Program för Bockstensdoppet 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Bockstensdoppet |
|
Utskriftsdatum |
03 juli 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
12:29 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 juli 2016 |
|
|
|
|
Gren 37, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (7) |
Sponsor: &Olles |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
306 |
3 |
Gustaf Thäng |
2004 |
AM3504 |
S 77 |
|
50m |
|
366 |
4 |
Erik Komstedt |
2005 |
AE5505 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
392 |
5 |
Filip Carlqvist |
2004 |
AS7104 |
VARBERG |
|
50m |
|
331 |
6 |
Linus Olofsson |
2003 |
AL6503 |
S 02 |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
422 |
1 |
Marcus Nilsson |
2004 |
AU0104 |
VARBERG |
|
50m |
|
440 |
2 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
50m |
|
612 |
3 |
Ashvind Satheskumar |
2004 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:52.04 |
608 |
4 |
Mikkel Tim Sundin |
2005 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:41.76 |
433 |
5 |
Alex Tudt |
2002 |
AQ2902 |
VARBERG |
|
25m |
3:47.70 |
596 |
6 |
August U Kvalheim |
2000 |
|
Oslo IL |
|
50m |
|
354 |
7 |
Robin Johansson |
2000 |
AC7100 |
SK STIMMET |
|
50m |
|
56 |
8 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
426 |
1 |
Joseph Ornek |
2005 |
AE5705 |
VARBERG |
|
25m |
3:39.36 |
83 |
2 |
Hampus Ståhl |
2004 |
AK8304 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
3:38.35 |
336 |
3 |
Olle Sköld |
2004 |
AR6904 |
S 02 |
|
25m |
3:29.51 |
173 |
4 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:24.41 |
158 |
5 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
AF3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:28.66 |
293 |
6 |
Rasmus Gustafsson |
2001 |
AX9301 |
S 77 |
|
25m |
3:31.53 |
378 |
7 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
50m |
3:38.40 |
531 |
8 |
Andreas Johnsson |
2003 |
|
Poseidon |
|
50m |
3:39.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
330 |
1 |
Robin Nilsson |
2002 |
AB4902 |
S 02 |
|
25m |
3:21.10 |
39 |
2 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
50m |
3:19.33 |
419 |
3 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
3:14.85 |
125 |
4 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
AR8301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
3:13.71 |
609 |
5 |
Aadi Vidyarthi |
2004 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:14.31 |
209 |
6 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
25m |
3:16.57 |
374 |
7 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
50m |
3:21.06 |
35 |
8 |
Klas Sandgren |
2002 |
AG4902 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:21.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
230 |
1 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
3:09.26 |
175 |
2 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:07.39 |
7 |
3 |
Markus Tägtström |
2002 |
AE8702 |
BORLÄNGE |
|
25m |
3:06.33 |
578 |
4 |
Torkil Eldegard Heie |
2000 |
|
Ås IL |
|
50m |
3:02.37 |
357 |
5 |
Jonathan Nilsson |
2003 |
AD5103 |
SUNDSVALL |
|
25m |
3:02.74 |
403 |
6 |
Pelle Huldén |
2002 |
AE8302 |
VARBERG |
|
50m |
3:07.06 |
614 |
7 |
Kristian Eide Haugholt |
2004 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:07.77 |
63 |
8 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:09.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Vide Troberg Eskola |
2003 |
AN3303 |
S 02 |
|
25m |
3:01.98 |
613 |
2 |
Anders Eide Haugholt |
2002 |
|
Oslo IL |
|
50m |
3:00.53 |
409 |
3 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
25m |
2:58.98 |
329 |
4 |
Maximus Murray |
2003 |
AB0903 |
S 02 |
|
25m |
2:57.48 |
38 |
5 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:57.86 |
203 |
6 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
25m |
3:00.11 |
507 |
7 |
David van Den Haute |
2000 |
|
BEIRUT |
|
50m |
3:00.67 |
18 |
8 |
Albin Eriksson-Hemberg |
2001 |
AI0701 |
ELFSBORG |
|
25m |
3:02.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
339 |
1 |
Felix W.Persson |
2003 |
AB8903 |
S 02 |
|
25m |
2:50.41 |
152 |
2 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:49.79 |
183 |
3 |
Pontus Westberg |
2000 |
AS9500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:48.48 |
425 |
4 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
2:36.51 |
591 |
5 |
Oscar Nordengen |
2001 |
|
Oslo IL |
|
50m |
2:46.47 |
24 |
6 |
Alexander Lemos Thaler |
2000 |
AR5500 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:49.30 |
8 |
7 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
AJ5500 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:50.01 |
144 |
8 |
Axel Gustavsson |
2000 |
AO8100 |
SK GÖTENE |
|
25m |
2:52.09 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
03 juli 2016 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
12:29 |
|