Ohjelma DM-JDM (25m) 2016 Mellansvenska
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
DM-JDM (25M) 2016 Mellansvensk |
|
Utskriftsdatum |
16 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
14:05 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
|
|
Gren 41, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (7) |
Distriktrekord Seniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 |
Distriktrekord Juniorer: Emma Svensson (1992) 1:00.43 2011-11-24 |
|
Beräknad start 16:05 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
Filippa Thyrman |
2001 |
BU0601 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:25.96 |
119 |
4 |
Lisen Hill |
2002 |
AB4802 |
SS MORA |
|
25m |
1:17.99 |
253 |
5 |
Sara Randerstedt |
2004 |
AC3804 |
SK ENA |
|
25m |
1:18.19 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
235 |
1 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
1:16.88 |
92 |
2 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:16.15 |
38 |
3 |
Jessika Borbos |
2001 |
AF2801 |
FALUN |
|
25m |
1:15.66 |
209 |
4 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
ÖSA |
|
25m |
1:15.22 |
85 |
5 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:15.44 |
60 |
6 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:16.00 |
238 |
7 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
HK SIM |
|
25m |
1:16.25 |
151 |
8 |
Lisa Carlsson |
1999 |
AU5299 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
220 |
1 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
50m |
1:14.70 |
70 |
2 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:14.31 |
23 |
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.09 |
54 |
4 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:13.86 |
16 |
5 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.95 |
20 |
6 |
Amanda Kullman |
2000 |
AN3400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:14.30 |
141 |
7 |
Caroline Andersson |
2001 |
AV4601 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:14.38 |
71 |
8 |
Alexandra Kinell |
2000 |
AF2200 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:14.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
1 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
1:13.37 |
74 |
2 |
Elin Nilsson |
2001 |
BU9401 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:12.59 |
96 |
3 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:12.36 |
45 |
4 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
1:12.02 |
236 |
5 |
Elsa Jansson |
2002 |
AB7202 |
HK SIM |
|
25m |
1:12.23 |
249 |
6 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
BJ0601 |
DEJE SS |
|
25m |
1:12.52 |
131 |
7 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
1:13.10 |
142 |
8 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:13.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:11.81 |
48 |
2 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
50m |
1:11.74 |
219 |
3 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
1:11.69 |
94 |
4 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:11.39 |
162 |
5 |
Jeanna Wiell |
2001 |
BB9201 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.45 |
145 |
6 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:11.70 |
160 |
7 |
Lovisa Sved |
2000 |
AH5800 |
UPSALA S |
|
25m |
1:11.78 |
211 |
8 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
25m |
1:11.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
250 |
1 |
Emilia Boberg |
2002 |
AV9602 |
SK ENA |
|
25m |
1:10.74 |
147 |
2 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:09.57 |
58 |
3 |
Amie Molin Richtnér |
2001 |
AP4801 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:09.29 |
91 |
4 |
Ajla Omic |
1999 |
AH5299 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:08.85 |
116 |
5 |
Rebecka Östh |
1999 |
AE3699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:09.21 |
25 |
6 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:09.49 |
179 |
7 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:10.36 |
110 |
8 |
Cecilia Czarnecki |
1999 |
AT9699 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:11.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.69 |
127 |
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:08.20 |
44 |
3 |
Julia Nordlund |
1998 |
AL2498 |
FALUN |
|
25m |
1:07.28 |
169 |
4 |
Hannah Brunzell |
2001 |
AP6801 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:02.31 |
190 |
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:06.10 |
217 |
6 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
1:07.48 |
221 |
7 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
25m |
1:08.59 |
185 |
8 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.71 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
16 oktober 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
14:05 |
|