Program för Öppna Svenska Mastersmästerskapen (25m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Öppna Masters-SM (25m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
17:30 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 400m Frisim Damer |
Finaler (4) |
Sponsor: Sparbanken Rekarne |
|
Beräknad start 10:00 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
Barbro Grufman |
1948 |
65-69 |
SK NEPTUN |
|
25m |
8:17.48 |
68 |
2 |
Monika Grel |
1976 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
7:59.82 |
24 |
3 |
Ingrid Holmgren |
1960 |
55-59 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
7:21.94 |
71 |
4 |
Margareth Timossi |
1966 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
25m |
6:38.78 |
602 |
5 |
Elena Tsychkova |
1967 |
50-54 |
ÖSA |
|
25m |
6:46.65 |
223 |
6 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
7:40.26 |
462 |
7 |
Elisabeth Gustawsson |
1967 |
50-54 |
SUNDSVALL |
|
25m |
8:00.00 |
60 |
8 |
Marie Crisp |
1949 |
65-69 |
DANDERYD |
|
25m |
9:16.00 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
0 |
Sara Persson |
1983 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
25m |
6:08.88 |
416 |
1 |
Cattis Fahlén |
1980 |
35-39 |
NKK |
|
25m |
5:55.89 |
686 |
2 |
Malin Widén |
1966 |
50-54 |
SKURU IK |
|
25m |
5:55.00 |
75 |
3 |
Arlett Ballnus |
1974 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:53.68 |
316 |
4 |
Sofia Åkerberg |
1987 |
30-34 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
5:43.20 |
73 |
5 |
Helena Bockner |
1968 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:47.23 |
531 |
6 |
Lena Brunnberg |
1965 |
50-54 |
UPSALA S |
|
25m |
5:53.96 |
269 |
7 |
Margareta Rainer |
1949 |
65-69 |
GÄVLE SS |
|
25m |
5:55.15 |
598 |
8 |
Birgitta Gustafsson |
1963 |
50-54 |
ÖSA |
|
25m |
6:04.30 |
476 |
9 |
Veronica Wenner |
1985 |
30-34 |
SUNDSVALL |
|
25m |
6:14.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
74 |
0 |
Marie Holmberg |
1969 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:36.41 |
253 |
1 |
Ingrid Djurback |
1982 |
35-39 |
FALUN |
|
25m |
5:32.11 |
152 |
2 |
Camilla Thuné |
1967 |
50-54 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:30.67 |
309 |
3 |
Cassandra Eliasson |
1991 |
25-29 |
KRISTINEHA |
|
25m |
5:30.00 |
444 |
4 |
Martina Löfstrand |
1976 |
40-44 |
SKURU IK |
|
25m |
5:26.00 |
150 |
5 |
Helena Fältman |
1980 |
35-39 |
TÄBY SIM |
|
25m |
5:26.40 |
72 |
6 |
Stina Svensson |
1973 |
40-44 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:30.00 |
427 |
7 |
Maria Åkesson |
1992 |
25-29 |
NKK |
|
25m |
5:31.86 |
345 |
8 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
40-44 |
LASS |
|
25m |
5:35.55 |
530 |
9 |
Carina Andersson |
1975 |
40-44 |
UPSALA S |
|
25m |
5:38.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
0 |
Lara Bretagnolle |
1994 |
20-24 |
SS04 |
|
25m |
5:25.42 |
85 |
1 |
Ann-Louise Arktoft |
1964 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:08.24 |
306 |
2 |
Karin Elmberg |
1965 |
50-54 |
KSLS |
|
25m |
5:04.19 |
70 |
3 |
Camilla Lagerfors |
1970 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
5:00.30 |
146 |
4 |
Johanna Zetterström |
1978 |
35-39 |
TÄBY SIM |
|
25m |
4:46.67 |
3 |
5 |
Amanda Fischer |
1989 |
25-29 |
KALMAR SS |
|
25m |
4:55.20 |
222 |
6 |
Ebba Engström |
1995 |
20-24 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
5:03.88 |
5 |
7 |
Eva Jonasson |
1967 |
50-54 |
KALMAR SS |
|
25m |
5:07.35 |
197 |
8 |
Gunilla Höög |
1968 |
45-49 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
5:24.11 |
652 |
9 |
Birgitta Appelfeldt Thylwe |
1957 |
60-64 |
UPPSA_MAST |
|
25m |
5:25.67 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
17:30 |
|