Program för Östsvenska GP
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
Östsvenska GP |
|
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
14:41 |
|
|
Arrangör |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 mars 2016 |
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer |
Finaler (17) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
50m |
|
159 |
3 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
50m |
|
68 |
4 |
Cajsa Hulusjö |
2004 |
BD8204 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
74 |
5 |
Ida Jonsson |
2005 |
AJ8405 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
11 |
6 |
Ebba Kemper |
2004 |
BA6404 |
ANDERSTORP |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Kim Ekman |
2004 |
BN8204 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
1 |
2 |
Ellinor Andersson |
2003 |
BB4203 |
ALVESTA SS |
|
25m |
3:22.67 |
271 |
3 |
Linnéa Skärkarl |
2001 |
BG9801 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:20.34 |
259 |
4 |
Iza Delibaltas |
1999 |
BK1899 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:17.61 |
394 |
5 |
Elin Kronkvist |
2004 |
AG6204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:18.51 |
321 |
6 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
AH7603 |
HVETLANDA |
|
25m |
3:22.19 |
116 |
7 |
Ella Åkesson |
2003 |
BL0203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:35.61 |
55 |
8 |
Elin Engqvist |
2005 |
AK8405 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Lisa Wretling |
2004 |
AW9604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:12.37 |
96 |
2 |
Nora Rogö |
2004 |
AW7604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:10.85 |
113 |
3 |
Felicia Tubbin |
2003 |
BK3203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:07.77 |
153 |
4 |
Trulsa Holm |
2001 |
BG2601 |
KARLSKRONA |
|
25m |
3:05.99 |
312 |
5 |
Thea Lindman |
2003 |
AC8203 |
HVETLANDA |
|
25m |
3:06.33 |
388 |
6 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:10.26 |
359 |
7 |
Tilda Arthursson |
2003 |
BD7603 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:12.30 |
258 |
8 |
Nora Björklund |
2003 |
BA4803 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:13.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
369 |
1 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
BC2604 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:05.23 |
36 |
2 |
Alba Arberg |
2005 |
AA1405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:03.53 |
123 |
3 |
Anna Hofer |
2000 |
BQ4600 |
KALMAR SS |
|
25m |
3:01.05 |
3 |
4 |
Tove Gustafsson |
2004 |
AH7204 |
ALVESTA SS |
|
25m |
3:00.71 |
385 |
5 |
Emmie Andersson |
2003 |
AR1403 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:01.02 |
261 |
6 |
Maria Duong |
2001 |
BD7201 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
3:02.86 |
157 |
7 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
3:03.71 |
98 |
8 |
Ida Rudelius |
2004 |
AM7204 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
3:05.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
210 |
1 |
Olivia Gustafsson |
2004 |
AA8604 |
LASS |
|
25m |
2:58.11 |
443 |
2 |
Marita Fjelland Leknesund |
1999 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:55.95 |
338 |
3 |
Maria Björnberg |
1998 |
AK2698 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:55.31 |
138 |
4 |
Tilda Nordén |
2001 |
BP6601 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:53.75 |
214 |
5 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
25m |
2:54.61 |
110 |
6 |
Evelina Thollström |
1999 |
BQ1299 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:55.33 |
459 |
7 |
Thea Jansson |
2003 |
AO1603 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:56.52 |
176 |
8 |
Jennie Johansson |
2001 |
AX0401 |
KLIPPAN |
|
25m |
3:00.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:52.70 |
16 |
2 |
Matilda Mild |
2001 |
AK1401 |
ANDERSTORP |
|
25m |
2:52.33 |
88 |
3 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:51.80 |
183 |
4 |
Moa Bergstedt |
2000 |
AV1400 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:49.07 |
109 |
5 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:50.66 |
10 |
6 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
2:52.07 |
458 |
7 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:52.49 |
219 |
8 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
25m |
2:52.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
382 |
1 |
Liv Widqvist |
1999 |
AP6699 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:47.37 |
433 |
2 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
Elverum |
|
25m |
2:47.27 |
232 |
3 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
2:46.18 |
49 |
4 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:45.47 |
291 |
5 |
Molly Lund |
2005 |
AB6605 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:46.05 |
172 |
6 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:46.42 |
365 |
7 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
AD6203 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:47.34 |
360 |
8 |
Vendela Augustsson |
2000 |
AZ6200 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:48.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
393 |
1 |
Inez Jensen |
2001 |
BI8201 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:44.72 |
340 |
2 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:43.92 |
169 |
3 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:42.98 |
411 |
4 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
25m |
2:41.99 |
314 |
5 |
Elin Ljunggren |
2000 |
AC5200 |
HVETLANDA |
|
25m |
2:42.32 |
146 |
6 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:43.59 |
2 |
7 |
Adna Drincic |
2001 |
AP5201 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:44.12 |
198 |
8 |
Alice Almén |
2001 |
AI0801 |
LASS |
|
25m |
2:44.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
236 |
1 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
25m |
2:40.25 |
286 |
2 |
Sara Helgesson |
2000 |
AX5400 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:39.55 |
422 |
