2019-09-16   02:35:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

54_S
Gren 54, 50m Frisim Po. 14-15år 
 
2013: Mika Persson, Höganäs Simsällskap, 24.08 
2014: Hampus Svensson, Landskrona Simsällskap, 24.89 
2015: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 24.58 
2016: Samuel Wiktor, Malmö Kappsimningsklubb, 25.20 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
258  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  25 m  25.52   
744  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  25.61   
Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  25.63   
75  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  26.31   
572  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  26.34   
257  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  26.51   
372  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  25 m  26.53   
447  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  26.57   
453  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  26.61   
10  62  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  26.68   
11  195  Stålbrand Oliver  2002  HS  AP3302  25 m  26.72   
12  396  Reljanovic Momir  2002  SK LAXEN  AS8302  25 m  26.83   
13  671  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  25 m  26.90   
14  271  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  26.93   
15  571  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  27.08   
16  182  Sandström David  2002  HS  AN5102  25 m  27.17   
17  489  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  50 m  27.31   
18  833  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  27.53   
19  399  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m  27.73   
20  743  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  27.87   
21  880  Galsøe Christian  2002  HILLERØD  0217AA  25 m  27.87   
22  359  Björkman Edward  2002  SK LAXEN  AS2302  25 m  27.95   
23  633  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  27.98   
24  278  Svensson William  2003  KARLSKRONA  AB9103  25 m  28.19   
25  445  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  28.22   
26  71  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  25 m  28.27   
27  564  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  28.35   
28  866  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  28.46   
29  356  Bjering Marcus  2002  SK LAXEN  AS1302  25 m  28.55   
30  750  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  28.69   
31  298  Tarnanidis Nikolaos  2002  KLIPPAN  AY3902  25 m  28.72   
32  882  Jari Ikkala Thorbjørn  2002  HILLERØD  0207AI  25 m  28.77   
33  211  Wiberg Viktor  2003  HS  AR3503  25 m  28.80   
34  752  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  28.84   
35  745  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  29.06   
36  137  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  25 m  29.08   
37  883  Adelsten Kirchhoff Carl  2002  HILLERØD  0257AL  25 m  29.08   
38  536  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  29.23   
39  249  Winberg Viggo  2002  HÖGANÄS SS  AK8502  25 m  29.49   
40  885  Kruse Villads  2003  HILLERØD  0371AI  25 m  29.50   
41  755  Bäckman Anton  2003  VÄRNAMO SS  AD7103  25 m  29.68   
42  718  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  50 m  29.95   
43  330  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  29.99   
44  862  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  25 m  30.00   
45  681  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  30.11   
46  893  Kronborg Riis Mikkel  2002  HILLERØD  0239AJ  25 m  30.13   
47  717  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  30.14   
48  538  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  30.36   
49  333  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  30.38   
50  11  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  25 m  30.52   
51  721  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  30.57   
52  364  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  50 m  30.60   
53  797  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  25 m  30.66   
54  301  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  25 m  30.80   
55  715  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  50 m  30.90   
56  344  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  30.97   
57  821  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  31.23   
58  719  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  31.28   
59  68  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  50 m  31.39   
60  120  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  25 m  31.41   
61  696  Nielsen Sammi  2003  VARBERG  AG2503  50 m  31.81   
62  232  Gudmundsson Edward  2003  HÖGANÄS SS  AS1703  25 m  31.98   
63  732  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m  32.15   
64  44  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  25 m  32.33   
65  834  Wester Andre  2003  ÄNGELHOLM  AO4303  25 m  32.44   
66  112  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  25 m  32.63   
67  327  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  33.07   
68  690  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  33.35   
69  563  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  25 m  35.51   
70  600  af Klinteberg Filip  2003  SK TRITON  AE3103  50 m  36.45   
71  625  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  50 m  37.46  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 mars 2017 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  08:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner