Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
417 |
2 |
Nikolai Vaabengaard Olsen |
2001 |
0109AP |
VI39 |
|
25m |
2:49.30 |
282 |
3 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:44.95 |
188 |
4 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:42.11 |
143 |
5 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:43.31 |
19 |
6 |
Jonathan Kock Jensen |
2001 |
0193AE |
SLAGELSE |
|
25m |
2:45.33 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
25m |
2:35.11 |
122 |
2 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
2:29.29 |
300 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
2:23.18 |
272 |
4 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.81 |
107 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
2:18.36 |
223 |
6 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:24.97 |
202 |
7 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:33.10 |
139 |
8 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:37.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:34.60 |
173 |
2 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.04 |
23 |
3 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:21.68 |
315 |
4 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
25m |
2:15.83 |
369 |
5 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
25m |
2:17.94 |
255 |
6 |
Niklas Beyer Hansen |
1997 |
9707AF |
VEST |
|
25m |
2:24.56 |
198 |
7 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
9869AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:32.11 |
316 |
8 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
25m |
2:36.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
406 |
1 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:33.19 |
253 |
2 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
25m |
2:25.89 |
290 |
3 |
Lasse Pittioni |
1995 |
9577AI |
LYNGBY |
|
25m |
2:20.95 |
155 |
4 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
25m |
2:09.90 |
229 |
5 |
Timon Wedekind |
1996 |
9633AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:17.24 |
244 |
6 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
25m |
2:24.06 |
25 |
7 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:31.86 |
260 |
8 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
25m |
2:36.02 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:18 |
|