3 |
Rebecca Höglind |
1998 |
AL7898 |
SS04 |
|
25m |
2:38.75 |
62 |
4 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:38.40 |
141 |
5 |
Anna Sjölund |
2000 |
AG8800 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:38.40 |
453 |
6 |
Henriette Syrrist |
2000 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:39.13 |
240 |
7 |
Lena Årebo |
2002 |
AJ1202 |
LASS |
|
25m |
2:39.98 |
414 |
8 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
2:40.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
2:37.81 |
273 |
2 |
Emilia Andreasson |
1996 |
AC4296 |
S 71 |
|
25m |
2:37.56 |
432 |
3 |
Oda Erikka Holberg |
2002 |
|
Elverum |
|
25m |
2:36.93 |
339 |
4 |
Felicia Claesén |
2001 |
BO4201 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:36.49 |
206 |
5 |
Emelie Gidlöf |
1997 |
AF6697 |
LASS |
|
25m |
2:36.59 |
355 |
6 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:37.49 |
205 |
7 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
25m |
2:37.74 |
220 |
8 |
Lovisa Lampi |
1999 |
AQ4899 |
LASS |
|
25m |
2:38.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
170 |
1 |
Linnéa Persson |
2002 |
AA5802 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:35.37 |
7 |
2 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
25m |
2:34.11 |
131 |
3 |
Ellen Lindeby |
1999 |
AB9699 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:33.64 |
97 |
4 |
Emma Roos |
1999 |
AB7899 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:33.48 |
423 |
5 |
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
SS04 |
|
25m |
2:33.62 |
100 |
6 |
Nadija Sabic |
2002 |
AI7802 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:33.91 |
410 |
7 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
2:34.12 |
235 |
8 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
25m |
2:35.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:33.23 |
307 |
2 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
AC4497 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:31.94 |
196 |
3 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:31.69 |
412 |
4 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
25m |
2:31.32 |
445 |
5 |
Emilia Somogyi Hoseth |
2000 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:31.34 |
413 |
6 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:31.74 |
364 |
7 |
Saga Bodsjö |
2002 |
AE1402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:32.96 |
293 |
8 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:33.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
283 |
1 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:31.10 |
452 |
2 |
Thea Skjæveland |
1999 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:31.06 |
356 |
3 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:29.84 |
424 |
4 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SS04 |
|
25m |
2:29.70 |
376 |
5 |
Johanna Johnsson |
1997 |
AA6297 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:29.73 |
95 |
6 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:30.20 |
215 |
7 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
25m |
2:31.06 |
384 |
8 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
2:31.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
1 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
AV5299 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:29.10 |
349 |
2 |
Agnes Wedel |
2000 |
AX7200 |
VÄSTERVIK |
|
25m |
2:28.33 |
276 |
3 |
Felicia Huynh |
2000 |
AW8400 |
S 71 |
|
25m |
2:27.86 |
451 |
4 |
Elise Skjæveland |
1997 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:25.95 |
86 |
5 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:27.64 |
418 |
6 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
AE2201 |
SS04 |
|
25m |
2:28.04 |
277 |
7 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
25m |
2:28.37 |
302 |
8 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
AI6489 |
SKK |
|
25m |
2:29.60 |
|
|
Heat 15 (17) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
289 |
1 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:40.73 |
296 |
2 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:36.60 |
63 |
3 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:35.30 |
325 |
4 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
2:29.19 |
405 |
5 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
2:35.21 |
216 |
6 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
2:36.44 |
213 |
7 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
25m |
2:38.11 |
461 |
8 |
Nellie Myrlander |
2003 |
AA9203 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:41.86 |
|
|
Heat 16 (17) (14 - 15 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
450 |
1 |
Vår Granhaug Rotevtn |
2002 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:27.51 |
295 |
2 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:27.00 |
281 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:25.08 |
73 |
4 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:20.18 |
357 |
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:25.03 |
191 |
6 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:25.10 |
457 |
7 |
Maria Hovland |
2002 |
|
Moss SK |
|
50m |
2:27.48 |
354 |
8 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:27.69 |
|
|
Heat 17 (17) (16 - 99 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:21.71 |
27 |
2 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
FALUN |
|
25m |
2:21.21 |
112 |
3 |
Klara Thormalm |
1998 |
AA4898 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:20.62 |
111 |
4 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:18.69 |
28 |
5 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
2:20.28 |
274 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
S 71 |
|
25m |
2:20.84 |
57 |
7 |
Hanna Eriksson |
1999 |
AD2499 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:21.42 |
449 |
8 |
Camilla Rimmereide |
2000 |
|
Ullensaker |
|
50m |
2:23.40 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
12 mars 2016 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
14:41 |
|