2019-09-21   17:40:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

73_S
Gren 73, 50m Ryggsim Po. 16år oä 
 
2013: Måns Hjelm, Malmö Kappsimningsklubb, 25.80 
2014: Jonas Ulfskans, Simklubben Laxen, 26.73 
2015: Piotr Ludwiczak, Mkp Kolobrzeg, 25.07 
2016: Efrem Ghirmai, Helsingborgs Simsällskap, 25.88 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
59  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  25 m  24.42   
61  Carlsen Christoffer  1992  HS  AM1192  25 m  24.75   
114  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  25 m  25.43   
134  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  25.60   
303  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  25.68   
115  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  25 m  27.59   
318  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  27.78   
208  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  27.86   
847  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  25 m  27.88   
10  879  Bjerre Eriksen Jakob  2000  HILLERØD  0077AN  25 m  28.11   
11  304  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  28.15   
12  83  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  28.35   
13  212  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  25 m  28.37   
14  524  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  28.41   
15  501  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  25 m  28.53   
16  547  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  25 m  29.31   
17  567  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  29.42   
18  763  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  29.47   
19  808  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  25 m  29.53   
20  846  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  29.57   
21  759  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  29.75   
22  855  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  25 m  29.75   
23  215  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  29.80   
24  472  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  25 m  29.86   
25  235  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  25 m  30.02   
26  812  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  30.24   
27  775  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  30.42   
28  527  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  25 m  30.92   
29  328  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  31.00   
30  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  31.01   
31  214  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  25 m  31.02   
32  471  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  31.04   
33  790  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  31.04   
34  69  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  25 m  31.84   
35  630  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  31.99   
36  802  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  25 m  32.15   
37  495  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  25 m  32.46   
38  876  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  25 m  32.50   
39  302  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  32.60   
40  877  Daugbjerg Christoffer  2001  HILLERØD  0183AC  25 m  32.60   
41  321  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  32.72   
42  460  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  25 m  33.07   
43  299  Bonnevier Simon  2001  LANDSKRONA  AH7301  25 m  33.09   
44  97  Härstedt Joel  2001  HS  AU6301  25 m  33.42   
45  878  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  25 m  34.11   
46  595  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  25 m  35.78   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  09:07 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner