Startliste for Ringsted cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
23 september 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
21:54 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 september 2016 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer |
Finaler (21) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
224 |
3 |
Matilde Baraviec |
2006 |
0606AF |
OSK |
|
25m |
|
211 |
4 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
OSLF |
|
25m |
|
226 |
5 |
Julija Bliucukis |
2006 |
0682AD |
OSK |
|
25m |
|
403 |
6 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Cecilie Terp |
2005 |
0516AL |
OSK |
|
25m |
|
485 |
2 |
Maja Raalund |
2003 |
|
VORDINGB |
|
25m |
|
583 |
3 |
Tilde-Sofie Qwist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
|
98 |
4 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:11.52 |
317 |
5 |
Linnea Worm Thomsen |
2005 |
0548AH |
RINGSTED |
|
25m |
|
553 |
6 |
Josefine Ruhwald Ibsen |
2001 |
0166AG |
SLAGELSE |
|
25m |
|
474 |
7 |
Isabel Valsted Bavnbæk |
2003 |
|
VORDINGB |
|
25m |
|
75 |
8 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
2:09.82 |
179 |
2 |
Merle Holmgaard |
2005 |
0538AO |
NÆSTVED |
|
25m |
2:05.28 |
101 |
3 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:00.00 |
331 |
4 |
Camilla Gjermandsen |
2004 |
0472AK |
KORSØR |
|
25m |
1:59.26 |
315 |
5 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:59.70 |
310 |
6 |
Frederikke Steffensen |
2005 |
0556AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:01.41 |
163 |
7 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
2:05.38 |
191 |
8 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
2:09.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Amalie K. Nielsen |
2005 |
0516AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:57.41 |
283 |
2 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:55.59 |
302 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:50.66 |
201 |
4 |
Cecilie Drud Astrup |
2005 |
0572AN |
OSLF |
|
25m |
1:49.46 |
58 |
5 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:50.56 |
127 |
6 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:51.02 |
174 |
7 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:55.67 |
274 |
8 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:59.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:48.69 |
134 |
2 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
1:45.76 |
187 |
3 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:45.09 |
381 |
4 |
Mille Marie Ullerup |
2004 |
0428AT |
SK-SYD |
|
25m |
1:43.39 |
264 |
5 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:43.74 |
140 |
6 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:45.14 |
344 |
7 |
Josephine Larsen |
2004 |
0436AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:47.84 |
435 |
8 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
TRITON B |
|
25m |
1:48.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Line Tångberg |
2004 |
0448AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:43.12 |
337 |
2 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
0428AW |
KORSØR |
|
25m |
1:42.35 |
340 |
3 |
Kathrine Jensen-Mattebjer |
2004 |
0496AS |
KORSØR |
|
25m |
1:41.36 |
54 |
4 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:40.62 |
116 |
5 |
Sille Møller |
2004 |
0404AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:41.06 |
124 |
6 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:41.54 |
334 |
7 |
Mathilde Mørk Hansen |
2004 |
0488AU |
KORSØR |
|
25m |
1:42.94 |
297 |
8 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:43.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:39.76 |
412 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
TRITON B |
|
25m |
1:39.25 |
327 |
3 |
Caroline Christensen |
2000 |
0078BG |
KORSØR |
|
25m |
1:38.21 |
655 |
4 |
Malene Gjermandsen |
2003 |
0378AM |
KORSØR |
|
25m |
1:37.82 |
93 |
5 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.19 |
420 |
6 |
Petrine Nielson |
2003 |
0316AS |
TRITON B |
|
25m |
1:38.72 |
262 |
7 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:39.47 |
180 |
8 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:39.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Helene Thielsen |
2004 |
0474AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:36.51 |
161 |
2 |
Freja Arentsen |
2005 |
0582AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:36.03 |
346 |
3 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:35.23 |
371 |
4 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
1:33.27 |
339 |
5 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
KORSØR |
|
25m |
1:34.48 |
303 |
6 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:35.50 |
41 |
7 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
1:36.32 |
113 |
8 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:37.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
486 |
1 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:32.56 |
560 |
2 |
Ida Sjøgren Kaiser |
2004 |
0428AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:31.93 |
92 |
3 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:31.08 |
421 |
4 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
25m |
1:30.37 |
39 |
5 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
1:30.89 |
121 |
6 |
Laura Rasmussen |
2004 |
0432AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.87 |
538 |
7 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:32.39 |
192 |
8 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:32.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:30.20 |
561 |
2 |
Emma Ahrenkiel Karløv |
2003 |
0352AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:29.71 |
30 |
3 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
1:27.78 |
217 |
4 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
OSLF |
|
25m |
1:27.12 |
110 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:27.19 |
488 |
6 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:28.11 |
353 |
7 |
Lucca Rademakers |
2004 |
0416AD |
KORSØR |
|
25m |
1:30.05 |
155 |
8 |
Line Due Truelsen |
2002 |
0262AP |
NAKSKOV |
|
25m |
1:30.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
1:26.46 |
360 |
2 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
1:25.61 |
233 |
3 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
OSK |
|
25m |
1:25.04 |
80 |
4 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:24.79 |
36 |
5 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
HASLEV |
|
25m |
1:24.91 |
50 |
6 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:25.46 |
429 |
7 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:25.84 |
