Program för UGP4 2016, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
UGP4 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:27 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
252 |
4 |
Anna Dimitriou |
2006 |
AN7606 |
SPIF SF |
|
25m |
|
235 |
5 |
Desiree Zhang |
2004 |
BR0404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
289 |
6 |
Josefin Pettersson |
2002 |
BX2802 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
308 |
2 |
Puma Viazovskaia |
2003 |
CA5603 |
SPIF SF |
|
25m |
|
247 |
3 |
Leia Bäckström |
2004 |
BT4804 |
SPIF SF |
|
25m |
|
276 |
4 |
Alma Lilljequist |
2004 |
BV5404 |
SPIF SF |
|
25m |
|
267 |
5 |
Amanda Kelkay |
2005 |
AK9805 |
SPIF SF |
|
50m |
1:58.92 |
98 |
6 |
Britta Palmborg |
2005 |
AQ7805 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:03.60 |
73 |
7 |
Olivia Lyrberg |
2005 |
BF8205 |
ÄLVSJÖ AIK |
|
25m |
|
210 |
8 |
Julia Ottosson |
2006 |
AN9206 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
BK9204 |
SPIF SF |
|
25m |
1:58.27 |
279 |
3 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
BK3404 |
SPIF SF |
|
25m |
1:57.13 |
234 |
4 |
Liv Yrjölä Kuortti |
2004 |
BD3204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:52.86 |
222 |
5 |
Laura Somers |
2003 |
BW6603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:51.40 |
185 |
6 |
Ella Gunnarsson |
2006 |
AT5206 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:52.31 |
205 |
7 |
Emilia Lundqvist |
2003 |
BW7203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:56.35 |
346 |
8 |
Alma Söderqvist |
2003 |
BS7803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:58.12 |
298 |
9 |
Nellie Thofelt |
2006 |
AT7406 |
SPIF SF |
|
50m |
1:58.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:48.69 |
156 |
3 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:47.80 |
188 |
4 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
BO9803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:46.15 |
280 |
5 |
Ida Lindström |
2004 |
BK1404 |
SPIF SF |
|
25m |
1:44.89 |
209 |
6 |
Elin Nygren |
2003 |
BP3203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:45.20 |
311 |
7 |
Ella Ekepil |
2005 |
AR0405 |
WISBY SS |
|
25m |
1:46.67 |
330 |
8 |
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
BB3805 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:48.31 |
319 |
9 |
Mia Samuelsson |
2005 |
AV7205 |
WISBY SS |
|
25m |
1:50.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
321 |
2 |
Nella Silfwergård |
2004 |
BE4604 |
WISBY SS |
|
25m |
1:42.18 |
294 |
3 |
Linn Solehav |
2005 |
AM7605 |
SPIF SF |
|
25m |
1:41.06 |
134 |
4 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
BT5203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:39.96 |
144 |
5 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:37.66 |
310 |
6 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
BD8603 |
WISBY SS |
|
25m |
1:37.79 |
334 |
7 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:40.83 |
290 |
8 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
BG5203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:41.08 |
288 |
9 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:43.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
Alice Persson |
2003 |
BP2403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:36.25 |
300 |
3 |
Emma Thur |
2004 |
AR1804 |
SPIF SF |
|
25m |
1:34.84 |
161 |
4 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:33.64 |
131 |
5 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:32.18 |
344 |
6 |
Emma Stråhle |
2002 |
AI4802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:33.54 |
97 |
7 |
Astrid Palmborg |
2003 |
BH0803 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:34.80 |
151 |
8 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:35.39 |
88 |
9 |
Alma Cyrus |
2003 |
AN4603 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:36.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
Veronika Hiram |
2004 |
AK7204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:31.94 |
17 |
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
03A462 |
ÅSK |
|
50m |
1:31.32 |
169 |
4 |
Alva Barrios |
2005 |
AG4405 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:30.30 |
347 |
5 |
Filippa Tottie-Håkansson |
2003 |
AX9803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:30.14 |
241 |
6 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
25m |
1:30.24 |
147 |
7 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:30.50 |
232 |
8 |
Jenny Virtanen |
2002 |
BS0202 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:31.88 |
92 |
9 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:31.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
204 |
2 |
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:29.97 |
339 |
3 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:29.07 |
86 |
4 |
Mira Burmeister |
2003 |
AD8803 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:28.42 |
158 |
5 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:28.17 |
263 |
6 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
AY9899 |
SPIF SF |
|
25m |
1:28.31 |
242 |
7 |
Maria Bang |
2003 |
BE8803 |
SPIF SF |
|
25m |
1:29.04 |
16 |
8 |
Katariina Niemi |
2002 |
02A179 |
ÅSK |
|
50m |
1:29.91 |
323 |
9 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
1:29.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
236 |
2 |
Josefine Åkerman |
2004 |
BL3404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:25.52 |
10 |
3 |
Siiri Konkka |
2004 |
04A103 |
ÅSK |
|
50m |
1:23.99 |
245 |
4 |
Vinona Bothe |
1999 |
BN6899 |
SPIF SF |
|
25m |
1:23.06 |
25 |
5 |
Iida Vallenius |
1999 |
99A655 |
ÅSK |
|
50m |
1:21.39 |
168 |
6 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
BG7603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:22.17 |
157 |
7 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:23.28 |
327 |
8 |
Sofie Back |
1999 |
AU0699 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:24.04 |
326 |
9 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:26.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
175 |
2 |
Olivia Bäckström |
2005 |
AM0205 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:20.26 |
170 |
3 |
Isabell Barrios |
2002 |
AP8602 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:18.69 |
171 |
4 |
Olivia Barrios |
2004 |
AR9204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.67 |
130 |
5 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:17.19 |
56 |
6 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
02A080 |
Finland |
|
25m |
1:17.62 |
47 |
7 |
Mia Pentti |
2002 |
02A018 |
Finland |
|
25m |
1:17.82 |
26 |
8 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
RaisU |
|
25m |
1:19.28 |
146 |
9 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
2 |
Martta Ruuska |
2003 |
03A582 |
Finland |
|
25m |
1:16.71 |
49 |
3 |
Emma Haglund |
2003 |
03A493 |
Finland |
|
25m |
1:15.18 |
320 |
4 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
1:12.54 |
63 |
5 |
Laura Lahtinen |
2003 |
03A386 |
Finland |
|
25m |
1:10.94 |
51 |
6 |
Rebekka Luoto |
2003 |
03A191 |
Finland |
|
25m |
1:11.75 |
259 |
7 |
Lea Granert |
2001 |
BQ1401 |
SPIF SF |
|
25m |
1:13.74 |
13 |
8 |
Emilia Liven |
2002 |
02A205 |
ÅSK |
|
50m |
1:16.10 |
59 |
9 |
Emma Uusküla |
2002 |
02A310 |
Finland |
|
25m |
1:16.77 |
Skapad av WinGrodan 1.25.02 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
08:27 |
|