Program för Korsvirkessim Ystad Grand Prix 1
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
YGP 1 Korsvirkessim |
|
Utskriftsdatum |
29 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
21:10 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 22, 100m Frisim Damer |
Försök (10) |
Sponsor: HP Holding AB |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
165 |
1 |
Filippa Fredbo |
2001 |
BD6801 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:29.20 |
275 |
2 |
Laura Sonne Steen |
2004 |
0408AV |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:24.30 |
21 |
3 |
Siri Vikman |
2003 |
BL7803 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:20.45 |
259 |
4 |
Amalie Jensen |
2005 |
0594AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:17.29 |
179 |
5 |
Linn Martinsson |
2004 |
BB8604 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:17.56 |
34 |
6 |
Thea Bolander |
2003 |
BW1403 |
MKK |
|
25m |
1:20.55 |
256 |
7 |
Amalie Henriksen |
2005 |
|
HVIDOVRE |
|
25m |
1:25.88 |
276 |
8 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:35.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
37 |
1 |
Adna Curan |
2003 |
BK4803 |
MKK |
|
25m |
1:15.30 |
174 |
2 |
Marina Jönsson |
2004 |
BB0804 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:14.46 |
85 |
3 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
25m |
1:13.82 |
173 |
4 |
Frida Johansson |
2001 |
BQ6601 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:12.44 |
180 |
5 |
Liv Martinsson |
2004 |
BB7604 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:13.23 |
97 |
6 |
Malin Lundström |
1990 |
CD0690 |
SK RAN |
|
25m |
1:14.13 |
148 |
7 |
Michelle Napierski |
2001 |
BN4801 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:14.74 |
250 |
8 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:16.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Elvira Eriksson |
2003 |
AJ5803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:11.97 |
66 |
2 |
Emma Mattson |
2003 |
BO5803 |
MKK |
|
50m |
1:10.83 |
175 |
3 |
Olga Kertzscher Erlandsson |
2004 |
AD8204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:10.45 |
232 |
4 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:10.27 |
47 |
5 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
50m |
1:10.32 |
248 |
6 |
Emma Bruhn |
2003 |
0334AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:10.77 |
18 |
7 |
Isabell Tretinjak |
2003 |
AH1203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:11.21 |
8 |
8 |
Clara Huston |
2003 |
AR7603 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:12.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Elin Sjö |
2001 |
AX5801 |
SS IDEN |
|
50m |
1:09.76 |
140 |
2 |
Emilia Eek |
2001 |
AP0401 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:09.18 |
129 |
3 |
Tilde Persson |
2003 |
AC5403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:08.73 |
114 |
4 |
Wilma Nilsson |
2004 |
AB0804 |
S 71 |
|
25m |
1:08.35 |
191 |
5 |
Emma Stanciu |
2000 |
BP0800 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.49 |
35 |
6 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
BG1803 |
MKK |
|
25m |
1:09.02 |
171 |
7 |
Frida Jansson |
2006 |
AE7206 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:09.20 |
224 |
8 |
Sanna Westerberg |
2004 |
AF6204 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:10.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Irma Nilsson |
2004 |
AD5204 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:07.84 |
147 |
2 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.70 |
20 |
3 |
Freja Werker |
2003 |
AH3203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:07.27 |
206 |
4 |
Erma Duratovic |
2005 |
AP2205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:06.14 |
176 |
5 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:06.36 |
236 |
6 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:07.29 |
2 |
7 |
Hanna Barnell |
2003 |
BF6403 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:07.72 |
25 |
8 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:08.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
5 |
1 |
Linnea Dolmark |
2002 |
AO0602 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:05.48 |
151 |
2 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:05.08 |
17 |
3 |
Malin Svensson |
1999 |
AE5499 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:04.43 |
136 |
4 |
Ulrika von Buxhoeveden |
2001 |
AQ4601 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:03.90 |
221 |
5 |
Alicia Sjögren |
2005 |
AA8205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:03.93 |
254 |
6 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.52 |
13 |
7 |
Hanna Nilsson |
2000 |
AR1800 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:05.16 |
198 |
8 |
Maja Åkesson |
2002 |
AJ6402 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:03.07 |
58 |
2 |
Tove Lennartsson |
2000 |
AM1800 |
MKK |
|
25m |
1:02.89 |
81 |
3 |
Olivia Torres |
1999 |
BL9299 |
MKK |
|
25m |
1:02.86 |
32 |
4 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
25m |
1:02.65 |
68 |
5 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
1:02.82 |
122 |
6 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:02.86 |
223 |
7 |
Frida Tunheim-Glad |
2001 |
BU5201 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:03.05 |
213 |
8 |
Linn Olsson |
2002 |
AG8402 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:03.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
290 |
1 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
VEST |
|
25m |
1:02.17 |
10 |
2 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:01.48 |
162 |
3 |
Jenny Christensson |
1996 |
BD4696 |
YSTADS SS |
|
25m |
59.87 |
292 |
4 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
58.41 |
104 |
5 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
25m |
59.28 |
89 |
6 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
25m |
1:00.60 |
205 |
7 |
Vilma Andersson |
2004 |
AE5604 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:01.64 |
83 |
8 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
25m |
1:02.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
25m |
1:02.16 |
125 |
2 |
Minna Larsson |
2002 |
AB3802 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.31 |
53 |
3 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
MKK |
|
25m |
59.74 |
62 |
4 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
25m |
53.88 |
308 |
5 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
25m |
59.12 |
215 |
6 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:00.55 |
112 |
7 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
25m |
1:01.61 |
233 |
8 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:02.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
149 |
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
AF1800 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:02.12 |
123 |
2 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.05 |
63 |
3 |
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
MKK |
|
25m |
59.47 |
280 |
4 |
Michelle Coleman |
1993 |
AM2493 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
51.92 |
46 |
5 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
59.06 |
52 |
6 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
1:00.22 |
118 |
7 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.50 |
135 |
8 |
Sofia Stålnacke |
2001 |
AT7801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:02.17 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 april 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
21:10 |
|