Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Farum Cup Senior: Sarah Bro (1996) 2:19,29 2013-05-05 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
521 |
2 |
Zofia Kulon |
2001 |
0132BC |
SØLLERØD |
|
50m |
3:14.14 |
509 |
3 |
Ane Andersen |
1990 |
9016AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:05.00 |
186 |
4 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
0028AH |
HELSINGØR |
|
50m |
3:08.44 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
451 |
1 |
Karla Sejling |
2001 |
0176AI |
RINGSTED |
|
50m |
2:50.27 |
427 |
2 |
Maria Heiberg Larsen |
1998 |
9886AQ |
RINGSTED |
|
50m |
2:47.25 |
8 |
3 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
FARUM |
|
50m |
2:38.61 |
341 |
4 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:39.91 |
279 |
5 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:47.79 |
384 |
6 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
2:56.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:35.15 |
348 |
2 |
Mathilde Olsen |
1998 |
9892AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:30.29 |
398 |
3 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.06 |
383 |
4 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
LYNGBY |
|
50m |
2:28.85 |
497 |
5 |
Emmy Jonsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:33.57 |
528 |
6 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:37.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
395 |
1 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:34.95 |
191 |
2 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:29.72 |
502 |
3 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:24.05 |
342 |
4 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:28.46 |
126 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.85 |
143 |
6 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
2:35.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:33.74 |
392 |
2 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.36 |
468 |
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:17.72 |
396 |
4 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:27.98 |
129 |
5 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.00 |
166 |
6 |
Sofie W. Krattet |
2000 |
0018AP |
HELSINGE |
|
50m |
2:35.45 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|