Program för Ullbergstrofén 2016
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2016 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
01 maj 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
12:09 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 april 2016 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (4) |
18 år och äldre: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-28 |
16 - 17 år: Caroline Palm (1992) 1:02.48 2009-05-01 |
14 - 15 år: Elin Harnebrandt (1988) 1:03.42 2003-05-02 |
13 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 1:04.25 1998-05-22 |
|
Heat 1 (4) (13 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
89 |
1 |
Oliwia Wierzbowska |
2003 |
BD6803 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.61 |
582 |
2 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
50m |
1:16.38 |
169 |
3 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:14.55 |
428 |
4 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:09.58 |
433 |
5 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:13.42 |
583 |
6 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
50m |
1:15.44 |
612 |
7 |
Nora Misund |
2003 |
|
Haldens SK |
|
50m |
1:16.49 |
551 |
8 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:19.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
83 |
1 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.99 |
284 |
2 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
50m |
1:13.83 |
439 |
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
AJ7601 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:12.60 |
115 |
4 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:10.72 |
268 |
5 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
AI3601 |
MASS |
|
50m |
1:10.97 |
132 |
6 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:13.80 |
160 |
7 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:13.90 |
427 |
8 |
Vera Emanuelsson Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:14.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
50m |
1:10.74 |
110 |
2 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
AR4499 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:10.53 |
515 |
3 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
AO4699 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.15 |
566 |
4 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:04.64 |
521 |
5 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.09 |
646 |
6 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:10.15 |
651 |
7 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
50m |
1:10.59 |
586 |
8 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
50m |
1:11.00 |
|
|
Heat 4 (4) (18 år och äldre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
297 |
1 |
Johanna Åberg |
1997 |
AP3497 |
MASS |
|
50m |
1:13.79 |
319 |
2 |
Anna Grundmark |
1997 |
AL2697 |
NKK |
|
50m |
1:11.94 |
404 |
3 |
Ebba Hellström |
1992 |
AK6692 |
S 02 |
|
50m |
1:09.09 |
122 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:07.48 |
16 |
5 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:08.57 |
114 |
6 |
Elin Widén |
1998 |
AI4498 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:09.63 |
519 |
7 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:13.15 |
431 |
8 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:14.97 |
Skapad av WinGrodan 1.25.04 |
Utskriftsdatum |
01 maj 2016 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
12:09 |
|