2019-11-14   15:14:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for KVIK Årgangs Cup 2016

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  KVIK Årgangs Cup 2016    Udskriftsdato  03 december 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  08:30   
  Arrangør  KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2016         
 
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer  Indledende (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Isabella Fam  2006  0622AN  KVIK    25m   
361  Anushka Smidth-Wij  2005    KVIK    25m   
349  Ingrid Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    25m   
334  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m   
332  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  0666AJ  KVIK    25m   
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
331  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m   
352  Freja Fyller Jacobsen  2007    KVIK    25m   
364  Svea Geisshirt  2004    KVIK    25m   
339  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m   
323  Ronja Skriver Fabricius  2006  0642AP  KVIK    25m   
320  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Laura Jørgensen  2007    KVIK    25m   
322  Sara Ejsenhardt  2006  0642AL  KVIK    25m   
63  Olga Krogh-Olsen  2007    GLADSAXE    25m  1:09.57 
80  Rosa Rank Solhart  2007  0762AD  GLADSAXE    25m  1:11.81 
348  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m   
350  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Emilie Jørgensen  2007  0722AB  GLADSAXE    25m  1:03.15 
214  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6    25m  56.42 
242  Lærke Stenholt Røpke  2006  0698AA  A6    25m  53.41 
84  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  56.00 
328  Maja Lilja Lützhøft  2006  0628AD  KVIK    25m  58.26 
71  Nathalie Overgaard  2007    GLADSAXE    25m  1:04.23 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  50.64 
77  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  49.93 
132  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  TRITON B    25m  49.68 
326  Sofia Hansen  2006  0668AK  KVIK    25m  49.93 
218  Mille Frydendahl  2006    A6    25m  50.20 
51  Sara Elmsted  2006  0622AC  GLADSAXE    25m  51.37 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
337  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  48.36 
216  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  A6    25m  47.16 
336  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  47.03 
61  Milla Klausen  2006  0692AK  GLADSAXE    25m  47.13 
64  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  47.19 
73  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  48.42 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  43.76 
333  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  43.41 
325  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  42.64 
303  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  43.15 
122  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  TRITON B    25m  43.42 
29  Laura Kjørtsholtsen  2004  0428AH  GLADSAXE    25m  45.09 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
238  Emily Schile Nilsson  2005  0542AF  A6    25m  42.47 
295  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  41.67 
240  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  A6    50m  41.56 
229  Ida Skov Kragh  2006    A6    25m  41.65 
301  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  42.24 
50  Monika Dragieva  2006  0688AH  GLADSAXE    25m  42.53 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  SIF Bramm  2006    A6    25m  41.10 
231  Julie Larsen  2005  0584AB  A6    25m  40.52 
321  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  40.25 
327  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  40.27 
128  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  41.00 
74  Kamma Rasmussen  2006  0686AD  GLADSAXE    25m  41.31 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Laura Thomadsen  2004  0412AH  GSK    25m  39.14 
302  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  38.80 
129  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  38.32 
288  Sofia Wickmann Elkjær  2005  0508AC  KVIK    25m  38.65 
13  Luna Christensen  2005  0566AC  GLADSAXE    25m  38.84 
289  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  40.25 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Silja Brage  2005  0544AL  A6    25m  37.85 
232  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  37.59 
157  Julie Dahl  2004  0418AN  GSK    50m  37.45 
114  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  TRITON B    50m  37.47 
237  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  37.69 
297  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  38.20 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  37.17 
253  Clara Hartvig-Olsen  2004  0402AP  VI39    25m  36.19 
151  Astrid Høffer  2004  0438AB  STT    25m  35.83 
19  Alma Gotfredsen  2005  0548AI  GLADSAXE    25m  36.17 
230  Isabella Larsen  2005  0592AK  A6    25m  36.58 
212  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    25m  37.18 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Liva Lund Hansen  2005  0542AE  VI39    25m  35.05 
44  Viktoria Freja Sørensen  2004  0476AA  GLADSAXE    50m  34.66 
222  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  34.06 
152  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  STT    25m  34.16 
213  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    50m  34.92 
116  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    50m  35.56 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  33.33 
280  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  31.58 
145  Julie Laugesen  2003  0308AF  VI39    50m  30.16 
239  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  31.12 
22  Emma Hansen  2004  0434AM  GLADSAXE    25m  32.34 
220  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  33.91 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
224  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    50m  32.67 
284  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  31.56 
283  Celia Puggaard  2003  0346AA  KVIK    50m  30.00 
23  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  30.86 
147  Caroline Veggerby  2003  0318AN  VI39    25m  31.68 
226  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  33.61 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
131  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  32.52 
269  Sofie Findahl Andersen  2003  0382AB  KVIK    25m  31.23 
37  Gro Grinda Rasmussen  2003  0372AF  GLADSAXE    50m  29.45 
156  Anna Wrist-Elkjær  2003  0398AE  STT    50m  30.77 
243  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  31.60 
124  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  33.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  03 december 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark