2019-09-21   17:30:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

68_S
Gren 68, 100m Frisim Fl. 14-15år 
 
2013: Matilda Weiler, Helsingborgs Simsällskap, 59.52 
2014: Ida Liljeqvist, Höganäs Simsällskap, 59.57 
2015: Hanna Rosvall, Ängelholms Simsällskap, 59.20 
2016: Simone Karlsson, Osby Simsällskap, 59.22 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
520  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  58.65   
290  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:00.06   
276  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  25 m  1:00.14   
55  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  25 m  1:00.35   
856  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  1:01.05   
42  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  1:01.20   
31  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  1:01.29   
484  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  1:01.87   
787  Odén Isabelle  2002  YSTADS SS  AY6802  50 m  1:02.02   
10  146  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  25 m  1:02.33   
11  598  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  1:02.34   
12  246  Tufvesson Alice  2003  HÖGANÄS SS  AX5403  25 m  1:02.66   
13  510  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:02.75   
14  176  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  1:02.86   
15  277  Simander Ella  2002  KARLSKRONA  AU4802  25 m  1:03.25   
16  274  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m  1:03.27   
17  485  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  1:03.31   
18  49  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  25 m  1:03.48   
19  864  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:03.70   
20  895  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  25 m  1:03.78   
21  282  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  1:03.82   
22  105  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  25 m  1:04.08   
23  405  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  1:04.22   
24  608  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:04.26   
25  197  Svensson Wilma  2002  HS  BK8402  25 m  1:04.39   
26  317  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:04.47   
27  758  Mirkhan Hanna  2003  VÄRNAMO SS  AH9403  25 m  1:04.64   
28  517  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:04.83   
29  192  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  25 m  1:04.86   
30  306  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  25 m  1:05.21   
31  652  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  1:05.28   
32  894  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  25 m  1:05.28   
33  14  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:05.40   
34  737  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  1:05.40   
35  363  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:05.42   
36  528  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  1:05.50   
37  18  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  25 m  1:05.75   
38  148  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  25 m  1:05.77   
39  268  Lindén Tove  2002  KARLSKRONA  AH8702  25 m  1:05.78   
40  109  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  25 m  1:05.84   
41  887  Emilie K. Larsen Mathilde  2002  HILLERØD  0288AP  25 m  1:06.01   
42  103  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  25 m  1:06.27   
43  411  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  25 m  1:06.27   
44  851  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  1:06.33   
45  778  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:06.36   
46  293  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:06.42   
47  811  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  1:06.43   
48  381  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:06.44   
49  762  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:06.46   
50  886  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  25 m  1:06.49   
51  542  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  1:06.56   
52  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:06.58   
53  444  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  1:06.82   
54  432  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  25 m  1:06.85   
55  190  Stenhård Ellinor  2002  HS  AV8402  25 m  1:07.07   
56  288  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  1:07.09   
57  166  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  25 m  1:07.16   
58  741  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  1:07.23   
59  639  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  25 m  1:07.43   
60  814  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  25 m  1:07.44   
61  322  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:07.46   
62  312  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  25 m  1:07.47   
63  224  Andersson Julia  2003  HÖGANÄS SS  AP9803  25 m  1:07.82   
64  582  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:07.84   
65  144  Nilsson Anna  2003  HS  BF3203  25 m  1:07.96   
66  270  Nilsson Aurora  2002  KARLSKRONA  AL9602  25 m  1:08.02   
67  39  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  1:08.52   
68  335  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:08.78   
69  332  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:08.86   
70  430  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  25 m  1:08.86   
71  12  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  25 m  1:09.15   
72  371  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  1:09.16   
73  649  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  25 m  1:09.16   
74  305  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  1:09.57   
75  378  Johansson Alba Losada  2002  SK LAXEN  BS3202  25 m  1:10.01   
76  800  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  1:10.19   
77  353  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  50 m  1:10.34   
78  727  Paulsson Hanna  2002  VELLINGE-N  AL7202  25 m  1:10.35   
79  431  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  25 m  1:10.79   
80  703  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  1:10.87   
81  865  Lundberg Elin  2003  KIVIKS SK  AP2403  25 m  1:11.01  RES 
82  228  Bardelli Arianna  2002  HÖGANÄS SS  BQ8602  25 m  1:11.03  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  09:07 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner