Startliste for Silkeborg Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
20 august 2016 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 august 2016 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer |
Finaler (10) |
Årg. 2004-2016: Sofie Hansen (2002) 2:40.55 2014-08-24 |
Årg. 2002-2003: Freja Østergaard (1995) 2:32.48 2009-08-22 |
Årg. 1999-2001: Pernille Larsen (1992) 2:30.87 2008-08-31 |
Årg. 0-1998: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:24.33 2009-08-22 |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Caroline Møller |
2002 |
0244BA |
STT |
|
50m |
|
101 |
2 |
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
HORSENS |
|
50m |
|
153 |
3 |
Sara Fiil Jensen |
2002 |
0272AT |
IKAST |
|
50m |
|
92 |
4 |
Ida Marie Jørgensen |
2005 |
|
HORSENS |
|
50m |
|
125 |
5 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
0568AR |
HORSENS |
|
50m |
|
496 |
6 |
Katrine Munch Sørensen |
2001 |
0164BD |
PINGVINEN |
|
50m |
|
317 |
7 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
STT |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Sofie Korczak |
2004 |
0426AN |
STT |
|
50m |
3:57.12 |
185 |
2 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
3:43.18 |
177 |
3 |
Karoline Elholm Juliussen |
2004 |
0496AF |
NYBORG |
|
50m |
3:42.65 |
118 |
4 |
Emma Oleander |
2004 |
0472AJ |
HORSENS |
|
50m |
3:38.57 |
107 |
5 |
Xenia Juhl Leiszner |
2005 |
0566AD |
HORSENS |
|
50m |
3:40.45 |
383 |
6 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:43.11 |
176 |
7 |
Cathrine Høst |
2004 |
0406AM |
NYBORG |
|
50m |
3:49.66 |
78 |
8 |
Cecilie Egemose Gregersen |
2005 |
0542AR |
HORSENS |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
HORNSLET |
|
50m |
3:35.45 |
386 |
2 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
3:33.61 |
191 |
3 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
50m |
3:27.76 |
439 |
4 |
Caroline T.b. Johansen |
1999 |
9978BD |
HINNERUP |
|
50m |
3:23.79 |
142 |
5 |
Rikke Sander Berggreen |
2005 |
0522AG |
IKAST |
|
50m |
3:25.15 |
299 |
6 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
STT |
|
50m |
3:33.16 |
266 |
7 |
Ida Kristensen |
2004 |
0498AQ |
THISTED |
|
50m |
3:34.53 |
193 |
8 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
50m |
3:38.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
0436AP |
HORSENS |
|
50m |
3:23.24 |
493 |
2 |
Amalie Juul Jakobsen |
2003 |
0338AO |
PINGVINEN |
|
50m |
3:21.21 |
147 |
3 |
Marie Graff Esbensen |
2003 |
0336AT |
IKAST |
|
50m |
3:20.27 |
673 |
4 |
Nicoline Møldrup |
2004 |
0436AT |
SILKEBORG |
|
50m |
3:17.71 |
667 |
5 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
SILKEBORG |
|
50m |
3:18.98 |
95 |
6 |
Maria Kristine Kirkmand |
2003 |
0364AX |
HORSENS |
|
50m |
3:21.17 |
113 |
7 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
50m |
3:22.49 |
430 |
8 |
Nanna Lyng Bojesen |
2001 |
0192BA |
RØNNE |
|
50m |
3:23.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
0346AX |
HORSENS |
|
50m |
3:15.74 |
169 |
2 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
3:10.39 |
638 |
3 |
Line Frederiksen |
2003 |
0314AG |
SILKEBORG |
|
50m |
3:06.44 |
492 |
4 |
Freja Friborg |
2004 |
0404AT |
PINGVINEN |
|
50m |
3:05.05 |
136 |
5 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
50m |
3:05.19 |
12 |
6 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
0228AO |
HERNING |
|
50m |
3:08.51 |
69 |
7 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
0474AK |
HORSENS |
|
50m |
3:12.29 |
74 |
8 |
Camilla Falck |
2003 |
0324AI |
HORSENS |
|
50m |
3:17.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
491 |
1 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
0332BB |
PINGVINEN |
|
50m |
3:04.76 |
268 |
2 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
50m |
3:02.94 |
124 |
3 |
Emma Ulka Bech Petersen |
2002 |
0296AU |
HORSENS |
|
50m |
3:00.52 |
599 |
4 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
2:58.37 |
179 |
5 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
3:00.09 |
105 |
6 |
Emilia Juhl Leiszner |
2002 |
0288AJ |
HORSENS |
|
50m |
3:01.58 |
86 |
7 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
0326AX |
HORSENS |
|
50m |
3:04.52 |
433 |
8 |
Mette Krogstrup Madsen |
2000 |
0094BA |
SKALS |
|
50m |
3:04.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Lea Hyldal Nissen |
2000 |
0048BE |
STRUER |
|
50m |
2:57.40 |
129 |
2 |
Ida Sund |
2002 |
0254AU |
HORSENS |
|
50m |
2:56.27 |
263 |
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
2:55.93 |
13 |
4 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
HERNING |
|
50m |
2:55.58 |
73 |
5 |
Trine Dam |
2001 |
0126AT |
HORSENS |
|
50m |
2:55.86 |
116 |
6 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
0242AT |
HORSENS |
|
50m |
2:56.13 |
158 |
7 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
IKAST |
|
50m |
2:56.41 |
111 |
8 |
Merete Brixen Lomholt |
2001 |
0162AT |
HORSENS |
|
50m |
2:57.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
633 |
1 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
2:53.48 |
692 |
2 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:51.98 |
267 |
3 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
2:51.46 |
584 |
4 |
Alberte Andersen |
2001 |
0174AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:50.19 |
672 |
5 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
2:51.19 |
174 |
6 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
2:51.55 |
654 |
7 |
Jasmin Jespersen |
2002 |
0268AL |
SILKEBORG |
|
50m |
2:53.25 |
437 |
8 |
Helena M. S. Sørensen |
2001 |
0118AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:53.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
50m |
2:48.82 |
98 |
2 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
50m |
2:47.12 |
127 |
3 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
9918AT |
HORSENS |
|
50m |
2:43.56 |
103 |
4 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
2:42.45 |
269 |
5 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
50m |
2:43.01 |
372 |
6 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
2:46.54 |
9 |
7 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
HERNING |
|
50m |
2:48.66 |
59 |
8 |
Marikka Andersen |
2002 |
0214AI |
HORSENS |
|
50m |
2:49.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
1 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
0118AM |
PINGVINEN |
|
50m |
2:40.73 |
6 |
2 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
2:37.13 |
275 |
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
2:33.39 |
663 |
4 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:24.15 |
636 |
5 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:31.69 |
607 |
6 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:35.44 |
475 |
7 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
0006AN |
PINGVINEN |
|
50m |
2:38.87 |
629 |
8 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
2:42.15 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
20 august 2016 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|