Startliste for Gentofte Open 2016 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Gentofte Open Forår 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
615 |
1 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
50m |
|
619 |
2 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GREVE |
|
50m |
3:37.32 |
455 |
3 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
50m |
3:30.00 |
580 |
4 |
Nicklas Taylor |
2002 |
0295AA |
ALLERØD |
|
50m |
3:36.89 |
457 |
5 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
3:51.49 |
428 |
6 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
648 |
1 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
3:22.91 |
436 |
2 |
Laurids Holme |
2000 |
0009AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
3:10.24 |
566 |
3 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
50m |
3:07.70 |
616 |
4 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
50m |
3:08.81 |
622 |
5 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
50m |
3:16.89 |
431 |
6 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
0195AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
3:29.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
630 |
1 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
50m |
3:00.82 |
438 |
2 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:54.75 |
471 |
3 |
Matthæus Vámosi |
2000 |
0015AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:50.68 |
401 |
4 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.53 |
557 |
5 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
50m |
2:56.05 |
352 |
6 |
Karl August B. Balle |
2003 |
0385AB |
GENTOFTE |
|
50m |
3:06.00 |
|
|
Heat 4 (6) (Årg. 2001-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
558 |
1 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
50m |
2:51.55 |
486 |
2 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
0185AF |
KØGE |
|
50m |
2:45.40 |
403 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.30 |
383 |
4 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.93 |
491 |
5 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
2:50.89 |
348 |
6 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:54.23 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 1998-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
553 |
1 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:42.37 |
576 |
2 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:37.57 |
435 |
3 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
0085AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:34.52 |
136 |
4 |
Kristian Torp |
2000 |
0083AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:36.18 |
487 |
5 |
Jacob Holm |
2000 |
0011AE |
KØGE |
|
50m |
2:38.15 |
543 |
6 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
9843AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:47.43 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 1901-1997) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
555 |
3 |
Rasmus Wegener |
1997 |
9727AC |
SLAGELSE |
|
50m |
2:42.54 |
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.00 |
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|