Startliste for Öppna Masters SM 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 156 | Karlsson Jan | 1968 | TÄBY SIM | AA7568 | 25 m | 58.38 | |
2 | 240 | Åkerberg Henrik | 1983 | KUNGSBACKA | AC9983 | 25 m | 58.99 | |
3 | 56 | Eriksson Björn C-G | 1981 | HUDIKSVALL | AA1581 | 25 m | 59.50 | |
4 | 1 | Johansson Henrik | 1968 | LULEÅ SS | AA6568 | 25 m | 59.79 | |
5 | 160 | Lögdberg Jonas | 1968 | TÄBY SIM | AA3968 | 25 m | 1:00.00 | |
6 | 337 | Jonsson David | 1984 | SKURU IK | AD7984 | 25 m | 1:02.49 | |
7 | 13 | Josefsson Mats | 1964 | NKK | AA5764 | 25 m | 1:03.50 | |
8 | 413 | Hausman Ulf | 1971 | SK NEPTUN | AA3371 | 25 m | 1:03.50 | |
9 | 400 | Agnell Håkan | 1970 | SK NEPTUN | AA7770 | 25 m | 1:03.70 | |
10 | 169 | Seel Matthias | 1970 | TÄBY SIM | AA4370 | 25 m | 1:04.50 | |
11 | 314 | Bursell Johan | 1976 | SS04 | AA9776 | 25 m | 1:05.00 | |
12 | 293 | Robertsson Patric | 1972 | SÖDERTÄLJE | AA9172 | 25 m | 1:05.00 | |
13 | 260 | Ladeborn Mats | 1961 | VARBERG | AA7361 | 25 m | 1:05.60 | |
14 | 292 | Oltner Ronny | 1956 | SÖDERTÄLJE | AA3156 | 25 m | 1:05.88 | |
15 | 238 | Persson Daniel | 1980 | KUNGSBACKA | AB0780 | 25 m | 1:06.56 | |
16 | 346 | Larsson Mats J | 1965 | SKURU IK | AA8365 | 25 m | 1:07.11 | |
17 | 379 | Frank Håkan | 1963 | SÖDERTÖRN | AA1763 | 25 m | 1:08.24 | |
18 | 54 | Andersson Niklas | 1982 | HUDIKSVALL | AB8782 | 25 m | 1:08.40 | |
19 | 353 | Westrup Jan | 1960 | SKURU IK | AA9760 | 25 m | 1:08.63 | |
20 | 288 | Lindgren Tomas | 1961 | SÖDERTÄLJE | AA0361 | 25 m | 1:08.64 | |
21 | 229 | Provencher Ryan | 1974 | VÄXJÖ SS | AB1174 | 25 m | 1:08.87 | |
22 | 6 | Svensson Jan | 1964 | JÄRFÄLLA S | AA9764 | 25 m | 1:09.00 | |
23 | 408 | Rubertson Mats | 1967 | SK NEPTUN | AA7167 | 25 m | 1:09.85 | |
24 | 108 | Bodén Henrik | 1959 | DANDERYD | AA8759 | 25 m | 1:10.00 | |
25 | 280 | Bladh Anders | 1966 | SÖDERTÄLJE | AA0566 | 25 m | 1:11.00 | |
26 | 397 | Berlin Anders | 1959 | SK NEPTUN | AA9359 | 25 m | 1:11.12 | |
27 | 228 | Jutesten Martin | 1976 | VÄXJÖ SS | AA0976 | 25 m | 1:11.21 | |
28 | 162 | Olsson Bengt | 1956 | TÄBY SIM | AA5156 | 25 m | 1:12.86 | |
29 | 291 | Norstroem Per | 1965 | SÖDERTÄLJE | AA3365 | 25 m | 1:13.01 | |
30 | 286 | Hansson Lars | 1970 | SÖDERTÄLJE | AA3970 | 25 m | 1:15.00 | |
31 | 113 | Bodén Erik | 1965 | DANDERYD | AB8365 | 25 m | 1:15.00 | |
32 | 287 | Jonerholm Andreas | 1981 | SÖDERTÄLJE | AC1981 | 25 m | 1:15.02 | |
33 | 281 | Blomgren Jan | 1950 | SÖDERTÄLJE | AA8150 | 25 m | 1:17.02 | |
34 | 168 | Saracco Jean-Pierre | 1949 | TÄBY SIM | AA3149 | 25 m | 1:18.00 | |
35 | 319 | Brandelius Eric | 1949 | VÄSTERÅS | AA8149 | 25 m | 1:20.49 | |
36 | 496 | Novitskiy Yaroslav | 1945 | MOSCOW 2 | 25 m | 1:20.50 | ||
37 | 57 | Malk Lauri | 1937 | CETUS | 25 m | 1:24.91 | ||
38 | 112 | Livijn Richard | 1964 | DANDERYD | AA6164 | 25 m | 1:27.08 | |
39 | 190 | Gorosch Kaj | 1948 | LIDINGÖ SK | AA4148 | 25 m | 1:35.74 | |
40 | 480 | Wengström Per | 1952 | ELFSBORG | AA2352 | 25 m | 1:36.08 | |
41 | 47 | Lindström Hans | 1937 | SSH NYKÖP | AA6137 | 25 m | 1:46.00 | |
42 | 452 | Matsson Per | 1962 | SUNDSVALL | AA4362 | 25 m | ||
43 | 501 | Komarov Viktor | 1958 | KIPSALA | 25 m | 1:15.00 | EFT | |
44 | 502 | Pozdnikov Pavel | 1957 | KIPSALA | 25 m | 1:35.00 | EFT | |
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Söderhamns Simsällskap |