Program för Öresund Meeting 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
Öresund Meeting 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
15:53 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Po. 14-15år |
Finaler (7) |
2013: Mika Persson, Höganäs Simsällskap, 25.90 |
2014: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 27.35 |
2015: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 26.24 |
2016: Dante Vollmer, Helsingborgs Simsällskap, 27.21 |
|
Beräknad start 18:47 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
0 |
David Sandström |
2002 |
AN5102 |
HS |
|
25m |
31.29 |
327 |
1 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
AQ7303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
45.87 |
476 |
2 |
Mattis Engström |
2003 |
AC6703 |
OSBY SS |
|
25m |
39.05 |
834 |
3 |
Andre Wester |
2003 |
AO4303 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
38.67 |
232 |
4 |
Edward Gudmundsson |
2003 |
AS1703 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
37.25 |
681 |
5 |
Pelle Huldén |
2002 |
AE8302 |
VARBERG |
|
25m |
37.26 |
601 |
6 |
Max Alm |
2003 |
AE1103 |
SK TRITON |
|
25m |
38.84 |
44 |
7 |
David Alderbrink |
2003 |
AR1503 |
HS |
|
25m |
44.58 |
563 |
8 |
Melvin Andersson |
2003 |
AK7903 |
SK SYDSIM |
|
25m |
46.47 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
696 |
0 |
Sammi Nielsen |
2003 |
AG2503 |
VARBERG |
|
50m |
36.85 |
690 |
1 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
AU7703 |
VARBERG |
|
25m |
36.54 |
732 |
2 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
50m |
35.35 |
715 |
3 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
34.76 |
249 |
4 |
Viggo Winberg |
2002 |
AK8502 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
34.59 |
526 |
5 |
Victor Andersson |
2002 |
AQ7902 |
SJÖBO SS |
|
25m |
34.69 |
333 |
6 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
35.11 |
841 |
7 |
Viktor Hansson |
2002 |
AY3302 |
TRELLEBORG |
|
50m |
35.84 |
721 |
8 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
36.60 |
344 |
9 |
Alfred Thunell |
2002 |
AI9902 |
LANDSKRONA |
|
25m |
37.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
536 |
0 |
Hampus Olsson |
2003 |
AH6303 |
SJÖBO SS |
|
25m |
34.33 |
359 |
1 |
Edward Björkman |
2002 |
AS2302 |
SK LAXEN |
|
50m |
34.12 |
750 |
2 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
33.49 |
356 |
3 |
Marcus Bjering |
2002 |
AS1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
33.40 |
718 |
4 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
AD3902 |
VELLINGE-N |
|
50m |
33.17 |
755 |
5 |
Anton Bäckman |
2003 |
AD7103 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
33.32 |
68 |
6 |
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
HS |
|
25m |
33.45 |
538 |
7 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
25m |
34.03 |
719 |
8 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
AA6503 |
VELLINGE-N |
|
50m |
34.17 |
880 |
9 |
Christian Galsøe |
2002 |
0217AA |
HILLERØD |
|
25m |
34.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
745 |
0 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
50m |
32.75 |
330 |
1 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
32.49 |
445 |
2 |
Hampus Erdös |
2003 |
AK0303 |
SK LÖDDE |
|
25m |
32.25 |
211 |
3 |
Viktor Wiberg |
2003 |
AR3503 |
HS |
|
25m |
31.94 |
278 |
4 |
William Svensson |
2003 |
AB9103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
31.54 |
862 |
5 |
Maximilian Brink |
2002 |
AL1902 |
KIVIKS SK |
|
25m |
31.73 |
489 |
6 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
50m |
32.21 |
271 |
7 |
Elias Nilsson |
2002 |
AD9502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
32.43 |
633 |
8 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
32.65 |
399 |
9 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
883 |
0 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
25m |
31.47 |
457 |
1 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
31.33 |
866 |
2 |
Oscar Nordström |
2003 |
AH4303 |
KIVIKS SK |
|
25m |
31.16 |
372 |
3 |
Walter Hero |
2002 |
AR9102 |
SK LAXEN |
|
50m |
31.12 |
752 |
4 |
Alexander Lundberg |
2002 |
AG5302 |
VÄNERSBORG |
|
25m |
30.77 |
298 |
5 |
Nikolaos Tarnanidis |
2002 |
AY3902 |
KLIPPAN |
|
25m |
30.84 |
291 |
6 |
Simon Persson |
2003 |
AA1703 |
KK KARPEN |
|
50m |
31.14 |
62 |
7 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
25m |
31.18 |
717 |
8 |
Viktor Hansson |
2003 |
AM7103 |
VELLINGE-N |
|
50m |
31.36 |
71 |
9 |
Oscar Elfers |
2002 |
AL9102 |
HS |
|
25m |
31.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
833 |
0 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
30.47 |
564 |
1 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
AE1502 |
SK SYDSIM |
|
25m |
30.39 |
125 |
2 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
25m |
30.20 |
671 |
3 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
25m |
30.01 |
558 |
4 |
David Schuldt |
2002 |
AF5902 |
SK STIMMET |
|
25m |
29.31 |
396 |
5 |
Momir Reljanovic |
2002 |
AS8302 |
SK LAXEN |
|
25m |
29.44 |
465 |
6 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
30.02 |
137 |
7 |
Vlad Lupu |
2003 |
AF8703 |
HS |
|
25m |
30.37 |
617 |
8 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
25m |
30.41 |
364 |
9 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
30.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
0 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
25m |
29.17 |
743 |
1 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
28.59 |
258 |
2 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
28.34 |
2 |
3 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
28.09 |
447 |
4 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
27.43 |
744 |
5 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
28.01 |
257 |
6 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
28.23 |
572 |
7 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
28.49 |
195 |
8 |
Oliver Stålbrand |
2002 |
AP3302 |
HS |
|
25m |
28.66 |
632 |
9 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
29.29 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:53 |
|