Startliste for Øst Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 marts 2016 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2016 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Natascha Bonnén Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
50m |
2:40.70 |
16 |
2 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
2:38.27 |
56 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
2:37.05 |
378 |
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.73 |
64 |
5 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:35.97 |
239 |
6 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:37.62 |
154 |
7 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
50m |
2:39.41 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
319 |
1 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
2:34.57 |
226 |
2 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:34.33 |
101 |
3 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:33.90 |
215 |
4 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
2:32.66 |
329 |
5 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
50m |
2:33.77 |
333 |
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
2:34.15 |
236 |
7 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:34.45 |
13 |
8 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
2:34.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Xenia Bonnén Sjøgren |
1997 |
9764AE |
VEST |
|
50m |
2:32.29 |
152 |
2 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:29.53 |
380 |
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:26.05 |
43 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
2:22.19 |
85 |
5 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
9862AH |
HERLEV |
|
50m |
2:24.10 |
285 |
6 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
2:27.77 |
183 |
7 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:31.24 |
40 |
8 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
2:32.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.26 |
197 |
2 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.67 |
283 |
3 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
2:25.46 |
273 |
4 |
Ida Schütt |
1996 |
9642AI |
KVIK |
|
50m |
2:21.66 |
195 |
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:23.95 |
87 |
6 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
HERLEV |
|
50m |
2:27.29 |
104 |
7 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:31.20 |
328 |
8 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:32.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
9974AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:31.70 |
147 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:28.02 |
278 |
3 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
50m |
2:24.36 |
52 |
4 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
2:17.63 |
44 |
5 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
50m |
2:23.43 |
240 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:26.96 |
159 |
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.71 |
386 |
8 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:32.40 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
29 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:34 |
|