Startliste for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
15:46 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (3) |
Sponsor: Bosweel |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
497 |
1 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
50m |
2:32.86 |
208 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:32.68 |
116 |
3 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:32.45 |
382 |
4 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
50m |
2:31.71 |
71 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:32.02 |
359 |
6 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:32.59 |
413 |
7 |
Josefine H. Lundstrøm |
2001 |
0158AD |
TRITON B |
|
50m |
2:32.73 |
240 |
8 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
2:32.92 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
521 |
1 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:31.30 |
314 |
2 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
2:29.97 |
222 |
3 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
50m |
2:29.67 |
236 |
4 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
2:28.00 |
412 |
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
2:28.83 |
6 |
6 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
2:29.95 |
127 |
7 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
2:30.03 |
352 |
8 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:31.45 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
523 |
1 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
2:26.21 |
125 |
2 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
50m |
2:25.37 |
324 |
3 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:22.72 |
66 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.60 |
238 |
5 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
2:22.01 |
407 |
6 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
2:23.30 |
330 |
7 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:26.02 |
37 |
8 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:26.51 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:46 |
|