Startliste for Kronborg Open Lang 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Kronborg Open Lang 2016 |
|
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (13) |
Sponsor: Alm. Brand |
|
Vejledende starttid 09:00 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
422 |
3 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
|
425 |
4 |
Caroline Svane |
2005 |
0516AH |
VEST |
|
50m |
|
391 |
5 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
1 |
Emma Bussenius |
2004 |
0416AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
|
311 |
2 |
Tiina Soukka |
1996 |
|
ROSKILDE |
|
50m |
|
99 |
3 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
|
241 |
4 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:21.37 |
406 |
5 |
Katrine Holm |
2005 |
0556AI |
VEST |
|
50m |
|
407 |
6 |
Ida Jacobsen |
2005 |
0528AD |
VEST |
|
50m |
|
493 |
7 |
Laura Cheng Milsgaard |
2006 |
|
VÆRLØSE |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:37.43 |
263 |
2 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:29.38 |
213 |
3 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:15.44 |
500 |
4 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
0206AW |
SOLRØD |
|
50m |
3:07.49 |
161 |
5 |
Mathilde Busch Erhardi |
2004 |
0428AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:09.99 |
252 |
6 |
Amalie Jensen |
2005 |
0594AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:26.35 |
269 |
7 |
Filippa Jasmia Skikkild |
2005 |
0508AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:29.77 |
187 |
8 |
Amalie Lyttik |
2006 |
0637AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:46.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
488 |
1 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
3:05.90 |
314 |
2 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
3:03.92 |
194 |
3 |
Arwen Nybo |
2004 |
0476AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:02.60 |
82 |
4 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
50m |
3:01.62 |
209 |
5 |
Caroline N.r. Søndergaard |
2004 |
0462AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:02.60 |
86 |
6 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
50m |
3:03.04 |
306 |
7 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
50m |
3:04.05 |
298 |
8 |
Celina Mehr |
2003 |
0378AL |
ROSKILDE |
|
50m |
3:06.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Mathilde Schrøder |
2002 |
0204AP |
HELSINGØR |
|
50m |
2:52.52 |
475 |
2 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:49.35 |
399 |
3 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
50m |
2:48.53 |
34 |
4 |
Karoline Christensen |
2002 |
0268AT |
HELSINGØR |
|
50m |
2:47.88 |
237 |
5 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:48.36 |
292 |
6 |
Caroline Gerlach |
2002 |
0228BA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:48.61 |
337 |
7 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:50.03 |
81 |
8 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:55.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
0288AP |
HILLERØD |
|
50m |
2:47.19 |
377 |
2 |
Filippa Dihle |
2003 |
AR6203 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:45.15 |
326 |
3 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:42.47 |
179 |
4 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:40.87 |
94 |
5 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
50m |
2:42.11 |
46 |
6 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
2:43.47 |
501 |
7 |
Emma Adams-Bosch |
2005 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:46.78 |
253 |
8 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:47.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:40.46 |
214 |
2 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:40.22 |
29 |
3 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
2:39.43 |
402 |
4 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
50m |
2:36.32 |
247 |
5 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:37.47 |
175 |
6 |
Mathilde Vangkilde Jensen |
2002 |
0208AR |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:39.69 |
373 |
7 |
Amanda Önnestam |
2001 |
AM2401 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:40.42 |
509 |
8 |
Sally-Lea Przybyla |
2003 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:40.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
344 |
1 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:35.52 |
32 |
2 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:33.24 |
100 |
3 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
2:31.83 |
303 |
4 |
Annasofie Halling Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
50m |
2:30.62 |
372 |
5 |
Carolina Åsberg |
2002 |
BD1802 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:31.62 |
339 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:32.50 |
206 |
7 |
Sofie Slotved |
2002 |
0282AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:35.44 |
506 |
8 |
Melina Miethe |
2002 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:36.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.43 |
415 |
2 |
Sasia Lundhus |
2002 |
0216AO |
VEST |
|
50m |
2:29.41 |
351 |
3 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.26 |
336 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:27.64 |
480 |
5 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:28.25 |
118 |
6 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
HILLERØD |
|
50m |
2:28.29 |
167 |
7 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:29.53 |
352 |
8 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:30.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
50m |
2:26.70 |
466 |
2 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
50m |
2:26.12 |
356 |
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:25.54 |
514 |
4 |
Anja Sperling |
2002 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
2:24.51 |
66 |
5 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
0028AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:25.52 |
271 |
6 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:25.85 |
22 |
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
50m |
2:26.53 |
190 |
8 |
Cecilie Meyn |
2000 |
0002BD |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:27.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.25 |
50 |
2 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
2:22.77 |
127 |
3 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
2:21.54 |
173 |
4 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:21.18 |
142 |
5 |
Nikoline Nielsen |
2001 |
0102AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:21.22 |
121 |
6 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
50m |
2:21.61 |
93 |
7 |
Fie Tönshoff |
2002 |
0276AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:23.43 |
19 |
8 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
2:24.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:20.86 |
83 |
2 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:20.34 |
122 |
3 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
2:18.88 |
286 |
4 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:17.96 |
457 |
5 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:18.49 |
470 |
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
2:19.11 |
289 |
7 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:20.44 |
103 |
8 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
50m |
2:21.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
2:14.92 |
320 |
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:12.74 |
343 |
3 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:11.14 |
97 |
4 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
2:09.41 |
242 |
5 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:11.01 |
304 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
2:11.32 |
450 |
7 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:14.04 |
330 |
8 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:16.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
06 marts 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:16 |
|