Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag morgen
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Sponsor: SPORTMASTER |
Jonas Nervil Kistorp (97) Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (2015) |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
1:03.86 |
351 |
2 |
Martin Harder Bruun |
1998 |
9843AA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:02.27 |
277 |
3 |
Karl Bryde |
2000 |
0099AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:01.90 |
387 |
4 |
Thorbjørn Udby Hansen |
2000 |
0017AO |
AUNING |
|
50m |
1:01.25 |
371 |
5 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.41 |
536 |
6 |
Jakob Vingborg |
1998 |
9899AJ |
VIBORG |
|
50m |
1:02.25 |
261 |
7 |
Andreas Foverskov |
1999 |
9969AN |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.38 |
325 |
8 |
Mathias Teuchler |
2000 |
0009AU |
DELTA |
|
50m |
1:11.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Bastian Løve Høegh |
2000 |
0007AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.06 |
316 |
2 |
Søren Bisgaard |
1998 |
9877AI |
DELTA |
|
50m |
1:00.34 |
544 |
3 |
Jonatan Balladone |
1997 |
9793AH |
ODDER |
|
50m |
1:00.28 |
445 |
4 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
50m |
59.88 |
511 |
5 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
0095AR |
VIBORG |
|
50m |
1:00.11 |
444 |
6 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.33 |
450 |
7 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.54 |
306 |
8 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
9703AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:01.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
457 |
1 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
59.82 |
117 |
2 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
50m |
59.00 |
279 |
3 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
58.80 |
19 |
4 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
9995AF |
AALBORG |
|
50m |
58.54 |
628 |
5 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
9375AF |
ROSKILDE |
|
50m |
58.60 |
550 |
6 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
50m |
58.87 |
388 |
7 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AUNING |
|
50m |
59.38 |
213 |
8 |
Ehab Basha |
2000 |
0069AU |
AGF |
|
50m |
59.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
50m |
58.45 |
180 |
2 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
58.24 |
114 |
3 |
Oliver Kramer Andersen |
1999 |
9905AT |
ESBJERG |
|
50m |
57.37 |
549 |
4 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
57.16 |
336 |
5 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
57.19 |
275 |
6 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
9871AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
58.23 |
331 |
7 |
Kasper Laursen |
1998 |
9819AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
58.25 |
210 |
8 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
58.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
513 |
1 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
9839AF |
VIBORG |
|
50m |
57.09 |
66 |
2 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
50m |
56.74 |
205 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
56.38 |
268 |
4 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
56.29 |
456 |
5 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
50m |
56.31 |
234 |
6 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
50m |
56.71 |
145 |
7 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
ESBJERG |
|
50m |
57.07 |
269 |
8 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
57.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Jonas B. Jørgensen |
1998 |
9823AM |
AGF |
|
50m |
56.04 |
176 |
2 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
50m |
55.38 |
120 |
3 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
50m |
54.43 |
239 |
4 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
9511AG |
AGF |
|
50m |
53.30 |
301 |
5 |
Peter Gjerulff |
1996 |
9613AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
53.77 |
258 |
6 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
54.74 |
677 |
7 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
55.59 |
207 |
8 |
Bjørn Hansen |
1998 |
9859AN |
RINGSTED |
|
50m |
56.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
55.77 |
147 |
2 |
Mikkel Rathschau Sørensen |
1996 |
9657AD |
ESBJERG |
|
50m |
55.35 |
559 |
3 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
9817AK |
ODDER |
|
50m |
54.40 |
161 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
53.22 |
272 |
5 |
Gustav Bækgaard |
1997 |
9753AI |
HERLUFSHOL |
|
50m |
53.71 |
548 |
6 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
ODDER |
|
50m |
54.62 |
582 |
7 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
55.59 |
352 |
8 |
Ralf Dalby |
1995 |
9547AB |
SILKEBORG |
|
50m |
56.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
259 |
1 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
HOLBÆK |
|
50m |
55.73 |
372 |
2 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
54.96 |
302 |
3 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
54.19 |
206 |
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
52.93 |
143 |
5 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
ESBJERG |
|
50m |
53.45 |
231 |
6 |
Jesper Stilling Julius |
1993 |
9315AO |
AGF |
|
50m |
54.50 |
162 |
7 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
55.43 |
334 |
8 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
56.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:46 |
|