2019-09-16   02:45:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 40
Heatlista 
 
  Tävling  Öresund Meeting 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Helsingborg    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Helsingborgs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
 
Gren 40, 50m Fjärilsim Po. 12-13år  Finaler (7) 
2013: Isak Larsson, Sjöbo Simsällskap, 29.98 
2014: Klaudius Schreck, Simklubben Neptun, 29.11 
2015: Dennie Halilovic, Simklubben Sydsim, 30.11 
2016: Jacob Söderberg, Helsingborgs Simsällskap, 29.98 
 
Beräknad start 18:38 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
753  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  59.73 
81  Hilding Hallberg  2005  AP6105  HS    25m  50.37 
579  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    25m  48.00 
355  Petter Bergdahl  2005  AM3105  SK LAXEN    25m  47.27 
626  Jens Magnusson  2005  AJ2505  SK TRITON    25m  45.69 
541  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    25m  45.77 
128  Vilgot Lindberg  2005  AJ6705  HS    25m  47.55 
240  Marco Lindström  2004  AL7904  HÖGANÄS SS    50m  48.12 
644  Alexander Persson  2004  AR9704  SK TRITON    25m  52.39 
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
667  Lucas Axelsson  2005  AK5705  VARBERG    25m  45.36 
487  Ville Torkelsson  2005  AG2705  OSBY SS    25m  44.22 
551  Sebastian Ljungdahl  2004  AT9704  SK STIMMET    25m  43.70 
388  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  41.65 
784  Ugnius Melieska  2004  AR4104  YSTADS SS    25m  40.38 
611  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  40.93 
398  Hampus Rosdahl  2005  AM4105  SK LAXEN    25m  43.15 
714  Stefan Bondzic-Rasic  2005  AL2105  VELLINGE-N    25m  44.20 
226  Theo Andersson  2004  AI2304  HÖGANÄS SS    25m  44.43 
157  Wille Palm  2005  AN4105  HS    25m  45.65 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
739  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    25m  40.25 
413  William Bogren-Karlsson  2005  AA4905  LJUNGBY SS    25m  40.08 
819  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    25m  39.83 
79  Leo Gränse  2004  AG0904  HS    25m  39.59 
428  Levente Nagy  2005  AD1105  LJUNGBY SS    25m  38.86 
704  Alvin Åkesson  2005  AH4505  VARBERG    25m  38.92 
794  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    25m  39.80 
343  Viggo Thomsen  2004  AE4904  LANDSKRONA    25m  39.89 
683  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  40.09 
679  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    25m  40.25 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
245  Hjalmar Söderberg  2005  AP7905  HÖGANÄS SS    25m  38.03 
826  Noa Rydén  2004  AC6304  ÄNGELHOLM    25m  37.85 
16  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    25m  37.68 
367  Nils Gröndahl  2004  AH7304  SK LAXEN    25m  37.18 
838  Daniel Choinski Nielsen  2005  AD8905  TRELLEBORG    25m  36.69 
316  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  36.78 
25  Malte Laurén  2004  AE1704  SK HAJEN    25m  37.31 
225  Love Andersson  2004  AI4304  HÖGANÄS SS    25m  37.71 
118  Jacob Langell  2005  AG2105  HS    25m  37.95 
357  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  38.63 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
588  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  36.54 
854  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  36.33 
849  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    25m  36.14 
102  Adam Juliusson  2004  AG4904  HS    25m  35.89 
665  Julius Andersson  2005  AE9505  VARBERG    25m  35.58 
101  Alan Jovic  2004  AG5904  HS    25m  35.83 
735  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  36.06 
149  Kasper Nygren  2004  AN5304  HS    25m  36.17 
391  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  36.33 
853  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  36.62 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
712  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  35.39 
642  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    25m  35.35 
400  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  35.05 
829  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    25m  34.68 
52  Niklas Andersson  2005  AF9905  HS    25m  34.57 
351  August Anderud  2004  AC1904  SK LAXEN    25m  34.66 
650  Markus Qvarfordh  2004  AA8904  SK TRITON    25m  34.86 
832  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    25m  35.26 
592  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    25m  35.35 
788  Aron Persson  2004  AM4504  YSTADS SS    25m  35.53 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
361  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  34.13 
203  Felix Tjärnberg  2005  AB5305  HS    25m  33.31 
663  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  32.89 
688  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  32.53 
136  William Lundblad  2004  AC9904  HS    50m  31.08 
279  Hannes Wrenne  2004  AC4304  KARLSKRONA    25m  31.92 
466  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    25m  32.54 
512  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    25m  33.06 
708  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    25m  33.65 
871  Anthon Huasson  2004  AO2304  HÖRBY SK    25m  34.15 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap  Utskriftstid  15:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner