Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09:00
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (7) |
Sponsor: Hæstrup VVS |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
480 |
2 |
Christian R Pedersen |
2003 |
0395AQ |
HORSENS |
|
50m |
|
675 |
3 |
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
TRITON V |
|
50m |
1:54.94 |
583 |
4 |
Juka Nedergaard |
2004 |
0497AL |
S 68 |
|
50m |
1:42.45 |
483 |
5 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
HORSENS |
|
50m |
1:43.17 |
559 |
6 |
Sebastian Dalgaard |
2005 |
0533AK |
S 68 |
|
50m |
|
579 |
7 |
Kasper Aastrøm Mortensen |
2003 |
|
S 68 |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Per Odrich |
2006 |
0635AA |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:35.91 |
750 |
2 |
Nikolai Levi Larsen |
2003 |
0333AL |
AALBORG |
|
50m |
1:34.99 |
320 |
3 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:30.94 |
463 |
4 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
0421AB |
HORSENS |
|
50m |
1:29.47 |
309 |
5 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
0065AI |
JARL |
|
50m |
1:30.60 |
531 |
6 |
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
ODDER |
|
50m |
1:31.16 |
569 |
7 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
50m |
1:35.45 |
318 |
8 |
Miki Tecle Hagos |
2000 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:40.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
528 |
1 |
Jeppe Dall |
2002 |
0233AQ |
ODDER |
|
50m |
1:27.94 |
526 |
2 |
Nicholas Bundgaard |
2002 |
0249AI |
ODDER |
|
50m |
1:24.41 |
740 |
3 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:21.82 |
326 |
4 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:21.40 |
319 |
5 |
Erlend Tregde |
2002 |
|
Farsund SK |
|
50m |
1:21.68 |
715 |
6 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
0393AG |
AALBORG |
|
50m |
1:23.99 |
450 |
7 |
Theis Dalgaard |
2004 |
0455AG |
HORSENS |
|
50m |
1:26.13 |
744 |
8 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
1:28.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
532 |
1 |
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
ODDER |
|
50m |
1:20.84 |
786 |
2 |
Jonas L. Werther |
2002 |
0205AC |
AALBORG |
|
50m |
1:18.32 |
484 |
3 |
Mads L. Skov Sørensen |
2001 |
0155AO |
HORSENS |
|
50m |
1:17.46 |
493 |
4 |
Mads Nielsen |
2000 |
0015AP |
ST-NEPTUN |
|
50m |
1:15.38 |
700 |
5 |
Simon Andersen |
2000 |
0069AK |
AABYBRO |
|
50m |
1:16.11 |
684 |
6 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
1:18.06 |
515 |
7 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
50m |
1:18.72 |
511 |
8 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
NORD |
|
50m |
1:20.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
9939AM |
HORSENS |
|
50m |
1:13.03 |
689 |
2 |
Mathias Pedersen |
2002 |
0233AG |
VIBORG |
|
50m |
1:09.33 |
441 |
3 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
1:06.24 |
754 |
4 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
1:02.66 |
645 |
5 |
Frederik Jessen |
1998 |
9857AA |
THISTED |
|
50m |
1:04.78 |
775 |
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
1:08.39 |
773 |
7 |
Søren P. Rasmussen |
2001 |
0121AF |
AALBORG |
|
50m |
1:11.85 |
791 |
8 |
Steffen Jes Vestergaard |
2000 |
0033AF |
NORD |
|
50m |
1:14.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
510 |
1 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
0095AS |
NORD |
|
50m |
1:12.19 |
617 |
2 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:09.08 |
783 |
3 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:06.09 |
439 |
4 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
9523AG |
HORSENS |
|
50m |
58.51 |
780 |
5 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
9771AB |
AALBORG |
|
50m |
1:03.86 |
591 |
6 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
1:08.29 |
703 |
7 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
9951AO |
AABYBRO |
|
50m |
1:11.68 |
479 |
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
1:13.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
586 |
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
1:12.19 |
357 |
2 |
Johannes Hope |
1999 |
|
SKTEAM SØR |
|
50m |
1:09.05 |
348 |
3 |
Kristoffer Birkeland |
2000 |
|
KristianSA |
|
50m |
1:05.28 |
356 |
4 |
Dennis Aateigen |
2001 |
|
SKTEAM SØR |
|
50m |
58.34 |
746 |
5 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
50m |
1:03.09 |
648 |
6 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
1:06.99 |
536 |
7 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
50m |
1:11.47 |
659 |
8 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
9853AQ |
THISTED |
|
50m |
1:13.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.04 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:38 |
|