Josephine | 2002 | TÄBY SIM | AN1202 | 50 m | 2:20.61 | |
48 | 991 | Jensen Alexandra | 2001 | TÄBY SIM | BG6801 | 50 m | 2:20.65 | |
49 | 723 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | AO0802 | 50 m | 2:20.82 | |
50 | 814 | Bjurnemark Lovisa | 2003 | MKK | BG9603 | 50 m | 2:20.82 | |
51 | 1122 | Thunberg Ellen | 2001 | ÄNGELHOLM | BC7401 | 50 m | 2:20.90 | |
52 | 938 | Wivsätter Gabriella | 2003 | SK SYDSIM | AE4603 | 50 m | 2:20.99 | |
53 | 821 | Eilertsson Ester | 2003 | MKK | AE0203 | 50 m | 2:21.23 | |
54 | 603 | de Jonge Johanna | 2001 | GÖTEBORG | BE1401 | 50 m | 2:21.74 | |
55 | 808 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 50 m | 2:21.81 | |
56 | 585 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 2:21.86 | |
57 | 863 | Torres Olivia | 1999 | MKK | BL9299 | 50 m | 2:22.29 | |
58 | 705 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 50 m | 2:22.30 | |
59 | 730 | Svensson Wilma | 2002 | HS | BK8402 | 50 m | 2:22.55 | |
60 | 685 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 2:22.69 | |
61 | 874 | Frykholm Isabella | 2001 | SK RAN | BD9201 | 50 m | 2:22.72 | |
62 | 842 | Lennartsson Tove | 2000 | MKK | AM1800 | 50 m | 2:23.04 | |
63 | 1022 | Berglind Kajsa | 2001 | VELLINGE-N | BV2201 | 50 m | 2:23.08 | |
64 | 911 | von Buxhoeveden Ulrika | 2001 | SJÖBO SS | AQ4601 | 50 m | 2:23.15 | |
65 | 943 | Bokander Siri | 2003 | SK TRITON | BF8403 | 50 m | 2:23.22 | |
66 | 760 | Bengtsson Alice | 2000 | KLIPPAN | AM0200 | 50 m | 2:23.78 | |
67 | 990 | Isacson Kristina | 2001 | TÄBY SIM | BH5601 | 50 m | 2:24.17 | |
68 | 1059 | Hedenfalk Olivia | 2002 | VÄXJÖ SS | AX7802 | 50 m | 2:24.23 | |
69 | 755 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 2:24.29 | |
70 | 604 | Edgren Linnea | 2002 | GÖTEBORG | AT7202 | 50 m | 2:24.41 | |
71 | 632 | Wierzbowska Oliwia | 2003 | GÖTEBORG | BD6803 | 50 m | 2:24.57 | |
72 | 640 | Gutenwik Ella | 2004 | SK HAJEN | AQ1804 | 50 m | 2:24.59 | |
73 | 659 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 2:24.70 | |
74 | 815 | Björkdahl Ida | 2002 | MKK | AJ4202 | 50 m | 2:24.71 | |
75 | 728 | Stjepanetic Karla | 2003 | HS | AT2803 | 50 m | 2:24.96 | |
76 | 923 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 2:25.16 | |
77 | 994 | Ladis Anna | 2001 | TÄBY SIM | BH7801 | 50 m | 2:25.33 | |
78 | 611 | Johansson Wilma | 2002 | GÖTEBORG | AN0602 | 50 m | 2:25.37 | |
79 | 622 | Ramallo Solveig | 1993 | GÖTEBORG | BX2693 | 50 m | 2:25.37 | |
80 | 619 | Olsson Sissy | 2001 | GÖTEBORG | BH1601 | 50 m | 2:25.97 | |
81 | 649 | Nilsson Hanna | 2000 | SK HAJEN | AR1800 | 50 m | 2:25.97 | |
82 | 1010 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | AT5803 | 50 m | 2:26.05 | |
83 | 1127 | Andersson Vilma | 2004 | TRELLEBORG | AE5604 | 50 m | 2:26.57 | |
84 | 1105 | Flodmark Klara | 2001 | ÄNGELHOLM | AE4201 | 50 m | 2:26.84 | |
85 | 960 | Nolén Nina | 2002 | SK TRITON | AY1402 | 50 m | 2:26.96 | |
86 | 1040 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 2:27.63 | |
87 | 936 | Vesterlund Kocsis Lovisa | 2002 | SK SYDSIM | AJ0802 | 50 m | 2:27.97 | |
88 | 966 | Sandblom Antonia | 2003 | SK TRITON | AG4603 | 50 m | 2:28.10 | |
89 | 599 | Berggren Andrea | 2000 | GÖTEBORG | BC5800 | 50 m | 2:28.14 | |
90 | 746 | Törneman Moa | 2001 | SS IDEN | AN6401 | 50 m | 2:28.32 | |
91 | 646 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 50 m | 2:28.38 | |
92 | 610 | Holmdahl Ebba | 2003 | GÖTEBORG | BA2203 | 50 m | 2:29.06 | |
93 | 795 | Dihle Filippa | 2003 | SK LÖDDE | AR6203 | 50 m | 2:29.32 | |
94 | 961 | Ohlsson Wilma | 2000 | SK TRITON | AC6800 | 50 m | 2:29.99 | |
95 | 1109 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 2:30.49 | |
96 | 1054 | Bodsjö Sanna | 2003 | VÄXJÖ SS | AD6203 | 50 m | 2:30.93 | |
97 | 587 | Ragnarsson Emma | 2004 | SS DELFIN | AI4203 | 50 m | 2:30.95 | |
98 | 583 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 2:30.97 | |
99 | 1107 | Hansson Nelly | 2004 | ÄNGELHOLM | AG9204 | 50 m | 2:31.21 | |
100 | 1041 | Skoglund Alice | 2003 | VELLINGE-N | BO5603 | 50 m | 2:31.24 | |
101 | 946 | Forsgren Cornelia | 2000 | SK TRITON | AC2800 | 50 m | 2:31.62 | |
102 | 1085 | Melgar Sara | 2002 | YSTADS SS | AA8602 | 50 m | 2:31.81 | |
103 | 878 | Jepsson Elna | 2002 | SK RAN | BS6802 | 50 m | 2:32.27 | |
104 | 773 | Dellhede Josefin | 2003 | LANDSKRONA | AD3403 | 50 m | 2:32.60 | |
105 | 1080 | Kjellberg Elin | 2003 | YSTADS SS | AJ7803 | 50 m | 2:33.20 | |
106 | 709 | Norstedt Ingrid | 2002 | HS | AO2802 | 50 m | 2:33.87 | |
107 | 1104 | Carlsson Wilma | 2000 | ÄNGELHOLM | AV0600 | 50 m | 2:34.38 | |
108 | 575 | D´ Aubigné Tindra | 2004 | HÖRBY SK | AQ1204 | 50 m | 2:34.56 | |
109 | 775 | Haglund Katja | 2003 | LANDSKRONA | BW9203 | 50 m | 2:34.57 | |
110 | 671 | Edvinsson Tuva | 2004 | HS | AB7604 | 50 m | 2:35.26 | |
111 | 614 | Lugowska Natalia | 2002 | GÖTEBORG | AT2402 | 50 m | 2:36.14 | |
112 | 1030 | Kamper-Johnsson Mathilda | 2002 | VELLINGE-N | AW9602 | 50 m | 2:36.22 | |
113 | 618 | Olesen Ellinor | 2002 | GÖTEBORG | AS8202 | 50 m | 2:36.61 | |
114 | 1101 | Andersson Johanna | 2003 | ÄNGELHOLM | BP5803 | 50 m | 2:37.21 | |
115 | 841 | Lang Mia | 2002 | MKK | BO8402 | 50 m | 2:38.28 | |
116 | 740 | Wöhl Cajsa | 2004 | HS | AP3204 | 50 m | 2:38.70 | |
117 | 1051 | Arthursson Tilda | 2003 | VÄXJÖ SS | BD7603 | 50 m | 2:38.93 | |
118 | 617 | Norlander Ida | 2003 | GÖTEBORG | BD2203 | 50 m | 2:39.22 | |
119 | 620 | Palmér Hanna | 2002 | GÖTEBORG | BR1602 | 50 m | 2:39.39 | |
120 | 1035 | Paulsson Hanna | 2002 | VELLINGE-N | AL7202 | 50 m | 2:39.54 | |
121 | 655 | Tretinjak Isabell | 2003 | SK HAJEN | AH1203 | 50 m | 2:40.50 | |
122 | 635 | Barnell Hanna | 2003 | SK HAJEN | BF6403 | 50 m | 2:40.88 | |
123 | 766 | Assarsson Elsa | 2001 | LANDSKRONA | AD1401 | 50 m | 2:41.11 | |
124 | 949 | Jartelius Felicia | 2001 | SK TRITON | AS6601 | 50 m | 2:41.11 | |
125 | 592 | Kjellin Elma | 2003 | ESLÖVS SS | AT5203 | 50 m | 2:41.21 | |
126 | 816 | Bredberg Jakstrand Sanna | 2003 | MKK | BG1803 | 50 m | 2:41.62 | |
127 | 1077 | Johansson Frida | 2001 | YSTADS SS | BQ6601 | 50 m | 2:42.33 | |
128 | 1023 | Bothén Malin | 2002 | VELLINGE-N | BQ4802 | 50 m | 2:42.45 | |
129 | 721 | Raihle Svea | 2004 | HS | AP0204 | 50 m | 2:43.96 | |
130 | 867 | Virc Mikaela | 2003 | MKK | AV6403 | 50 m | 2:44.02 | |
131 | 1028 | Johansson Ellen | 2002 | VELLINGE-N | AQ6202 | 50 m | 2:44.58 | |
132 | 643 | Huston Clara | 2003 | SK HAJEN | AR7603 | 50 m | 2:44.94 | |
133 | 593 | Lagergren Dikte | 2003 | ESLÖVS SS | BV9203 | 50 m | 2:46.65 | |
134 | 1020 | Andersson-Wulf Nina | 2001 | VELLINGE-N | BH0801 | 50 m | 2:47.39 | |
135 | 1048 | Wallström Maya | 2004 | VELLINGE-N | AT4804 | 50 m | 2:47.44 | |
136 | 1031 | Korunovska Skyttma Nellie | 2004 | VELLINGE-N | AT3804 | 50 m | 2:47.69 | |
137 | 1019 | Ahmadi Nelly | 2005 | VELLINGE-N | AX1805 | 50 m | 2:47.99 | |
138 | 888 | Sjögren Erika | 2002 | SK RAN | AY2202 | 50 m | 2:48.14 | |
139 | 881 | Lundström Malin | 1990 | SK RAN | CD0690 | 50 m | 2:48.26 | |
140 | 1049 | Wicknertz Thea | 2005 | VELLINGE-N | AT3405 | 50 m | 2:48.43 | |
141 | 819 | Curan Adna | 2003 | MKK | BK4803 | 50 m | 2:48.45 | |
142 | 1058 | Estrada Hermansson Aimée | 2003 | VÄXJÖ SS | AT7403 | 50 m | 2:48.58 | |
143 | 1147 | Westerberg Sanna | 2004 | TRELLEBORG | AF6204 | 50 m | 2:51.00 | |
144 | 967 | Schmidt Matilda | 2002 | SK TRITON | AO4402 | 50 m | 2:51.39 | |
145 | 1056 | Cronqvist Elin | 2005 | VÄXJÖ SS | AI1405 | 50 m | 2:52.17 | |
146 | 1078 | Jönsson Marina | 2004 | YSTADS SS | BB0804 | 50 m | 2:52.19 | |
147 | 1042 | Stenskepp Hanna | 2005 | VELLINGE-N | AJ8605 | 50 m | 2:52.78 | |
148 | 1083 | Martinsson Liv | 2004 | YSTADS SS | BB7604 | 50 m | 2:54.83 | |
149 | 1061 | Magnusson Vanja | 2004 | VÄXJÖ SS | AH7604 | 50 m | 2:55.13 | |
150 | 968 | Stenström Julia | 2002 | SK TRITON | AO5402 | 50 m | 2:55.77 | |
151 | 969 | Stålhammar Emilia | 2001 | SK TRITON | BD7601 | 50 m | 2:56.75 | |
152 | 1070 | Eriksson Elvira | 2003 | YSTADS SS | AJ5803 | 50 m | 2:58.18 | |
153 | 914 | Christiansen Jennie | 2004 | SK SYDSIM | AL3204 | 50 m | 3:00.79 | |
154 | 1032 | Källkvist Nike | 2004 | VELLINGE-N | AZ5204 | 50 m | 3:02.80 | |
155 | 1060 | Hildebrand Westerberg Agnes | 2004 | VÄXJÖ SS | BF9404 | 50 m | 3:02.88 | |
156 | 1065 | Wibert Siri | 2004 | VÄXJÖ SS | AY8204 | 50 m | 3:04.33 | |
157 | 1132 | Landgren Linnéa | 2003 | TRELLEBORG | BQ6803 | 50 m | 3:05.41 | |
158 | 889 | Sjögren Lovisa | 1999 | SK RAN | BC7499 | 50 m | ||
159 | 987 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | ||
160 | 1075 | Jansson Frida | 2006 | YSTADS SS | AE7206 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 14:55 |