Program för NUSS Yngre 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 7/2 Klockan 08.20 (Insim kl. 07.15)
Heatlista Gren 48
|
Tävling |
NUSS Yngre (25m) 2016 |
|
Utskriftsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:47 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 februari 2016 |
|
|
|
|
Gren 48, 50m Fjärilsim Po 12 |
Finaler (6) |
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:30.37 år 2004 |
|
Beräknad start 10:39 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
500 |
3 |
Jibbe Schimmel |
2004 |
AT3504 |
BILLINGEN |
|
25m |
|
477 |
4 |
Daniel Kördel |
2004 |
AN5904 |
ÖSA |
|
25m |
51.31 |
193 |
5 |
Emil Kilander |
2004 |
AC2704 |
LASS |
|
25m |
1:03.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
David Malm |
2004 |
AL0704 |
NKK |
|
25m |
46.99 |
242 |
2 |
Marcus Manninen |
2004 |
AD1104 |
MOTALA SS |
|
25m |
46.75 |
520 |
3 |
Anton Olsson |
2004 |
AF2104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
45.57 |
462 |
4 |
Samuel Rundgren |
2004 |
AK4304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
45.23 |
415 |
5 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
45.45 |
442 |
6 |
William Rismyhr |
2004 |
AK5104 |
UPSALA S |
|
25m |
46.62 |
206 |
7 |
Markus Stahre |
2004 |
AR0904 |
LASS |
|
25m |
46.83 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
351 |
1 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
45.05 |
36 |
2 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
42.50 |
461 |
3 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
41.70 |
156 |
4 |
Axel Andersson |
2004 |
AQ0304 |
LINDESBERG |
|
25m |
41.52 |
332 |
5 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SKURU IK |
|
25m |
41.63 |
143 |
6 |
Maximilian Matovic |
2004 |
AP8304 |
SK LAXEN |
|
25m |
42.16 |
257 |
7 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
MASS |
|
25m |
43.18 |
300 |
8 |
Alexandar Cicmil |
2004 |
AK6704 |
S 02 |
|
25m |
45.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
41.12 |
374 |
2 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
40.92 |
284 |
3 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
40.05 |
12 |
4 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
39.59 |
145 |
5 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
39.83 |
273 |
6 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
25m |
40.24 |
5 |
7 |
Gustav Askengren |
2004 |
AA9904 |
ELFSBORG |
|
25m |
41.00 |
70 |
8 |
Max Grubesic |
2004 |
AH8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
41.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
391 |
1 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
AM0504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
38.92 |
256 |
2 |
Felix Kinnander |
2004 |
AI6504 |
MASS |
|
25m |
38.75 |
178 |
3 |
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
LASS |
|
25m |
38.58 |
398 |
4 |
Victor Lindbom |
2004 |
AI6704 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
37.80 |
325 |
5 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SKURU IK |
|
25m |
37.82 |
37 |
6 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
38.72 |
288 |
7 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
38.90 |
241 |
8 |
Lukas Lundberg |
2004 |
AD0104 |
MOTALA SS |
|
25m |
39.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
Max Swegmark |
2004 |
AE2504 |
MASS |
|
50m |
36.69 |
170 |
2 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
25m |
35.82 |
464 |
3 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
34.40 |
394 |
4 |
Edvin Jonsson |
2004 |
AD1504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
32.23 |
514 |
5 |
Filip Aronsson |
2004 |
AF1104 |
UDDEVALLA |
|
25m |
33.58 |
132 |
6 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
35.27 |
527 |
7 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AK4904 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
35.99 |
130 |
8 |
August Anderud |
2004 |
AC1904 |
SK LAXEN |
|
25m |
37.36 |
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
06 februari 2016 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
18:47 |
|