2020-02-22   13:18:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Malmö Open 2016

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  13 februari 2016   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  08:32   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2016         
 
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar s6-s14  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
193  Nemanja Tadic    SPORT A    25m     
166  Atli Mar Haraldson    ÖSP    25m     
133  Jon Thorri Jonsson    ÖSP    25m     
10  Anton Hastö-Hardin    SOLSTA  s7  25m    S7 
243  Jonas Sörensen    RINGSTED    25m    S14 
                 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
131  Kristjan Jonsson    ÖSP    25m     
Anders Streiffert    TRE HJÄRTA    25m    K4 ä 
102  Niklas Andersson    MASS  S7  25m    S7 
222  Robert Isak Jonsson    FJORDUR    25m    S14 
39  Gustav Ljungberg    NJURUNDA  S14  25m    S14 
168  Bjarki Skoldal    SUDFELAGIO    25m     

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
264  Stevan Nakic    SPORT A    25m    S8 
240  Hjörtur Mår Ingvarsson    FJORDUR    25m  6:54.32  S6 
207  Bergur Unnsteinsson    SUDFELAGIO    25m  6:38.99  S14 
213  Fannar Logi Johansson    SUDFELAGIO    25m  6:45.26  S14 
169  Breki Arnarson    SUDFELAGIO    25m  8:09.00  S7 
132  Daniel Isak Sölvason    ÖSP    25m     

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
167  Axel Birkir Poroarson    SUDFELAGIO    25m  6:05.05   
252  Marino Ingi Adolfsson    IFR    25m  5:52.93  S9 
33  Fabian Claeson    SS DELFIN  K1  25m  5:34.85  S8 
51  Jacob Sjölander    SOLENS IF  S14  25m  5:46.17  S14 
214  Gudfinnur Karlsson    FJORDUR    25m  6:00.79  S11 
28  Emil Steinar Björnsson    IFR  S14  25m  6:21.00  S14 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid  Funktionsnedsättning 
 
                 
107  Rasmus Lindström    SOLENS IF  K4  25m  5:19.32  K4 ä 
Andreas Nord    OSBY SS    25m  4:49.82  S14 
61  Jon Margeir Sverrisson    FJOLNIR  S14  25m  4:00.35  S14 
79  Ludvig Nyrén    SÄFFLE SS  S10  25m  4:22.97  S14 
111  Sebastian Karlsson    KARLSKRONA  S14  25m  5:12.94  S14 
53  Jesper Andersson    DEJE SS  S14  25m  5:29.99  S14 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  13 februari 2016 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner