Ohjelma DM/JDM(25m)-kortbana
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Gren 10, 100m Fjärilsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 55.53 2010-11-06 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 55.78 2013-12-15 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 55.78 2013-12-15 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 297 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | AK4493 | 25 m | 1:00.85 | |
2 | 54 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 25 m | 1:01.68 | |
3 | 146 | Malmström Filippa | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK3803 | 25 m | 1:04.42 | |
4 | 170 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 25 m | 1:04.99 | |
5 | 199 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 1:05.05 | |
6 | 66 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 25 m | 1:05.06 | |
7 | 45 | Hedman Felicia | 1995 | SK NEPTUN | BR6895 | 25 m | 1:05.11 | |
8 | 300 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | AG7299 | 25 m | 1:05.13 | |
9 | 154 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 25 m | 1:05.40 | |
10 | 86 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 1:05.53 | |
11 | 281 | Berntsson Michelle | 2000 | VÄSBY SS | BD6200 | 25 m | 1:05.96 | |
12 | 124 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 25 m | 1:06.13 | |
13 | 177 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 25 m | 1:06.21 | |
14 | 349 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 25 m | 1:06.41 | |
15 | 285 | Dimitriou Sagré Emma | 1999 | VÄSBY SS | AO4699 | 25 m | 1:06.53 | |
16 | 85 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 25 m | 1:06.60 | |
17 | 371 | Walsh Sofia | 2002 | SPIF SF | AF3402 | 25 m | 1:06.75 | |
18 | 291 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 25 m | 1:06.95 | |
19 | 137 | Christensen Weistrand Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 25 m | 1:07.37 | |
20 | 128 | Selander Siri | 1999 | SKK | AU1899 | 25 m | 1:07.38 | |
21 | 298 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 25 m | 1:07.39 | |
22 | 211 | Vezzoli Beatrice | 1998 | TUREBERG | AR7498 | 25 m | 1:07.63 | |
23 | 156 | Welin-Berger Nadia | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU4402 | 25 m | 1:08.19 | |
24 | 123 | Lönnberg Smilla | 2001 | SKK | AQ0801 | 25 m | 1:08.22 | |
25 | 305 | Peng Elin | 2003 | VÄSBY SS | AJ7603 | 25 m | 1:08.31 | |
26 | 286 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | AC1800 | 25 m | 1:08.93 | |
27 | 84 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 25 m | 1:09.32 | |
28 | 246 | Jensen Alexandra | 2001 | TÄBY SIM | BG6801 | 25 m | 1:09.74 | |
29 | 264 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 25 m | 1:10.12 | |
30 | 358 | Glimmerud-Gullbjörk Tuva | 2000 | SPIF SF | BP6600 | 25 m | 1:10.54 | |
31 | 282 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 25 m | 1:10.75 | |
32 | 187 | Possman Klara | 2003 | SÖDERTÖRN | BA6803 | 50 m | 1:10.79 | |
33 | 52 | Lundgren Sonnergren Isa | 2004 | SK NEPTUN | AW5404 | 25 m | 1:11.00 | |
34 | 238 | Ewerbring Jennie | 2003 | TÄBY SIM | AT6603 | 25 m | 1:11.00 | |
35 | 342 | Zaalouk Hannah | 2001 | SS04 | AM1601 | 25 m | 1:11.20 | |
36 | 117 | Eklöf Klara | 2002 | SKK | AH2202 | 25 m | 1:11.22 | |
37 | 348 | Alem Hermella | 2000 | SPIF SF | AK1600 | 25 m | 1:11.49 | |
38 | 338 | Höglind Rebecca | 1998 | SS04 | AL7898 | 25 m | 1:11.50 | |
39 | 97 | Odin Fanny | 2000 | SPÅRVÄGEN | AR7200 | 25 m | 1:11.72 | |
40 | 158 | Yu Hammarsten Linnea | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU7802 | 25 m | 1:11.73 | |
41 | 359 | Granert Lea | 2001 | SPIF SF | BQ1401 | 25 m | 1:12.06 | |
42 | 92 | Herlin Linn | 2002 | SPÅRVÄGEN | AU6402 | 50 m | 1:12.62 | |
43 | 81 | Westborg Anna | 2002 | SKURU IK | AE0402 | 50 m | 1:12.69 | |
44 | 4 | Lindholm Jessica | 2001 | IFK SÅ | 01B019 | 25 m | 1:08.01 | EXT |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 14 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 20:04 |