Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Farum Cup Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:04,25 2014-04-27 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
516 |
1 |
Adam Hansen |
1998 |
9883AP |
SØLLERØD |
|
50m |
1:32.76 |
149 |
2 |
Tino Floris |
1998 |
9883AR |
HELSINGE |
|
50m |
1:31.36 |
459 |
3 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
0013AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:26.17 |
140 |
4 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:26.20 |
472 |
5 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:31.81 |
540 |
6 |
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
SOLRØD |
|
50m |
1:53.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Sander Andkjær Doberck |
2000 |
0013AM |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.99 |
379 |
2 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:21.34 |
228 |
3 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:18.10 |
190 |
4 |
Matthæus Vámosi |
2000 |
0015AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.47 |
571 |
5 |
Anders Christian Damgaard |
2000 |
0037AN |
FARUM |
|
50m |
1:22.62 |
492 |
6 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:23.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.25 |
169 |
2 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
1:12.23 |
493 |
3 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.02 |
148 |
4 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
50m |
1:10.51 |
36 |
5 |
August Bugge |
2000 |
0091AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:14.39 |
402 |
6 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:17.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.94 |
181 |
2 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
0085AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.71 |
28 |
3 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
1:02.64 |
142 |
4 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.92 |
357 |
5 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
9869AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:13.27 |
150 |
6 |
Jakob Forsberg |
2000 |
0053AM |
HELSINGE |
|
50m |
1:17.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:14.71 |
486 |
2 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:11.19 |
11 |
3 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
1:01.89 |
24 |
4 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
1:08.65 |
397 |
5 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.58 |
470 |
6 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:16.09 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|