319 |
8 |
Josephine Wismann |
2002 |
|
RINGSTED |
|
25m |
1:26.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
OSK |
|
25m |
1:24.27 |
328 |
2 |
Victoria Christoffersen |
2002 |
0284AQ |
KORSØR |
|
25m |
1:23.53 |
138 |
3 |
Julie Galsgaard Hansen |
2000 |
0022AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:23.30 |
117 |
4 |
Engeline Scheby Petersen |
2002 |
0274AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:22.94 |
170 |
5 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:23.08 |
270 |
6 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.37 |
285 |
7 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.97 |
427 |
8 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
1:24.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.88 |
476 |
2 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
0296BA |
VORDINGB |
|
25m |
1:22.77 |
333 |
3 |
Maja Wiegaard Hansen |
2002 |
0256AV |
KORSØR |
|
25m |
1:22.55 |
477 |
4 |
Volena Dimitrova |
1999 |
9942BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:22.03 |
335 |
5 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
KORSØR |
|
25m |
1:22.29 |
513 |
6 |
Finja Schönerstedt |
2005 |
319399 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:22.59 |
232 |
7 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
25m |
1:22.83 |
625 |
8 |
Silje Gärtner |
2003 |
0322AW |
KØGE |
|
25m |
1:22.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
575 |
1 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:21.94 |
417 |
2 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
0206AE |
TRITON B |
|
25m |
1:21.58 |
125 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.49 |
619 |
4 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
1:20.90 |
227 |
5 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
OSK |
|
25m |
1:21.21 |
402 |
6 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:21.57 |
311 |
7 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
1:21.76 |
128 |
8 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:22.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
631 |
1 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:20.18 |
151 |
2 |
Julie K Madsen |
2001 |
0154AN |
NAKSKOV |
|
25m |
1:19.75 |
165 |
3 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:19.62 |
540 |
4 |
Victoria Andersen |
2001 |
0192AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:18.82 |
240 |
5 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
OSK |
|
25m |
1:19.39 |
584 |
6 |
Mathilde Rasmussen |
2002 |
0296AI |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.62 |
347 |
7 |
Farah Mohamed Nabil |
1999 |
|
KORSØR |
|
25m |
1:20.00 |
213 |
8 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
OSLF |
|
25m |
1:20.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:18.18 |
636 |
2 |
Karoline Kjær |
2000 |
0048AC |
KØGE |
|
25m |
1:17.47 |
205 |
3 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
OSLF |
|
25m |
1:16.87 |
517 |
4 |
Hanna Stegemann |
2002 |
295701 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:15.66 |
462 |
5 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
1:15.98 |
296 |
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
25m |
1:17.12 |
263 |
7 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
25m |
1:17.96 |
115 |
8 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
516 |
1 |
Elisa Stegemann |
2002 |
295702 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:15.38 |
512 |
2 |
Charlotte-Christin Sander |
2001 |
243683 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:15.04 |
450 |
3 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
1:14.77 |
109 |
4 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.69 |
448 |
5 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
1:13.78 |
284 |
6 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
25m |
1:14.92 |
136 |
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:15.34 |
181 |
8 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:15.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Eva Sperlich |
1999 |
231428 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:13.22 |
499 |
2 |
Gina Elisa Koop |
2000 |
256647 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:12.22 |
389 |
3 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:12.04 |
440 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.37 |
456 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:11.46 |
398 |
6 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
TRITON B |
|
25m |
1:12.17 |
370 |
7 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:12.82 |
443 |
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:13.45 |
|
|
Heat 19 (21) (Årg. 2003-2017) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
630 |
1 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
1:17.25 |
606 |
2 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
1:14.33 |
572 |
3 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.37 |
207 |
4 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
OSLF |
|
25m |
1:11.67 |
649 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:11.72 |
432 |
6 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:14.19 |
638 |
7 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
1:15.18 |
632 |
8 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
1:17.36 |
|
|
Heat 20 (21) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:11.09 |
493 |
2 |
Friederike Fass |
2002 |
292232 |
SCHWERIN |
|
25m |
1:10.60 |
549 |
3 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.28 |
453 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.90 |
399 |
5 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.59 |
457 |
6 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:10.16 |
87 |
7 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:10.66 |
455 |
8 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
25m |
1:11.36 |
|
|
Heat 21 (21) (Årg. 1918-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
1:09.38 |
250 |
2 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
25m |
1:07.49 |
242 |
3 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
25m |
1:07.10 |
220 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
25m |
1:04.92 |
405 |
5 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
1:05.65 |
210 |
6 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
OSLF |
|
25m |
1:07.37 |
437 |
7 |
Elina Lynge Wagner |
1996 |
9654AC |
TRITON B |
|
25m |
1:07.52 |
434 |
8 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
1:11.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
23 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
21:54 |
|