Program för Sum-Sim Riks
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 34
|
Tävling |
Sum-Sim Riksfinal 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 december 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
08:35 |
|
|
Arrangör |
SSF/Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 december 2016 |
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim P 15-16 |
Finaler (3) |
Sponsor: Götenehus |
15 - 16 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.20 2011-12-18 |
FM: Daniel Kertes 1:01.21 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1554 |
1 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:09.55 |
484 |
2 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.47 |
1196 |
3 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:09.24 |
2 |
4 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:08.52 |
177 |
5 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:08.58 |
1703 |
6 |
Samuel Wiktor |
2001 |
AJ5301 |
MKK |
|
25m |
1:09.27 |
1704 |
7 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
25m |
1:09.53 |
1099 |
8 |
Filip Egelrud |
2000 |
AC4900 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:09.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1192 |
1 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.63 |
1191 |
2 |
Harald Eriksson |
2000 |
AO3700 |
MASS |
|
25m |
1:07.29 |
380 |
3 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:07.17 |
1557 |
4 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
HS |
|
25m |
1:07.09 |
1548 |
5 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
25m |
1:07.10 |
478 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:07.17 |
475 |
7 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:07.55 |
917 |
8 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:07.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1547 |
1 |
Philip Chen |
2000 |
AC4700 |
S 71 |
|
25m |
1:06.41 |
1352 |
2 |
Elias Hyvönen |
2000 |
AA7700 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:05.74 |
379 |
3 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:05.30 |
1549 |
4 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
1:04.72 |
1544 |
5 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:04.96 |
644 |
6 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:05.36 |
1351 |
7 |
Oskar Robertsson |
2000 |
AE6100 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:06.06 |
1098 |
8 |
Edvin Torlakovic |
2001 |
AG5301 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
1:06.65 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
04 december 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
08:35 |
|