Program för Östsvenska GP
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 31
|
Tävling |
Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:22 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
Gren 31, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (8) |
Beräknad start 16:33 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
360 |
2 |
Felicia Nyberg |
2004 |
AC0204 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
|
133 |
3 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
25m |
3:48.52 |
389 |
4 |
Aimée Estrada Hermansson |
2003 |
AT7403 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:17.67 |
470 |
5 |
Alva Wardrum |
2003 |
AQ1805 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:21.55 |
124 |
6 |
Tufva Alexandersson |
2002 |
AV9202 |
KARLSKRONA |
|
50m |
|
47 |
7 |
Moa Holmquist |
2004 |
AG1604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Anna Hofer |
2000 |
BQ4600 |
KALMAR SS |
|
25m |
3:11.47 |
143 |
2 |
Sarah Petersson |
2003 |
AC7803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
3:09.53 |
27 |
3 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:00.40 |
260 |
4 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:58.71 |
29 |
5 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:59.80 |
90 |
6 |
Felicia Tubbin |
2003 |
BK3203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:05.25 |
403 |
7 |
Wilma Carlsson |
2000 |
AV0600 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:09.53 |
378 |
8 |
Tilda Arthursson |
2003 |
BD7603 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:15.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Martina Karlsson |
2003 |
AA9603 |
LASS |
|
25m |
2:57.21 |
371 |
2 |
Emma Juneskog |
1998 |
AU2298 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:56.49 |
26 |
3 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:54.76 |
217 |
4 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
25m |
2:53.08 |
131 |
5 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:53.90 |
94 |
6 |
Lisa Andersson |
2001 |
BC0601 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:55.83 |
193 |
7 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
25m |
2:57.04 |
401 |
8 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:57.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
463 |
1 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
25m |
2:50.84 |
120 |
2 |
Tilde Wolfgang |
2001 |
AH7601 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:50.35 |
169 |
3 |
Matilda Torén |
2001 |
AO1601 |
LIDKÖPING |
|
25m |
2:48.53 |
161 |
4 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:47.41 |
264 |
5 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:48.47 |
307 |
6 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:50.24 |
410 |
7 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:50.53 |
123 |
8 |
Elin Waara |
1997 |
BD3497 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:51.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:47.17 |
251 |
2 |
Adina Eriksson |
1999 |
AB8899 |
NKK |
|
25m |
2:44.56 |
436 |
3 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:43.49 |
21 |
4 |
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
AB6498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:39.36 |
254 |
5 |
Ella Lindroth |
2001 |
AE1201 |
NKK |
|
25m |
2:41.14 |
435 |
6 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
2:44.21 |
192 |
7 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
2:46.66 |
157 |
8 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:47.35 |
|
|
Heat 6 (8) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Filippa Hansson |
2004 |
AD8804 |
KARLSKRONA |
|
25m |
3:29.69 |
20 |
2 |
Alba Arberg |
2005 |
AA1405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:16.46 |
387 |
3 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
BC2604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:55.88 |
300 |
4 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:44.02 |
119 |
5 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:47.13 |
74 |
6 |
Nora Rogö |
2004 |
AW7604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:11.35 |
384 |
7 |
Elin Cronqvist |
2005 |
AI1405 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:25.74 |
48 |
8 |
Cajsa Hulusjö |
2004 |
BD8204 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:38.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
231 |
1 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
25m |
2:44.47 |
159 |
2 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:43.59 |
308 |
3 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:40.13 |
434 |
4 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
2:31.94 |
400 |
5 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:38.85 |
350 |
6 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
2:41.95 |
312 |
7 |
Malin Vestman |
2003 |
AL5803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:43.78 |
310 |
8 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:45.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
281 |
1 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:37.38 |
315 |
2 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:36.01 |
54 |
3 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:34.73 |
181 |
4 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
25m |
2:24.59 |
89 |
5 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:30.03 |
132 |
6 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:35.39 |
328 |
7 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:37.24 |
370 |
8 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:37.47 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2017 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:22 |
|